B-tým: Remíza 1:1 s Plzní v přípravě

1:1
(0:1)
přát., so 24.4.2021, Xaverov
přát., so 24.4.2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FC Viktoria Plzeň B
Branky: 68. Alijagić
Slávistický B-tým odehrál v sobotu od 11:00 zápas doma na Xaverově proti B-týmu Viktorie Plzeň.

Sešívaní inkasovali už v 19. minutě. Po změně stan se ale po skvělé práci Joaa Felipeho podařilo vyrovnat Denisi Alijagićovi a zápas tak skončil nerozhodně 1:1.

Po zápase hodnotil utkání trenér Pavel Trávník. „Myslím, že to byl velmi dobré utkání. Od obou týmu to mělo tempo. Samozřejmě tam byly nějaké ztráty, což bylo dané tím, že obě mužstva jsou velice mladá. Oba týmy měly dobré šance a myslím si, že remíza je spravedlivá. Utkání splnilo účel, který jsme chtěli,“ říká Trávník. 

Klíčovým momentem byla poměrně rychlá úvodní branka Plzně. „To se stane, přišla ztráta v prostředku, nastal brejk a udělali to dobře. Myslím si, že bylo cítit, že jsme šli za vyrovnáním. Neříkám, že to je klíčové, ale bylo cítit, že jsme utkání nechtěli odevzdat. Je dobře, že jsme něco ukázali a pořád jsme se rvali až do konce.“ 

Na vyrovnávacím gólu měl velký podíl Joao Felipe, který dokázal v rohu hřiště skvěle podržet míč. „Určitě, Joao hrál s velkou chutí. Zvlášť ve druhém poločase dělal Plzni hodně starostí, dokázal udržet balon. Myslím, že Joao i Martin Šubrt odehráli oba skvělý zápas.“

Plzeň se ale po vyrovnání dostávala často do šancí. „Řekl bych, že to vycházelo z toho, že jsme ztratili naše rozjeté šance a umožňovali jim chodit do protiútoků. Oni to akorát nevyužili. Pouštěli jsme je našimi ztrátami do otevřené obrany, ale to je asi věkem a tím, že mladší kluci byli nerozehraní a šli do zápasu po dlouhé pauze,“ dodává trenér Pavel Trávník.

V druhém sobotním přípravném utkání podlehli sešívaní B-týmu Slovácka těsně 2:3. Branky dávali Denis Višinský a Jonáš Kneifel.

1:1

Sestavy

SK Slavia Praha B

Sirotník – Zapletal, Štětka, Šmíd, Kopáček – Hroník, Beran, Šubert – Felipe, Alijagić, Zeronik

Náhradníci: Fülöp, Behenský, Šimeček, Horský

Detaily utkání

Branky
68. Alijagić

Fotogalerie

Aktuálně

Virtuální turnaj partnerských klubů

29.03.2021
Mezi partnerskými kluby se v přípravkových kategoriích uskuteční virtuální turnaj. Soutěžit se bude v dovednostních disciplínách – fotbalových i doplňkových.

Každý start odchovance prožívá celá akademie

27.03.2021
Bývalý hlavní skaut Slavie, Petr Hurych, si zvyká na funkci manažera mládežnické akademie. V rozhovoru prozradil, jaké má plány, jak náročné je fungovat během koronavirové pandemie, nebo jak se daří jeho brazilskému chráněnci João Felipemu.

Registrace na brankářský kemp je stále otevřená

15.03.2021
Stále je možné registrovat se na brankářský kemp v termínu 11.7. 2021 - 16.7. 2021, který je určen pro ročníky 2012 - 2014. Zbylé registrace jsou už uzavřeny.

Další články