Juniorské derby je naše! Slavia - Sparta 2:0 | SK Slavia Praha

Juniorské derby je naše! Slavia - Sparta 2:0

2:0
(1:0)
27. kolo, 8. 5. 2013, Horní Počernice
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Branky: <b>Branky:</b> 22. Šimeček, 70. Hurka (z pen.) <b>ŽK:</b> Pešek, Kotěra, Mařík (všichni Sparta)
PRAHA/NA CHVALECH – Slávistická juniorka ovládla i druhé letošní juniorské derby. Po podzimní výhře 4:2 na Letné si tentokrát poradili se Spartou i na domácí půdě v Horních Počernicích. Výsledek 2:0 zařídili svými brankami Šimeček a Hurka.
Od samého začátku byla Slavia aktivnějším týmem a nedovolovala Spartě přiblížit se na dostřel gólmanu Malinovi. V sedmnácté minutě byl v první velké šanci Vondráček, který hlavou tečoval Hurkův centr z přímého kopu jen metr vedle tyče.

O pět minut později se Slavia dostala do vedení. Krásnou akci začal Mikula, který vybojoval míč a poslal po pravé lajně dopředu Bazala. Po jeho centru prodloužil ve vápně za sebe Vondráček a Viktor Šimeček přesnou střelou k tyči otevřel skóre.

Slávisté dále hrozili hlavně po průnicích po křídle. Ve 27. minutě centroval Hurka a Bazal na malém vápně ve skluzu jen těsně nedosáhl. Za dalších pět minut přiťukl Bazal na malé vápno Hrubému, jeho střela byla ale na poslední chvíli zblokována jedním ze skluzujících obránců Sparty. Hosté se do jediné šance první půle dostali po 36 minutách hry, kdy Laptěv poslal do vápna centr z pravé strany, Bezstarosti ale před Malinou na míč nedosáhl.

Závěr poločasu přinesl dvě šance Slavie po zaváhání gólmana Kotěry. Nejdřív sparťanský brankář neudržel Hrubého hlavičku, Vondráček ale nedokázal poslat v souboji dorážku mezi tři tyče. Chvíli na to se po sérii nepřesností v hostující obraně dostal znovu Vondráček k míči, který vypadl gólmanovi, a následně náš útočník po souboji s Kotěrou upadl v pokutovém území, penalta se ale nepískala.

Úvod druhé půle přinesl postupně střely Hrubého, Hurky a Proška, které našel v ideální pozici výborně hrající Šimeček, ani jeden z pokusů ale branku netrefil. Dvougólového náskoku se tak Slavia dočkala až v 70. minutě, kdy penaltu, nařízenou po faulu brankáře Kotěry na Červenku, s přehledem proměnil Hurka.

V závěru utkání Slavia přečkala dvě šance Sparty, kdy nejprve Breda těsně minul vzdálenější tyč a proti Adamcově střele vytáhl perfektní zákrok gólman Malina, a zápas tak skončil dvougólovým vítězstvím sešívaných. Náskok Brna na Slavii teď činí šest bodů, třetí Olomouc ztrácí na druhé místo body tři. Do konce ligy zbývá odehrát pět kol.

Trenér Titěra: Dařila se nám kombinace

„Cením si výsledku. Sice jsme mohli rozhodnout dříve, ale jsem moc rád i za výhru 2:0. Dalo by se říct, že se nám povedlo odčinit nepovedený sobotní zápas s Jabloncem. Ten nám totiž herně vůbec nevyšel," začal hodnotit vítězné derby současný trenér juniorky Milan Titěra.

„Klukům jsem věřil, že jsou schopní podat mnohem lepší výkon. Navíc před derby jsme o motivaci nemuseli mluvit. Udělali jsme pár změn v sestavě, ale nebyly zásadní. Od začátku nám vyhovovala hra Sparty. Ta hrála totiž více po zemi a nám se dařila kombinace," těšilo kouče Slavie, podle něhož nebylo potřeba na derby vypisovat speciální prémie.

„Derby nic takového nevyžaduje. Jestli měli kluci něco mezi sebou, to nevím," smál se Milan Titěra.