Dva góly Tecla a Lingra, výhra nad Hradcem | SK Slavia Praha

Dva góly Tecla a Lingra, výhra nad Hradcem

1:5
(0:4)
23. kolo, 27. 2. 2022, Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
FC Hradec Králové - SK Slavia Praha
Sešívaní ve 23. kole FORTUNA:LIGY porazili zejména díky výborné první půli Hradec Králové 5:1. V nedělním utkání hraném v Mladé Boleslavi zazářili dvougóloví střelci Stanislav Tecl a Ondřej Lingr.

Trenérský tým udělal oproti čtvrtečnímu zápasu s Fenerbahce šest změn, do základní sestavy se vrátil Lukáš Masopust i David Jurásek, který vršovické derby vynechal kvůli trestu za žluté karty. Na hrot útoku se postavil a s kapitánskou páskou tým vedl Stanislav Tecl. Od první minuty hráli Mads Emil Madsen a Jakub Hromada.

Zápas začal minutu dlouhým potleskem ve stoje pro válkou stiženou Ukrajinu, v průběhu utkání oba kluby na svých sociálních sítích upozorňovaly na finanční sbírky, kde je možné Ukrajinu a její obyvatele podpořit.

Slávisté udeřili z první akce, Jakub Hromada ve druhé minutě svůj postup středem hřiště zakončil střelou, za kterou se Fendrich natahoval ke své pravé tyči marně - 0:1. Slovenský defenzivní štít oslavil svou první soutěžní trefu v sešívaném.

Rána Tomáše Holeše minula branku, na druhé straně předvedl výborný zákrok Aleš Mandous, když zkrotil v rukavicích zakončení Kubaly. Ve 12. minutě vedla Slavia o dvě branky, Stanislav Tecl posunul míč na Davida Juráska, jehož střílený centr z levé strany uklidil do sítě na zadní tyči Ondřej Lingr0:2.

Ve 22. minutě Peter Olayinka vystihl rozehrávku váhajícího Fendricha a po kličce hradeckému gólmanovi předložil míč Stanislavu Teclovi, který rozvlnil síť potřetí – 0:3. Kapitán Slavie skóroval poprvé od 12. září, kdy svou trefou přispěl k vítězství 2:1 nad Slováckem. Krátce poté byl Fendrich střídán, do branky se postavil náhradní gólman Vízek.

Čisté konto udržel jen tři minuty, na volný přímý kop Lukáše Masopusta naskočil po půl hodině hry Stanislav Tecl a míč se snesl pod břevno – 0:4. Ve 34. minutě trenérský tým Slavie nuceně střídal, zraněného Tarase Kačarabu nahradil Maksym Talovjerov. Pět minut před pauzou postupoval sám na Aleše Mandouse Kubala, branku přestřelil.

Rozdílem čtyř branek vyhráli slávisté první pětačtyřicetiminutovku v lize poprvé od 27. ledna 2021, ve Zlíně tehdy vedli dokonce 5:0.

Druhý poločas odstartovala šance Hradce, pokus Novotného byl sražen na roh. V 53. minutě se nechal ošetřit Jakub Hromada a v utkání nemohl pokračovat, na hřiště zamířil Daniel Samek. Rána Vlkanovy po otočce rozvlnila boční síť, Kučera pálil nad.

V 70. minutě se podruhé v utkání prosadil Ondřej Lingr, který nekompromisně napálil pod břevno míč po přihrávce Madse Emila Madsena – 0:5. Pro Lingra šlo o desátý zásah v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY, čímž přeskočil Jana Kuchtu, který v lednu přestoupil do Lokomotivu Moskva.

Následovalo trojité střídání Slavie, odpracováno měli Tecl, Olayinka a Ousou, mikiny vysvlékli Fila, Schranz a Oscar.

Dvanáct minut před koncem musel na zem Aleš Mandous, zakončení Mejdra zachytil do náručí. Defenzivní povinnosti si na výbornou splnil Maksym Talovjerov, když v souboji jeden na jednoho nepustil do zakončení Vlkanovu. V 90. minutě Hradec snížil, na konci rychlého brejku byl Rybička – 1:5.

Nic dalšího už zápas nenabídl, sešívaní před kulisou 2 514 fanoušků zvítězili 5:1 a vrátili se zpět na první místo tabulky. S Plzní mají stejný počet bodů (57), ale lepší vzájemný duel. Další utkání odehraje výběr Jindřicha Trpišovského v neděli 6. března, Eden bude od 18:00 hostit 302. derby.