Slavia dětským domovům | SK Slavia Praha
Více

Slavia dětským domovům

Slavia v září roku 2023 odstartovala nový projekt „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

Jako první se zapojily děti z Dobříše, Krnska a Dolních Měcholup. Fortuna Arenu navštívily 18. září a kromě prohlídky muzea a stadionu zažily také projekt 2x 45 minut. V čem spočívá? Nejprve se skupina pod vedením mládežnických trenérů věnuje pohybu na tréninkovém hřišti a poté se přesune k zábavné formě vzdělávání do nově vybudované „slávistické třídy“.

Máme připraveny další zábavné vzdělávací formáty zaměřené například i na matematiku, informatiku nebo výuku cizích jazyků. Vedle toho chystáme ve spolupráci s naším sportovním psychologem Martinem Macháčkem aktivity k posílení mentální odolnosti dětí, ať již budou zaměřeny na správné dýchání, relaxační metody či vnímání těla nebo práci a chování v kolektivu,“ uvedla Michaela Schejbalová, CSR manažerka SK Slavia Praha.

Součástí projektu „Slavia dětským domovům“ bude i řada dalších navazujících aktivit. Ať už se jedná o návštěvu domácích zápasů, atraktivní soutěže či předvánoční setkání s hráči.

Partnerské organizace

Dětský domov, Nymburk
Adresa: Resslova 612, Nymburk, 28802
Webová stránka: https://zsdd.cz/detsky-domov/kontakty-dd/

V případě zájmu o zapojení do našich CSR aktivit napište na e-mail csr@slavia.cz.