Proti Queens Park Rangers výhra a čisté konto | SK Slavia Praha

Proti Queens Park Rangers výhra a čisté konto

3:0
(2:0)
přát., 8. 7. 2023, Rohrbach
SK Slavia Praha - Queens Park Rangers
Slávisté se ve čtvrtém přípravném zápase utkali s londýnským Queens Park Rangers a zvítězili 3:0. Před početnou kulisou fanoušků se na trávníku v rakouském Rohrbachu prosadil trojlístek Lukáš Provod, Oscar Dorley a Mick van Buren.

Zápas proti týmu z hlavního města Velké Británie znamenal první start v přípravě pro Ivana Schranze. Poprvé se do základní jedenáctky podíval Tomáš Vlček, který výběr trenéra Jindřicha Trpišovského navíc vedl jako kapitán.

Sešívaní v úvodu utkání drželi herní i územní převahu. První příležitost v podobě standardní situace přišla už ve 4. minutě, k míči se postavili Ondřej Lingr a Lukáš Provod. Prvně jmenovaný se snažil míč trefit těsně nad zdí, jeho střela ale pouze zasvištěla vedle levé tyče brankáře Archera.

Na konci úvodní patnáctiminutovky měli slávisté na kopačkách příležitost další standardní situace, tentokrát z pravé strany hřiště. Přímého kopu z delší vzdálenosti se ujal Lukáš Provod, který využil rozestoupené zdi a skrytou střelou zařídil brzké vedení – 1:0!

Takřka okamžitě po rozehrávce QPR získali míč opět sešívaní. Vytříbenou techniku ukázal Ivan Schranz a po následné kombinační hře se ke střele z první dostal středopolař Oscar Dorley, který zamířil přesně k levé tyči – 2:0!

Velkou šanci měl v 22. minutě Mojmír Chytil, kterému po krásném nákopu za obranu sklepnul na střelu Mick van Buren. Rána z Chytilovy kopačky ale letěla vysoko nad.

Ve 37. minutě zachytil nepřesnou přihrávku na středu hřiště David Douděra, narážečkou zrychlil hru a následně vyslal utaženou střelu zpoza šestnáctky. Brankář Archer mohl tentokrát zůstat klidný, jeho pokus pouze prolétl kolem levé tyče.

Více první dějství čtvrtého přípravného utkání nenabídlo, a tak šli hráči do kabin za dvougólového vedení sešívaných.

Z kraje druhého poločasu se do šestnáctky technicky protáhl Lukáš Provod, jeho střela ale skončila na bloku obránců, stejně tak druhý pokus z kopačky Micka van Burena.

V 58. minutě si na roh naskočil Igoh Ogbu, jemuž se podařilo trefit pouze tělo protihráče. O minutu později zavíral zadní tyč při standardní situaci Tomáš Vlček, jeho branka byla ale odvolána pro ofsajd.

Po hodině hry vytasil skvělý zákrok Ondřej Kolář, který nebezpečnou střelu z hranice malého vápna vytěsni na roh. Z odvráceného rohového kopu se do úniku dostal Mick van Buren. Gólovou střelu ještě orazítkoval o tyč a navýšil tak vedení Slavie – 3:0!

V 70. minutě si trenérský tým připravil střídání. Ze hřiště postupně odešli Chytil, van Buren, Oscar, Provod a Douděra, nahradili je Ogungbayi, David Pech, Matěj Jurásek, Konečný a Hronek.

7 minut před koncem hrací doby našel Ogungbayi pasem mezi obránci nabíhajícího Vlčka. Ten vyslal z pravé strany nebezpečný přízemní centr, k zakončení chybělo Lingrovi pár centimetrů. V 89. minutě dělila stejná vzdálenost ostrou střelu Matěje Juráska od čtvrté branky utkání.

Nic dalšího se v utkání nestalo, slávisté si tak připisují první přípravné utkání bez obdržené branky a čtvrtou výhru v řadě.

Poslední přípravný zápas čeká hráče Slavie v prostředí Fortuna Areny 16. července od 14:00 proti Dynamu Drážďany.