Druhý zápas - druhá výhra! Slavia porazila Baník 3:1! | SK Slavia Praha

Druhý zápas - druhá výhra! Slavia porazila Baník 3:1!

3:1
(1:0)
2. kolo, 1. 8. 2014, Synot Tip Arena
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava
Branky: <b>Branky:</b> 3. Škoda, 76. Zmrhal, 85. Latka - 82. Baránek<br> <b>ŽK:</b> Baez - De Azevedo, Greguš<br> <b>Rozhodčí:</b> Marek – Vlasjuk, Peřina
PRAHA/EDEN - Po dvou kolech SYNOT ligy bude v řádku Slavie Praha svítit šest bodů a skóre 5:2. Po výhře na Slovácku sešívaní zvládli i první domácí duel a s Baníkem si díky Škodovi, Zmrhalovi a Latkovi porazili 3:1.
Oproti Slovácku udělal trenér Beránek tři změny, všechny v záložní řadě. Místo Martina Dobrotky, který nedohrál zápas v Uherském Hradišti, nastoupil Jaromír Zmrhal, vedle něj se místo Gecova objevil Baez a na kraji proháněl obranu Baníku místo Petra Vukadinovič.

Skvělá návštěva v Edenu se prvního míče v síti dočkala už po necelých třech minutách hry, a k radosti většiny stadionu to byl míč v síti Baníku. Po Zmrhalově centru se odražený míč snášel za velké vápno, kde z voleje napřáhl Aldo Baez a jeho už tak povedenou ránu tečoval hlavou do protipohybu brankáře Milan Škoda. Ve druhém zápase po návratu do útoku tak "Škoďák" zaznamenal druhou branku.

Do přestávky už další branka nepadla, i když šance na to byly. Šichorovu střelu vyrazil Hrubeš, na druhé straně pálil Balaj těsně nad. Tři minuty před přestávkou ještě znovu Škoda tečoval Vukadinovičův centr těsně vedle branky. Už ve 39. minutě musel přitom trenér Beránek sáhnout k nucenému střídání. Mikula se v nepřehledné situaci v našem vápně srazil s Hrubešem a pár chvil nato ho musel nahradit Milan Nitrianský.

Tři branky si aktéři zápasu schovali na druhou půli. V 79. minutě vybojoval Škoda míč na středu hřiště, před vápnem ho nabídl na středu nabíhajícímu Jaromíru Zmrhalovi a ten, i když se štěstím, prostřelil gólmana Pavlenku.

Baníku se sice osm minut před koncem řádné hrací doby podařilo srovnat zásluhou Baránka, který poslal hlavou do sítě přesný centr od Derricka Mensaha, poslední slovo ale měla opět Slavia, konkrétně její kapitán Martin Latka. Akce z 85. minuty dala vzpomenout na derby se Spartou před dvěma lety. Latka si naběhl na dlouhý centr z přímého kopu od Martina Juhara a hlavou překonal vyběhnuvšího Pavlenku.

Slavia tak zvládla i druhý ostrý zápas sezony a po výhře 3:1 nad Baníkem se průběžně vyhoupla do čela ligy. Pohled na sešívané na první příčce přitom mohli fanoušci sešívaných vidět naposledy na konci mistrovské sezony 2008/2009.