První ligové body, výhra nad Zlínem. Dva góly Juráska | SK Slavia Praha

První ligové body, výhra nad Zlínem. Dva góly Juráska

4:1
(2:0)
2. kolo, 7. 8. 2022, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Zlín
​Slávisté ve druhém kole FORTUNA:LIGY porazili Zlín 4:1. Zápas nabídnul řadu symbolických okamžiků – první soutěžní gól Marka Ichy či stylovou oslavu 22. narozenin Davida Juráska, který výhru podpořil dvěma přesnými zásahy.

Zlínu čelil značně obměněný tým – Jindřich Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu duelu s Panthinaikosem hned sedm změn. Premiéra v sešívaném čekala Marka Ichu, na hrotu operoval Václav Jurečka a do obranné čtyřky se vrátil Taras Kačaraba.

Sešívání zahrozili hned po úvodním hvizdu, kdy na Juráskův centr jen těsně nedosáhnul Jurečka. Stejný hráč se do šance dostal i ve 4. minutě, po Ševčíkově pasu a dobrém prvním dotyku však trefil jen boční síť Dostálovy branky. V 10. minutě našel centrem od rohového praporku Ševčík Marka Ichu, který při svém debutu zaznamenal přesnou hlavičkou premiérový soutěžní gól v sešívaném – 1:0!

Letmé náznaky žlutobílých protiútoků slávisté odráželi a dále kontrolovali vývoj zápasu. Pohledná souhra na pravé straně následně vyústila v zakončení Ševčíka, který však brankáře obstřelit nedokázal. Ve 31. minutě se na pravé straně hřiště uvolnil po prodloužení Jurečky Lingr a předložil míč Davidu Juráskovi, který si ke svým dnešním 22. narozeninám nadělil důležitý gól – 2:0!

Aktivita domácích pokračovala, ve 35. minutě si Ewerton navedl míč do středu hřiště a nikým neatakován jen o kousek přestřelil bránu. Po krásné kombinaci na levé straně dostal míč proti noze Douděra, jeho střela bez přípravy však letěla vysoko nad. Těsně před poločasem našel Jurásek přesným centrem Lingra, klid v zakončení mu však zlínská obrana nedopřála a první půle tak skončila výsledkem 2:0.

Začátek druhého polačasu sešívaným nevyšel. Po nepřesném odkopu Santose využil Zlín nezformované obrany a po přihrávce Simerského skóroval Jawo – 2:1. Další nepřesnost mohl využít Chanturishvili, jeho střelu však Mandous pokryl.

V 59. minutě se stal obětí nebezpečného skluzu Cedildly Ewerton a musel vystřídat. Rozhodčí zákrok ocenil žlutou kartou. Slavia připravila hned trojici čerstvých hráčů, do hry naskočili Masopust, Schranz a Tiéhi. Nová energie byla hned cítit, do zakončení se dostal Tiéhi a hlavička Santose z následného rohu prolétla vedle pravé Dostálovy tyče.

Druhou žlutou kartu viděl Procházka a zlínští dohrávali od 70. minuty o deseti. V 80. minutě se k míči na hranici vápna dostal Masopust a svým pokusem jemně líznul břevno. Nebezpečný průnik Jurečky utnul za cenu žluté karty Simerský. Kýžené pojištění sešívaného vítězství přišlo v 85. minutě, kdy si míč po přesném centru Jurečky našel Schranz a nekompromisně zakončil – 3:1!

Červenobílý tlak v nastaveném čase vyústil ve čtvrtý gól, který přidal po Ichově přihrávce Jurásek a nadělil si tak druhý narozeninový dárek – 4:1! Slávisté tak v prvním domácím utkání nové sezóny porazili Zlín 4:1 a do tabulky FORTUNA:LIGY si připsali tři body.

Další zápas čeká sešívané příští čtvrtek v Athénách, kdy v rámci odvety 3. předkola kvalifikace Evropské konferenční ligy vyzvou Panathinaikos.