V Izraeli bez bodu po prohře 1:3 | SK Slavia Praha

3:1
(1:0)
1. kolo, 22. 10. 2020, ha-Mošava
Hapoel Beer Sheva FC (Izr.) - SK Slavia Praha
Sešívaní v Izraeli podlehli Hapoelu Beer Sheva 1:3. Jediný gól Slavie vstřelil Lukáš Provod.

Sešívaní v Izraeli zahájili skupinu C Evropské ligy proti Hapoelu Beer Sheva. Trenér Jindřich Trpišovský zvolil pro zápas ve městě Petach Tikva netradiční formaci 3-5-2. V brance nastoupil Ondřej Kolář, v obranné trojici pak Jan Bořil, Ondřej Kúdela a David Hovorka. Na krajích naskočili Tomáš Malínský s Lukášem Provodem. Ve středu pole operovali Petr Ševčík, Ibrahim Traoré a Oscar. Na hrotu se doplňovali Petar Musa společně se Stanislavem Teclem.

Ze začátku zápasu drželi míč na svých kopačkách převážně sešívaní. První náznak šance slávistů přišel v 18. minutě, střelu Petara Musy ale zblokovala obrana domácích. Ve 29. minutě zakončoval hlavou Oscar, svojí hlavičkou ale trefil pouze Stanislava Tecla. Nejnebezpečnější šanci Slavie v prvním poločase přinesla 33. minuta, Stanislav Tecl přihrál Oscarovi, který našel Ibrahima Traorého, ten prudce pálil. Jeho ránu ale vyrazil pozorný brankář soupeře.

V 37. minutě unikal po průnikové přihrávce Ondřeje Kúdely Stanislav Tecl, jeho zakončení ale zlikvidoval hostující gólman. Zničehonic však udeřili domácí, Agudelo, po nedomluvě mezi Davidem Hovorkou a Ondřejem Kolářem, doklepl do odkryté branky centr z pravé strany Dadyi. Sešívaní tak šli do kabin, navzdory svému tlaku, za nepříznivého stavu 0:1.

Pro druhý poločas nahradil Nicolae Stanciu Ibrahima Traorého. První zakončení slávistů přišlo ve 49. minutě, kdy Oscar pálil zpoza vápna, jeho střela ale skončila na připraveném brankáři. V 56. minutě zahrozila opět Slavia, Malínský nebezpečně centroval, jeho centr ale těsně před Stanislavem Teclem tečoval domácí brankář.

60. minuta přinesla velký závar ve vápně domácích, nejprve pálil z velkého vápna Nicolae Stanciu, k dorážce se tlačili Jan Kuchta i Lukáš Provod, ani jeden však úspěšně nezakončil. Zasloužená sešívaná radost mohla konečně propuknout v 75. minutě, Nicolae Stanciu našel na zadní tyči Lukáše Provoda, který umístěnou ranou srovnal stav utkání.

Druhý gól ale přidali domácí, v 86. minutě po brejku skóroval Acolatse. Dvě minuty poté stejný hráč přidal třetí zásah domácích, když přehodil vyběhnutého Ondřeje Koláře. Trpká lekce z produktivity a prohra 1:3 znamená, že z Izraele tak Slavia bohužel odjíždí bez bodu.

Druhé kolo Evropské ligy odehrají slávisté ve čtvrtek 29. 10. doma proti Bayeru Leverkusen od 21:00.