B-tým: Sešívaní padli s Královým Dvorem | SK Slavia Praha

0:1
(0:1)
4. kolo, 1. 9. 2019, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Králův Dvůr
Mladí slávisté prohráli ve čtvrtém kole ČFL v domácím utkání proti Královu Dvoru těsně 0:1. Sešívaní sice měli celý zápas více ze hry, doplatili však na neproměňování vyložených šancí.

Oba týmy vstoupily do utkání čtvrtého ligového kola aktivně, první nebezpečnější akci založili hosté už několik minut po úvodním hvizdu. Prudký centr Krejdla z pravého křídla však dokázal odvrátit mimo nebezpečí zkušený Michal Švec. Krátce poté se iniciativy chopili slávisté, kteří zahrozili nebezpečnými centry Daniela Koska a Davida Macháčka, s jejich nabídkami si ale obrana hostů dokázala poradit.

I když sešívaní drželi většinu času míč na svých kopačkách, z gólu se jako první radovali hráči soupeře. Po rohovém kopu se totiž odvrácený balon dostal pouze k noze hostujícího Josefa Boučka, který z voleje ranou o zem zamířil přesně ke vzdálenější tyči sešívané brány a nedal Markovičovi šanci zasáhnout – 0:1.

Slávisté ve zbytku první půle měli více ze hry a snažili se s výsledkem něco udělat, chyběla jim ale přesnost ve finální fázi. Povedenou ranou z dálky zaujal Martin Douděra, který ale svůj pokus poslal kus nad břevno brány soupeře. Na druhé straně musel po standardní situaci Balšánka zasahovat Jakub Markovič, kterému se podařilo pohotově vytáhnout míč nad břevno.

Druhá půle začala v podobném duchu jako první poločas, slávisté nadále drželi míč na svých kopačkách a kombinovali na půli Králova Dvora. Narozdíl od úvodní pětačtyřicetiminutovky si ale sešívaní začali vytvářet slibné šance. Ta možná největší v celém utkání přišla už ve 47. minutě, kdy z hranice malého vápna trefil břevno hostující brány Martin Douděra.

Postupem času slávisté utahovali šrouby a obléhali soupeřovo pokutové území. Štěstí nejprve zkoušel stoper Michal Hošek, jeho rána z velké dálky však prolétla kus vedle pravé šibenice. Nedlouho poté se ke střele z otočky dostal Imad Rondič, jeho projektil mířící ke vzdálenější tyči však brankář Krček vyrazil mimo. V sedmdesáté minutě rozehrával přímý kop z pravé strany Daniel Kosek a míč propadl opět k nohám Imada Rondiče, který ale tentokát zamířil těsně vedle. Chvíli poté hlavičkoval po rohovém kopu slávistů na velkém vápně osamocený Alexandr Bárta, v ideální pozici ale poslal míč kousek mimo.

Sešívaní nadále ovládali hru a Králův Dvůr sotva pouštěli přes půlku, centr Tomáše Vincoura mohl navíc poslat do odkryté brány soupeře nabíhající Nedžad Zinhasovič, který ale z bezprostřední blízkosti minul pravou tyč. A protože se neujalo ani zakončení dobře postaveného Imada Rondiče, připsali si slávisté první domácí porážku v sezoně.