Slávisté vítězí v úvodním kole nad Zlínem | SK Slavia Praha

Slávisté vítězí v úvodním kole nad Zlínem

0:1
(0:0)
1. kolo, 15. 7. 2019, Letná, Zlín
FC Zlín - SK Slavia Praha
Sešívaní zdolali v náročném utkání domácí Zlín a po nejtěsnější možné výhře 1:0 vezou domu po prvním kole nového ročníku FORTUNA:LIGY tři body.

První utkání FORTUNA:LIGY v sezoně 2019/20 čekalo sešívané na hřišti Zlína. Soutěžní debut ve slávistickém si s úvodním hvizdem odbyl David Hovorka, který utvořil stoperskou dvojici s Ondřejem Kúdelou. Další posily v podobě Júsufa a Tomáše Holeše začali utkání na lavičce. Nico Stanciu prozatím zůstal v Praze ve snaze co nejrychleji dohnat fyzickou kondici.

Na začátku však novou posilu společně s celou obranou čekala spousta práce. Zlín odstartoval utkání ve velkém tempu a vytvořil si hned několik velmi zajímavých příležitostí. Při střele Matějova a o malou chvíli později Fantiše se musel Ondřej Kolář vytasit se dvěma fantastickými reflexivními zákroky, kterými zamezil brzkému gólu domácích.

Slávisté se po ne příliš přesvědčivém úvodu začali pomalu osmělovat. Jejich snažení ale bezprostřední ohrožení Dostálovy branky nepřineslo, a tak zaútočili opět hráči Zlína. Ve 28. minutě musel sešívané opět podržet proti Džafičově tvrdé střele z úhlu Ondřej Kolář.

K prvnímu většímu ohrožení zlínské branky došlo hned vzápětí, a to když se Peter Olayinka prodral k zakončení po přihrávce Tomáše Součka z pravé strany. Jeho zakončení se však mezi tyče nevešlo. Dostála prověřil až Jaromír Zmrhal tvrdou střelou doprostřed brány, se kterou měl zlínský brankář spoustu práce.

S blížícím se koncem prvního poločasu dostali domácí ještě jednu velkou šanci ke skórování po nepřesné malé domů od Tomáše Součka. Míče se jako první zmocnil Fantiš, obešel Ondřeje Koláře, ale v zakončení do odkryté branky mu zabránil včasným obranným zákrokem Ondřej Kúdela!

Na konci poločasu se mohli sešívaní dostat do vedení po šanci Jaromíra Zmrhala, kterého chytrým autem uvolnil Mick van Buren. Mířil však opět doprostřed branky a Dostál míč vyrazil.

Do druhého dějství vběhli sešívaní daleko aktivněji a vytvořili si brzy několik zajímavých šancí. Hned z úvodu poločasu se v nadějné pozici ocitl Mick van Buren, ale vhodný okamžik ke střele prováhal.

K největšímu ohrožení zlínské branky došlo v 55. minutě po rohu Josefa Hušbauera, na který si nejvýše naskočil Ibrahim Traoré. Jeho hlavička ke smůle slávistických příznivců ale jen orazítkovala tyč jeho bývalého klubu.

Slavia postupně tlak zvyšovala a zasloužená odměna přišla v 70. minutě. Se špetkou sportovního štěstí se míč od Júsufa odrazil k Josefu Hušbauerovi na hranici malého vápna. Slávistická desítka zachovala chladnou hlavu a přízemní tvrdou střelou vsítila první gól sezony – 1:0 pro Slavii!

Vedení červenobílých mohl zvýšit o pár minut později Vladimír Coufal po centru z levé strany, nezamířil ale přesně. Úspěšnější nebyl ani Júsuf, který v 77. minutě vystřelil na hranici vápna pouze do náruče Dostála.

Definitivně mohl rozhodnout Alex Král z protiútoku, ale na zakončení neměl potřebný klid a Dostál míč bezpečně skryl do svých rukavic. V ještě větší příležitosti se v samotném závěru ocitl Jaromír Zmrhal, ale ani napotřetí Dostála nepřekonal.

To však sešívané mrzet nemuselo. Zlín do větší šance už nepustili a těsné vedení dokázali udržet. Po náročném úvodním kole FORTUNA:LIGY 2019/20 si tak odváží ze Zlína po vítězství 1:0 plný počet bodů!