Na úvod nadstavby porážka 3:4 s Hradcem Králové | SK Slavia Praha

Na úvod nadstavby porážka 3:4 s Hradcem Králové

4:3
(3:2)
N1, 24. 4. 2022, Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
FC Hradec Králové - SK Slavia Praha
Slávisté v prvním kole FORTUNA:LIGA FINÁLE podlehli v Mladé Boleslavi Hradci Králové 3:4. Své premiérové trefy v sešívaném dresu vstřelili David Jurásek a Daniel Fila. Na rozdíl jedné branky snižoval nádherou ranou Ondřej Kúdela, vyrovnat se ale nepodařilo.

Na Viktorii Plzeň, která v neděli odpoledne přehrála v domácím prostředí Slovácko 3:1, ztrácí červenobílí dva body. Oba kluby na sebe narazí už za týden v Edenu!

Oproti středečnímu duelu se Zlínem udělal Jindřich Trpišovský a jeho trenérský tým v základní sestavě dvě změny. Vedle Davida Hovorky nastoupil Taras Kačaraba, Stanislav Tecl na poslední chvíli vypadl ze zdravotních důvodů, v útoku začal Daniel Fila. Dva měsíce stará konfrontace Slavie a Hradce skončila na stejném místě vítězstvím hostů 5:1, dva góly dali Lingr s Teclem.

Do první šance prvního kola nadstavby se dostali slávisté, centr Petera Olayinky byl sražen, dva rohové kopy Lukáše Provoda v rychlém sledu domácí ubránili. Hlavičku Krále ze 7. minuty ukryl Ondřej Kolář do rukavic a o čtyři minuty později rozštěpem fantasticky vykopl dělovku Kodeše.

Hlavní rozhodčí následně u videa přezkoumal obranný skluz Davida Hovorky a rozhodl, že stoper Slavie zahrál v pokutovém území rukou. Hovorka obdržel žlutou kartu a nařízenou penaltu proměnil do protipohybu Ondřeje Koláře Vašulín – 1:0.

Slávisté mohli vyrovnat vzápětí, akci Davida Juráska Hradec ubránil na roh, následný velký závěr přímým ohrožením Vízkovy branky neskončil. V 19. minutě bylo srovnáno! David Hovorka si vyměnil míč s Alexanderem Bahem a Peterem Olayinkou, nigerijský křídelník našel centrem z levé stany hřiště Davida Juráska, který krásným halfvolejem trefil vzdálenější šibenici – 1:1. Jurásek si mohl užít první gólovou radost v sešívaném dresu.

Ve 22. minutě Ondřej Kolář na brankové čáře konečky prstů vytěsnil gólovku Kučery směřující k jeho pravé tyči. Ve 34. minutě se domácí podruhé dostali do vedení, rychlý kontr zakončil střelou na zadní tyč Kubala – 2:1. O šedesát vteřin později se z hranice velkého vápna prosadil kroucenou ranou do pravé šibenice Kučera – 3:1. Vízek pak skokem pod nohy Schranze zabránil slovenskému reprezentantovi zakončit.

Pět minut před koncem prvního poločasu nastavil Daniel Fila nohu do centru Ivana Schranze a po vzoru Juráska halfvolejem překonal Vízka – 3:2. Pro mládežnického reprezentanta šlo také o první trefu po příchodu do Slavie! Na střílený Juráskův centr tísněný Ondřej Lingr ve skluzu nedosáhl. Do kabin odcházeli po tříminutovém nastavení v lepším rozmaru a při vedení 3:2 hradečtí fotbalisté.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nahradil Ibrahim Traoré Ivana Schranze a došlo ke změně rozestavení, Tomáš Holeš se stáhl k Hovorkovi a Kačarabovi na stopera. Zákrok Kodeše na Alexandera Baha hlavní rozhodčí jako penaltový neposoudil. V 55. minutě Vízek robinzonádou zlikvidoval hlavičku Ondřeje Lingra, centroval Tomáš Holeš.

V 58. minutě bleskový kontr dvojice Kubala – Vlkanova skončil gólem druhého jmenovaného. Kapitán Hradce prostřelil Koláře na zadní tyč – 4:2. Jindřich Trpišovský zareagoval dvojitým střídáním, odpracováno měli Lukáš Provod s Peterem Olayinkou, na hřiště zamířili Yira Sor a Srdjan Plavšić. Srbský univerzál pálil levačkou nad branku Vízka, gólman Hradce podržel své spoluhráče i při obrovském závaru v 65. minutě. O sedm minut později měl na své hlavě snížení po centru Alexandera Baha Ibrahim Traoré, Vízek reflexivně míč vyboxoval zpod břevna.

Na nádhernou dalekonosnou ránu pravačkou Ondřeje Kúdely, který krátce před tím vystřídal Davida Hovorku, v 73. minutě už byl ale krátký! Balon se otřel o tyč a skončil v síti – 4:3. V 82. minutě vyzkoušel Vízka Ondřej Lingr, rozhodčí ale nejlepšímu střelci Slavie odpískali útočný faul. O dvě minuty později trenérský tým sešívaných naposledy střídal, Maksym Talovjerov nahradil Davida Juráska.

V 88. minutě z volného přímého kopu střílel Rada vedle, rozhodčí nastavili pět minut. Roh vybojovaný Srdjanem Plavšićem domácí s vypětím všech sil ubránili, Vízek na brankové čáře lapil hlavičku Traorého, v pokutovém území byl i Ondřej Kolář. Pád Sora v pokutovém území k penaltě nevedl. Slávisté před 2907 fanoušky prohráli s Hradcem Králové 3:4 a vyhlíží souboj s Plzní. V Edenu se 1. května začne hrát v 19:00.