Jedinou branku a body proti Mladé Boleslavi zajistil Olayinka | SK Slavia Praha

Jedinou branku a body proti Mladé Boleslavi zajistil Olayinka

1:0
(1:0)
7. kolo, 8. 11. 2020, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Sešívaní si proti Mladé Boleslavi vytvořili hned několik velkých šancí, ujal se ale pouze pokus Petera Olayinky. Díky jeho brance z prvního poločasu zvítězili sešívaní v utkání 7. kola FORTUNA:LIGY poměrem 1:0.

Vítězná sestava se nemění, nebo alespoň ne zásadně. Tak postupoval i Jindřich Trpišovský při výběru základní jedenáctky pro utkání s Mladou Boleslavi, kterým se sešívaní po dlouhých 35 dnech vrátili na ligové trávníky. Oproti vítěznému utkání s Nice se konala jediná změna, Ondřeje Lingra na nahradil Nicolae Stanciu. V základu tak byli i oba střelci z utkání Evropské ligy Jan Kuchta a Abdallah Sima.

Utkání proti Mladé Boleslavi zahájili sešívaní ve velkém tempu a už v 5. minutě mohl svoji střeleckou potenci prodloužit Jan Kuchta, ke kterému s odrazem přistál dalekonosný centr ze slávistické půle. Dlouho se nerozmýšlel a z hranice vápna vystřelil, ale zamířil jen do prostorů, kde stál Mikulec.

Tato neproměněná příležitost ale slávisty dlouho mrzet nemusela. Jen o dvě minuty později Tomáš Holeš precizní průnikovou přihrávkou vysunul Petera Olayinku. Ten unikl obraně, zamířil a technickou střelou k pravé tyči poslal Slavii do vedení – 1:0!

Tlak sešívaných gólem ale neustal. V 15. minutě si do vápna naběhl Abdallah Sima a tvrdou střelou prověřil Mikulce. O pět minut později aktivně hrající Senegalec narazil přesně Nicu Stanciovi, tomu ale rána nesedla. Během krátké chvíle si nicméně dokázal vypracovat další dvě šance, ve kterých Mikulce výrazně protáhl – nejprve se jednalo o tvrdou ránu mířící pod břevno, ve druhém případě o technický obstřel k pravé tyči. V obou případech byl ale mladoboleslavský gólman úspěšný.

Místo navýšení vedení ale přišlo něco, co trenéři ani fanoušci u televize rozhodně rádi neviděli. Ve snaze odvrátit míč před dobíhajícím Škodou se hlavami srazili Oscar Dorley a David Hovorka. Druhý jmenovaný srážku odnesl otokem na lícní kosti a silným otřesem a musel být střídán Ladislavem Takácsem.

V nastavení první půle ještě Tataev namazal Janu Kuchtovi při nepovedené malé domů. Slávistický útočník chtěl Mikulce přehodit, ten jeho záměr ale přečetl, a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Neuplynuly ani čtyři minuty z druhé půle a vedení mohl zvýšit Jan Kuchta, kterého hlavou ve vápně našel David Zima. Z bezprostřední blízkosti útočníka ale opět vychytal brankář hostí.

Tím se seznam sešívaných šancí na dlouhou dobu uzavřel. Druhý poločas už tak plodný na příležitosti nebyl, hosté byli důraznější ve středu hřiště a sešívaní už nepůsobili tak klidně na míči. To se změnilo až v 74. minutě, kdy si Oscar Dorley narazil šikovně s Tomášem Holešem a protancoval mezi obránci i okolo brankáře. Z ostrého úhlu už ale nedokázal najít žádného ze spoluhráčů.

Více jasných gólových šancí utkání 7. kola nepřineslo a sešívaní zvítězili nad Mladou Boleslaví poměrem 1:0. Díky třem bodům se sešívaní navíc vyhoupli do čela tabulky FORTUNA:LIGY.