Juniorka nasázela Liberci sedmičku. V tabulce už je na druhém místě | SK Slavia Praha

Juniorka nasázela Liberci sedmičku. V tabulce už je na druhém místě

7:1
(5:0)
20. kolo, 18. 11. 2013, UMT Eden
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Branky: <b>Branky:</b> 16. a 45. Mac, 22., 27. a 41. Vondráček, 60. a 63. Liška – 76. Kmoníček<br> <b>ŽK:</b> 25. Zámečník, 53. Verner – 59. Soběslav, 90. Kaiser<br> <b>Rozhodčí:</b> Zadinová – Pospíšil, Koval
PRAHA/UMT EDEN – Juniorka přivítala Liberec na „umělce“ v Edenu a utkání to bylo z její strany parádní. Severočeskému soupeři nasázeli po hattricku Vondráčka a dvou gólech Mace a Lišky svěřenci trenéra Šmejkala 7 gólů, posunuli se na druhé místo v tabulce a stíhají dlouho vedoucí Mladou Boleslav.
V sestavě se tentokrát objevili pouze hráči juniorky bez posily z A týmu. Naopak na lavičce byli připraveni dorostenci Lukáš Batka (roč. 1996) a Jan Möglich (roč. 1995). Juniorku nečekalo vůbec lehké utkání, jednalo se o přímý souboj o třetí místo v tabulce.

Úvodní čtvrthodina přinesla aktivní fotbal ze strany sešívaných, gólová šance ale nepřišla. Pak ale přišel slávistický uragán. V 16. minutě si naskočil na Hrubého centr z rohového kopu Mac a gólovou hlavičkou tak oslavil návrat na hřiště po dlouhém zranění.

Za dalších šest minut předvedla Slavia nádhernou akci. Středem hřiště potáhl míč aktivní Vyhnal, přiťukl Vondráčkovi, který s přehledem zakončil. Po pěti minutách si oba hráči kombinaci zopakovali. Vyhnal tentokrát našel krásnou přihrávkou z pravé strany Vondráčka na velkém vápně a zakončení přesně k tyči znamenalo tříbrankové vedení.

Sešívaní ale neměli v první půli dost. Pět minut před přestávkou si na Peterkův přesný centr naskočil Vondráček a hlavičkou uzavřel svůj hattrick. Poločasový výsledek 5:0 zařídil další hlavičkář Jakub Mac, ten si tedy po zranění připsal dvě branky.

Do druhé půle vystřídal nahrávače Vyhnala, který hrál s dlahou kvůli zlomenině ruky, František Lišky a byl to právě on, kdo otevřel gólový účet druhé půle. Herc nacentroval před branku, kde byl připravený Liška a zvýšil na 6:0.

Tři minuty na to se mohl Liška radovat ze svého gólu podruhé, celá juniorka už posedmé. Liška se dostal za obranu a krásným lobem přehodil gólmana. Hosté jen čtvrthodiny před koncem snížil, ale nutno podotknout, že křižná střela Kmoníčka stála také za to.

Juniorka má úžasnou formu, neprohrála 11 utkání v řadě. Navíc si v těchto jedenácti zápasech připsali sešívaní devět výher a jen dvě remízy. V tabulce se slávisté posunuli na druhé místo a oproti vedoucí Mladé Boleslavi, na kterou tým Daniela Šmejkala ztrácí dva body, mají zápas k dobru.