Remíza s Plzní, dva góly v závěru z penalt | SK Slavia Praha

Remíza s Plzní, dva góly v závěru z penalt

1:1
(0:0)
N2, 1. 5. 2022, Eden Aréna
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Slávisté ve druhém kole FORTUNA:LIGA FINÁLE remizovali v Edenu s lídrem tabulky z Plzně 1:1. V 90. minutě se z penalty prosadil Ondřej Kúdela, Viktoria srovnala rovněž z pokutového kopu o chvíli později. Sešívaní na svého soupeře dál ztrácí dva body.

Trenérský tým Slavie udělal oproti utkání s Hradcem šest změn. Do branky se vrátil Aleš Mandous, vedle Davida Hovorky nastoupil na stoperu Ondřej Kúdela. Na levém kraji obrany hrál Oscar, ve středu pole začali Jakub Hromada s Tomášem Holešem a Ibrahimem Traorém. Podporu kapitána Stanislava Tecla z křídelních prostor zajišťovali Ondřej Lingr s Peterem Olayinkou.

Jindřich Trpišovský a jeho kolegové vedli Slavii v jubilejním 150. ligovém zápase. Hráči obou týmů nastoupili do utkání oděni v tričkách na podporu válkou zmítané Ukrajiny, středový kruh vyzdobili edenští trávníkáři hvězdou. Duel rozhodcovali polští mezinárodní sudí Frankowski, Boniek a Winkler.

Do první šance se dostali slávisté, po pár vteřinách hry střílený centr Alexandera Baha srazila hostující obrana na roh. Střela Sýkory ve 13. minutě Aleše Mandouse neohrozila. O minutu později první žlutou kartu duelu obdržel za zákrok na Alexandera Baha Havel, následnou standardní situaci Viktoria zvládla vyřešit. V 18. minutě měl vedoucí gól na noze Oscar, v těžké situaci po přiťuknutí Petera Olayinky zakončoval v tísni pár centimetrů vedle zadní tyče Staňkovy brány.

O pár vteřin později se v samostatném úniku ocitl Stanislav Tecl, Staněk kapitána Slavie při kličce atakoval, hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop a brankáři Plzně udělil žlutou kartu. Frankowski celou situaci ale následně přezkoumal u videa a svůj verdikt přehodnotil. Žluté napomenutí i penalta byly anulovány. Ve 25. minutě dělovku Tomáše Holeše ukryl Staněk do rukavic.

Individuální průnik Mosquery z vlastní poloviny hřiště vyřešil výborným obranným zákrokem Alexander Bah, do zakončení Buchy vložil na poslední chvíli nohu Davida Hovorka. Svůj úspěšný skluz pak náležitě oslavil a radostně „zapumpoval“ fanouškům. Halfvolej Tomáše Holeše ke Staňkovi nedoputoval, skončil na hlavě jednoho z obránců.

Ve 43. minutě se povedenou zasekávačkou po přihrávce Ondřeje Lingra prezentoval Ibrahim Traoré, jeho střelu na bližší tyč Staněk vykopl pravou nohou. V tříminutovém nastavení si ani jeden tým vážnější příležitost nevypracoval, do kabin se šlo za stavu 0:0. Sešívaní byli aktivnější v držení míče (76 % ku 24 %) a na střely na branku vyhráli 2:0.

Druhý poločas odstartoval ranou Ibrahima Traorého, Staněk byl na středu připraven. V 50. minutě Ondřej Kúdela vysunul Tomáše Holeše, který svůj centr z pravé strany hřiště posadil na hlavu Stanislava Tecla. Povedené akci chyběla jen přesnější koncovka. Po velkém závaru v 57. minutě reklamovali slávisté hru rukou Hejdy, rozhodčí po přezkoumání videa porušení pravidel v opakovaných záběrech neobjevil. Před dotírajícím Beauguelem zachytil míč Aleš Mandous.

V 63. minutě trenérský tým Slavie poprvé střídal, na hřiště zamířili Lukáš Provod a Yira Sor, odpracováno měli Ibrahim Traoré a Stanislav Tecl. O tři minuty později z volného přímého kopu centroval Lukáš Provod, ke gólové hlavičce se probil Peter Olayinka, míč po dvou odrazech skončil těsně vedle Staňkovy pravé tyče. Střeleckému pokusu Havla chyběla přesnost a Aleš Mandous předvedl jistý zákrok. Proti Beauguelovi následně zasahovat napoprvé nemusel, balon letěl nad, proti hlavičce nejlepšího střelce Viktorie v 74. minutě ukázal gólman Slavie na brankové čáře dobrý postřeh.

V 78. minutě přepustil Ondřej Lingr své místo Ivanu Schranzovi, centr Lukáše Provoda skončil na boční síti. Poslední dvě střídání sešívaných proběhla vzápětí, David Jurásek střídal Jakuba Hromadu a Maksym Talovjerov Tomáše Holeše. Aleš Mandous pak musel daleko ze své branky, aby odhlavičkoval míč před Beauguelem.

Čtyři minuty před koncem si sešívaní vypracovali dvě obrovské příležitosti, nejprve rána Olayinky skončila na bloku a odrazila se k Ondřeji Kúdelovi, jehož dělovku mířící do sítě vykopával metr před brankovou čárou jeden z obránců. Hlavní sudí si následně vyžádal další konzultaci u videa, aby přezkoumal Beauguelův zákrok vysokou nohou na Davida Juráska. Frankowski viděl faul a nařídil pokutový kop. Míč si postavil Ondřej Kúdela, poslal Staňka na druhou stranu a bezpečně proměnil – 1:0.

O pár desítek vteřin později padl v pokutovém území v souboji s Oscarem Trusa a rozhodčí nařídil další penaltu. Aleš Mandous vystihl směr Beauguelovy střely, v cestě do sítě jí ale zabránit nedokázal - 1:1. Tečku za utkáním udělala rána Ivana Schranze, která minula pravou tyč. Slávisté remizovali s Plzní po divokém závěru 1:1. Další zápas čeká výběr Jindřicha Trpišovského za týden, v neděli 8. května přicestuje do Edenu Slovácko.