0:2
(0:1)
29. kolo, 4. 5. 2013, Horní Počernice
SK Slavia Praha - FK Jablonec
Branky: <b>Branky:</b> 18. Kubista, 50. Ledecký. <b>Rozhodčí:</b> Trávníček – Pochylý, Štefan. <b>ŽK:</b> Malina – Linka, Jurča.
Netradičně už v sobotu hrála slávistická juniorka. Důvodem je středeční derby, a proto se zápas s Jabloncem posunul o dva dny. Utkání ale sešívaným nevyšlo a se soupeřem ze severu Čech prohráli 0:2.
V sestavě nový trenér juniorky Milan Titěra mnoho změn neudělal. Jen v brance nahradil v Příbrami výborného Karla Hrubeše Patrik Malina. Ale to je asi zapříčiněno dosavadním točením obou brankářů v sestavě.

Úvodní čtvrthodina nabídla agresivní fotbal plný tvrdých soubojů z obou stran. Severočeši byli možná trochu aktivnějším týmem, slávisté jakoby zůstali překvapeni tím, jak hosté k utkání přistoupili.

Skóre otevřel v 18. minutě jablonecký Vojtěch Kubista, který si na vápně hezky zpracoval míč a přesnou tvrdou střelou se prosadil přesně k tyči. Do přestávky si ani jeden z týmů nevytvořil vyloženou šanci, hrálo se hlavně o střed hřiště.

To se ale nedá říct o úvodu poločasu druhého. Protože hned v 50. minutě hosté své vedení navýšili. Bombou pod břevno se z pravé strany prosadil David Ledecký. Na slávisty čekala lehká práce, Jablonec rozhodně nepodával výkon, který by nasvědčoval tomu, že by v Praze chtěli hosté nechat nějaké body.

I přes řadu vystřídání se ale obraz hry sešívaných nezměnil. Kýžený kontaktní gól nepřišel, a proto slávisté doma podlehli Jablonci 0:2. V tabulce ztrácí na vedoucí Brno osm bodů a navíc se na ně může bodově dotáhnout čtvrtá Olomouc nebo pátý Hradec Králové.

Ve středu 8. května čeká svěřence trenéra Titěry velmi důležité utkání. Od 17 hodin totiž doma na Xaverově přivítají v dohrávaném derby juniorku Sparty! Přijďte mladíky podpořit!