0:1
(0:0)
4. kolo, 13. 8. 2023
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha
Slávisté ve 4. kole FORTUNA:LIGY porazili v Lokotrans Aréně domácí Mladou Boleslav 1:0. Výhru zařídil po bezbrankovém prvním poločase střídající Muhamed Tijani, za méně než třicet vteřin na trávníku svedl hlavičkový souboj s Poulolem, od jehož hlavy se balon odrazil do sítě.

Sešívaní do utkání proti Mladé Boleslavi vyběhli na hřiště oproti 3. předkolu Evropské ligy s pěti změnami v základní sestavě – letos poprvé nahlédli do úvodní jedenáctky Aiham Ousou, Mojmír Chytil, Petr Ševčík a Michal Tomič. Svůj ligový debut si také odbyl střelec třetí branky proti Dnipru Conrad Wallem.

Úvod utkání v ideálním fotbalovém počasí začal několika šancemi sešívaných. Ve 3. minutě se Lukáš Masopust pokusil zopakovat daleký gól proti Podbrezové, tentokrát však střela z půlky hřiště mezi tyče nezamířila. O deset minut později střílel z otočky Conrad Wallem, jeho pokus ale prolétl těsně vedle levé tyče.

Po úvodní dvacetiminutovce se sešívaným naskytla příležitost přímého kopu. Skrytou střelu na branku domácích vyslal Petr Ševčík, o dorážku se pokoušel Aiham Ousou. V obou případech byla mladoboleslavská obrana připravena.

Standardní situaci si Slavia zopakovala v 35. minutě, k míči se tentokrát postavil Lukáš Masopust, který vyslal technickou střelu přes zeď. Brankář Trmal jeho pokus ale zvládl akrobaticky vytěsnit mimo branku domácích. Ze standardky o několik minut později zahrozili i domácí, střela z kraje velkého vápna prolétla těsně nad břevnem branky Ondřeje Koláře.

Minutu před poločasem ze hřiště odešel ze zdravotních důvodů Conrad Wallem, na hřišti ho nahradil Matěj Jurásek.

Už v nastaveném čase se po přízemním centru Michala Tomiče dostal do zakončení Mojmír Chytil, tečovaný míč však skončil pouze v náručí mladoboleslavského brankáře.

Více se v prvním poločase nestalo, a tak týmy odcházely do kabin za bezbrankového stavu. Do druhého dějství nenastoupil Michal Tomič, na hřišti ho nahradil norský středopolař Christos Zafeiris.

V 55. minutě vyslal do vápna centrovaný míč po standardní situaci Petr Ševčík. Nejvýše vyskočil Igoh Ogbu, jeho hlavička zamířila vysoko nad branku domácích.

Dvě minuty před hodinou hry si realizační tým přichystal další střídání. Odpracováno měli Mojmír Chytil a Václav Jurečka, nahradili je Mohamed Tijani a Mick van Buren.

A střídání se takřka okamžitě vyplatilo. V 59. minutě si na centrovaný míč z kopačky Lukáše Provoda nejvýše vyskočil Muhamed Tijani, zatlačil ve vzduchu na Poulola, který si vstřelil vlastní branku – 0:1!

V 62. minutě se nigerijský útočník dostal do další šance, po odvráceném centru Matěje Juráska se uvnitř šestnáctky probojoval ke střele, na jeho pokus byl však brankář Trmal připravený.

Dvacet minut před koncem utkání sáhli sešívaní k dalšímu střídání, Lukáše Provoda nahradil Tomáš Holeš.

V 72. minutě rozjel rychlý brejk Petr Ševčík, který mezi obránci prostrčil nabíhajícímu Václavu Jurečkovi. Na jeho obstřel byl však brankář Trmal připravený a udržel jednogólový náskok Slavie.

Pět minut před koncem utkání hledal Christos Zafeiris aktivního Micka van Burena, nizozemskému útočníkovi k dohrání akce chyběly dva kroky.

Utkání více nenabídlo a slávisté tak zvítězili nad Mladou Boleslaví nejtěsnějším rozdílem. Další duel čeká svěřence Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek 17. 8. v rámci odvety 3. předkola Evropský ligy proti Dnipro-1. Výkop v Košické futbalové aréně je naplánován na 20:00. 5. kolo FORTUNA:LIGY odehrají sešívaní na domácím stadionu v Edenu proti Baníku Ostrava v neděli 20. 8. od 18 hodin.