Devatenáctka i v oslabení porazila Spartu 1:0! | SK Slavia Praha

Devatenáctka i v oslabení porazila Spartu 1:0!

0:1
21. kolo, 5. 11. 2013, PRE Centrum Strahov
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Branky: Branka: 60. Batka. ČK: 40. Kodr (Slavia).
PRAHA/STRAHOV – Slávistická devatenáctka porazila ve úterý na Strahově v derby Spartu 1:0. Gól vstřelil ve druhé půle Lukáš Batka, sešívaní hráli od 40. minuty bez vyloučeného Kodra.

Slávisté vstoupili do utkání aktivně, ale žádný z útoků se neujal. Postupem času se hrál vyrovnaný fotbal. V dobré šanci se na straně Sparty objevil Nečas, na druhé straně domácí gólman vychytal Myslivečka.

Největší vzrušení tak přinesla situace ze 39. minuty hry. Za obranu Slavie se dostal domácí Schick, kterého už doběhl Kodr, ale na poslední chvíli skluzem útočníka Sparty zastavil a byl sudím vyloučen.

Slávisty oslabení semklo a ve druhé půli Spartu takřka do ničeho nepouštěli. Navíc na druhé straně udeřili, když se k dobré hlavičce po skvěle zahrané standardní situaci dostal Lukáš Batka a otevřel skóre zápasu. Batka o poločase vystřídal Oskara Fotra.

Slávisté tak získali další tři body a vedou 1. dorosteneckou ligu. Na čele tabulky mají náskok dvou bodů před Olomoucí. V sobotu přivítají svěřenci trenéra Martina Poustky Frýdek Místek. Hraje se od 14 hodin v Edenu.

Fotogalerii z utkání najdete na slávistickém Facebooku zde.