2:0
(0:0)
MOL Cup, 17. 4. 2018, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Branky: <b>Branky:</b> 48. Hušbauer, 55. Stoch<br> <b>ŽK:</b> Ngadeu - Matějovský<br> <b>Rozhodčí:</b> Marek - Paták, Arnošt
Sešívaní porazili v domácím prostředí v Edenu Mladou Boleslav 2:0 a poprvé od roku 2002 si zahrají finále domácího poháru!
Trenér Trpišovský nemohl do zápasu počítat se zraněným kapitánem Milanem Škodou, na hrotu útoku proto nastoupil od začátku Tomáš Necid. Do obranné řady se na pravou stranu vrátil Jan Bořil, kterého nalevo doplnil Per-Egil Flo, záloha pak doznala oproti utkání s Karvinou jedinou změnu, kterou byl Jan Sýkora na levém křídle.

Zápas začal vyrovnaně a většina útočných akcí končila ještě před vápnem, nebo uvnitř něj na kopačkách obránců. Až v 18. minutě dostal prostor Jakub Hromada a ránou z 25 metrů provětral Poláčkovy rukavice, gólman Boleslavi ale jeho polovysokou střelu dokázal vyrazit.

O deset minut později se pak po Stochově nepřesné rozehrávce dostal k balonu Přikryl a vyzkoušel Koláře zpoza vápna, domácí brankář si ale střelu ke své pravé tyči pohlídal.

Ve 37. minutě si na autové vhazování na pravé straně naběhl Josef Hušbauer, prošel mezi dvěma hráči do vápna a se štěstím posunul balon k Necidovi, ten byl ale zády k brance a přes bránící hráče se ke střele probít nedokázal.

Hned v další akci si ale oba slávisté role prohodili, Necid před velkým vápnem přiťukl hlavou Hušbauerovi a ten z rohu pokutového území vypálil po zemi, tvrdou ránou ale minul vzdálenější tyč. Dobrou pasáž Slavie pak po Stochově rohu uzavřel Michael Ngadeu, který se dostal k hlavičce na zadní tyči, s jeho obloučkem si ale Poláček poradil.

Další závar si ovšem před vlastní bránou způsobili boleslavští sami. To když Sýkorův centr jeden z hostujících hráčů sklepl ve vápně k Přikrylovi a boleslavský záložník nešikovně zasáhl míč rukou, rozhodčí ale nařídil pouze rohový kop. Po něm gólmanu Poláčkovi vypadl míč v souboji s Jugasem a ke střele se dostal Ngadeu, ve složité pozici ale poslal míč jen vysoko nad branku.

Druhou půli ovšem začali sešívaní výtečně a už po třech minutách se ujali vedení. Bořil na pravé stranně posunul míč na Hromadu, ten od brankové čáry vrátil míč na penaltový puntík a Josef Hušbauer umístil svou střelu přesně k levé tyči.

Hned v 55. minutě pak sešívaní své vedení zdvojnásobili. To když dostali výhodu přímého kopu z 20 metrů, Sýkora rozehrál nakrátko na Miroslava Stocha a ten k pravé tyči propálil zeď i gólmana.

Krátce na to mohla Boleslav snížit, když rozhodčí přehlédl Křapkovo postavení za naší obrannou linií, záložník hostů ale dlouhý balon před Kolářem naštěstí netrefil.

Hra se poté vyrovnala a Slavia držela svůj náskok. Až v 85. minutě Necid šikovně sklepl na hranici vápna Stochovu přihrávku na Bořila, slávistický obránce ale v rychlosti nedokázal skákavý balon zkrotit a od nohy mu ho ukopl boleslavský gólman.

Ještě v 90. minutě se pak po kombinaci na pravé straně dostal Necid, rána mu ale nesedla a míč zaplul vedle Poláčkovy pravé tyče. Už v nastaveném čase pak na druhé straně po centru z levé strany pálil z voleje Komličenko, ani jemu ale pokus nesedl a míč skončil vedle vzdálenější tyče.