B-tým: Souboj ligových rezerv pro sešívané | SK Slavia Praha

B-tým: Souboj ligových rezerv pro sešívané

2:0
(2:0)
6. kolo, 10. 9. 2023, Xaverov
SK Slavia Praha B - FC Viktoria Plzeň B
Šestým soupeřem béčka v ČFL sk. A byla rezerva Viktorie Plzeň. Sešívaní rozhodli o své výhře už v první půli, prosadili se Jan Trédl a Martin Bejbl.

Z áčka tentokrát naskočili do hry Tomáš Vlček a Boluwatife Ogungbayi, na lavičce už byl do hry připraven Milan Škoda. Naopak do zápasu nemohli zasáhnout mládežničtí reprezentanti.

Až do úvodního gólu utkání diváci neviděli žádné větší ohrožení branky. Skóre otevřeli sešívaní v 18. minutě. Martin Bejbl poslal z levé strany centr do vápna, míč proletěl až na zadní tyč k Janu Trédlovi, který přesným zakončením poslal béčko Slavie do vedení!

V další šanci byl Pavel Behenský, který po standardní situaci zakončoval mimo branku. O malou chvíli později se protlačil do zakončení Jan Trédl, který ale tentokrát nemířil přesně. Ve 27. minutě zahrozili také hosté, střelu z hranice vápna ale Jan Sirotník v klidu skryl v náručí.

Ve 40. minutě se do dobré šance dostal Elmedin Rama, jehož zakončení zastavila tyč. Druhé trefy se ale slávisté ještě v první půli dočkali. Martin Bejbl se dostal k míči za hranicí velkého vápna a krásnou ranou o tyč stanovil poločasové skóre na 2:0 pro sešívané.

Do druhé půle slávisté vstoupili aktivně a hned v úvodu si připsali dvě nadějné příležitosti, kdy chybělo málo, aby míč skončil v síti Plzně potřetí. Blízko třetího gólu byli sešívaní po střele Babacara Syho, jehož střelu vykopl jeden z obránců na brankové čáře.

Béčko Slavie kontrolovalo vedení a nepouštělo hosty do nebezpečných situací. Naopak se samo snažilo o další góly, v 83. minutě měl po pěkné akci odkrytou branku Daniel Toula, své zakončení ale poslal mimo tři tyče.

V závěru zápasu postupoval sám na brankáře Sváčka Samuel Pikolon, kterého gólman Plzně fauloval a viděl tak červenou kartu. Následnou střelu z přímého kopu zeď zablokovala na roh.

Béčko tak v 6. kole ČFL porazilo Viktorii Plzeň B 2:0.

Duel s béčkem Plzně komentoval trenér David Střihavka: "Stál proti nám výborný soupeř, pravidelně se pohybuje v horních patrech tabulky. Přijel silně organizovaný tým s rychlý přechodem do útoku. Do zápasu jsem dobře vstoupili, z první šance jsme udeřili. Pak jsme mohli přidat další góly, nakonec jsme se trefili v samém závěru první půle, Martin Bejbl se pěkně trefil. Do druhé půle nás to uklidnilo. Věřil jsem, že si druhou půli pohlídáme, což se stalo. Chtěl bych, aby to od nás bylo ještě více klidnější. Bylo ale horko, chybělo nám sedm reprezentantů. Sestava byla hodně kombinovaná. Musím vyzdvihnout, že přišli kluci z Áčka a hodně nám pomohli. Bez nich by to bylo hodně těžké, byli pro nás klíčovými hráči. Skládání bylo kvůli reprezentaci složité, i během týdne v trénincích to byl trochu problém. Z tohoto pohledu jsem rád, že kluci, kteří dostali šanci, dovedli celý tým za výhrou," hodnotil výhru nad Plzní trenér David Střihavka.

David Střihavka se vrátil i k nepovedenému utkání proti Robstavu: "Někdy když neprohrajete devět zápasů v řadě, tak na vás dolehne trochu pocit uvolněnosti. Proti Robstavu jsme prohráli naprosto zaslouženě naivním a bezkrevným výkonem. Měli jsme k tomu přestoupit mnohem lépe, byla to velká facka," uzavřel trenér béčka.