B-tým: třetí skalp druholigového soupeře

2:0
(2:0)
přát., so 30.1.2021, Xaverov
přát., so 30.1.2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FC MAS Táborsko
Branky: 35. Kneifel, 36. Kubáň
Výhru 2:0 si na závěr ledna připsal B-tým Slavie, trefili se Jonáš Kneifel a Michal Kubáň.

V dalším přípravném utkání čekal na slávistický B-tým opět tým z druhé nejvyšší soutěže, tentokrát změřili sešívaní síly s Táborskem. V předchozích duelech naše rezerva dvakrát zvítězila, porazila Varnsdorf a Ústí nad Labem, a nestačila na Chrudim.

I přes vydatné sněžení v závěru pracovního týdne byla umělá tráva na Xaverově výborně připravena na kvalitní utkání. Stejně jako v posledním duelu s Ústím se proti Táborsku prosadil Jonáš Kneifel, který ve 35. minutě poslal sešívané do vedení.

Hned o minutu později se béčko Slavie radovala podruhé, tentokrát se gólově prosadil Michal Kubáň, který svým gólem na 2:0 stanovil poločasové skóre.

V průběhu druhé půle se do hry postupně dostali všichni náhradníci kromě náhradního brankáře Christiana Fülöpa. Mladí fotbalisté vedení 2:0 nad Táborskem udrželi a připsali si třetí skalp druholigového celku!

Kromě dalších zraněných nemohl do zápasu zasáhnout také mladý Brazilec João Felipe, který se zotavuje ze zranění. Stav brazilského ofenzivního hráče popsal manažer mládežnické akademie Petr Hurych: „João je v Praze, bohužel má zranění, které s lékaři dáváme dohromady. V řádu týdnů by snad měl být v pořádku a věříme, že se ještě na jaře dostane na hřiště a do léta bude ve stoprocentní formě,“ řekl Petr Hurych.

2:0

Sestavy

SK Slavia Praha B

Sirotník - Bárta (64. Hájek), Matys, Prebsl (64. Šmíd), Hošek (64. Starý) - Hroník (46. Samek), Křišťan (64. Nikl) , Kopáček - Douděra (46. Višinský), Kneifel (64. Vlasák), Kubáň

FC MAS Táborsko

Zadražil - Navrátil, Holiš, Tolno, Pinc, Janošík, Vozihnoj, Čapek, Morales, Boula, De Almeida

Náhradníci: Penc, Kader, Plachý, Zeronik, Nielsen, Kristaps, Dybala, Icha, Větrovský, Majka, Pecháček

Detaily utkání

Branky
35. Kneifel, 36. Kubáň

Fotogalerie

Aktuálně

Virtuální turnaj partnerských klubů

29.03.2021
Mezi partnerskými kluby se v přípravkových kategoriích uskuteční virtuální turnaj. Soutěžit se bude v dovednostních disciplínách – fotbalových i doplňkových.

Každý start odchovance prožívá celá akademie

27.03.2021
Bývalý hlavní skaut Slavie, Petr Hurych, si zvyká na funkci manažera mládežnické akademie. V rozhovoru prozradil, jaké má plány, jak náročné je fungovat během koronavirové pandemie, nebo jak se daří jeho brazilskému chráněnci João Felipemu.

Registrace na brankářský kemp je stále otevřená

15.03.2021
Stále je možné registrovat se na brankářský kemp v termínu 11.7. 2021 - 16.7. 2021, který je určen pro ročníky 2012 - 2014. Zbylé registrace jsou už uzavřeny.

Další články