Z Olomouce bez bodu i vstřelené branky | SK Slavia Praha

2:0
(1:0)
11. kolo, 9. 10. 2022, Andrův stadion
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha
Sešívaní v 11. kole FORTUNA:LIGY prohráli v Olomouci i přes řadu šancí 0:2. Zaznamenali tak třetí porážku v aktuálním ligovém ročníku.

Slávisty čekal v rámci 11. kola FORTUNA:LIGY souboj se třináctým týmem tabulky – olomouckou Sigmou. Oproti čtvrtečnímu duelu v Evropské konferenční lize udělali trenéři pět změn. Na levém kraji obrany se divákům poprvé od zápasu v Brně představil Oscar. Vedle Jakuba Hromady ve středu hřiště nastoupil Christ Tiéhi s Ibrahimem Traorém, pro kterého to byl stý ligový zápas za Slavii.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, úvodní letargii narušil až křižný pas přes celé hřiště, na jehož konci stál zakončující David Douděra, jeho volej pokryl brankář Trefil. Velkou šanci měl na druhé straně hlavičkující Růsek, nebezpečný pokus na poslední chvíli vyškrábl skvělým zákrokem Ondřej Kolář.

V 10. minutě zakončoval hlavou po přesném centru Oscara Taras Kačaraba, ale z blízkosti trefil jen vyběhnuvšího gólmana soupeře.

Po dvaceti minutách šla Sigma do vedení. K odraženému míči se na pravé straně vápna dostal Jiří Sláma a nechytatelnou střelou na zadní tyč upravil nerozhodný stav – 1:0.

Vyrovnávací gól mohl přijít po střele Christa Tiéhiho, který technickým pokusem jen těsně přestřelil branku. Technicky slabší už bylo zakončení Davida Douděry, kterému připravil stoprocentní šanci skvělým centrem Ewerton. Slávistický pravý bek netrefil tváří v tvář odkryté bráně letící míč, skóre tak zůstalo beze změny.

Za výrazné podpory fanoušků se slávisté snažili dostat do pokutového území Sigmy, ale obrana soupeře byla pozorná a pohlídala i četné standardní situace. Velmi blízko vyrovnání byl Oscar, který po průnikovém pasu od Traorého obstřeloval Trefila, ten ale nadějný pokus vytáhl konečky prstů na roh.

Nebezpečný pro defenzivu Sigmy byl ve 42. minutě také střílený centr Ewertona, který po několika tečích skončil vedle pravé tyče. Ani další příležitosti branku nepřinesly, a sešívaní tak odcházeli do kabin s jednobrankovým mankem.

Do druhého poločasu připravil Jindřich Trpišovský dvě změny. Místo Stanislava Tecla nastoupil Yira Sor, střed pole vyztužil Lukáš Provod, který vystřídal Jakuba Hromadu.

Úvodní tlak slávistů vyústil v projektil nového muže na hrací ploše Lukáše Provoda, bohužel mu ale chybělo lepší umístění. V 54. minutě zmrazil sešívané dlouhý nákop, který propadl za obranu a Mojmír Chytil už se zakončením neměl problém – 2:0.

Okamžitou odpověď měl na noze Aiham Ousou, stejně jako Douděra ale z blízkosti netrefil prázdnou bránu.

Zvrátit nepříznivý vývoj zápasu měl Moses Usor, který v 64. minutě vystřídal Václava Jurečku. Nebezpečnější však byli stále domácí, v pokutovém území se zjevil osamocený Žifčák, ale jeho zakončení bylo naštěstí nepřesné.

V 78. minutě si připravil míč Lukáš Provod a zpoza vápna vystřelil tentokrát pravačkou nad. Následný pokus Ewertona skončil v rukavicích Trefila.

Ani třetí nabídku před prázdnou branku slávisté nevyužili, Traoré v nadějné pozici promáchl. V 89. mohlo být ještě hůř. Po individuální akci se uvolnil Poulolo, Kolář byl ale rychle na zemi.

Závěr utkání se nesl ve znamení tlaku sešívaných, který ale ke gólu nevedl, Slavia tak podlehla Sigmě 0:2.

Další zápas čeká sešívané ve čtvrtek v Kluži. Na ligové trávníky se tým Jindřicha Trpišovského vrátí v neděli doma soubojem s Mladou Boleslaví.