V Kluži rozhodl fantastický gól Lukáše Masopusta | SK Slavia Praha

V Kluži rozhodl fantastický gól Lukáše Masopusta

0:1
(0:1)
4. předkolo, 20. 8. 2019, Stadionul Dr. Constantin Radulescu
CFR 1907 Kluž - SK Slavia Praha
Slávisté si z rumunské Kluže odváží velmi cennou výhru 1:0. O jedinou branku zápasu se fantastickým volejem postaral Lukáš Masopust.

Sešívaní vstoupili do boje o vysněnou účast v základní skupině Ligy mistrů na hřišti rumunské Kluže, kam odcestovali v sestavě o 23 hráčích. Od úvodních minut se na rozdíl od ligového utkání v Českých Budějovicích postavil na hrot Mick van Buren. Do základní sestavy se také vrátil Jan Bořil, nebo Ibrahim Traoré.

Hráči vyběhli do výborné atmosféry tvořené oběma fanouškovskými tábory a jako první se do šance dostali slávisté. Hned ve 3. minutě se ke střele ve vápně po přihrávce Petera Olayinky dostal Mick van Buren, ale zamířil nepřesně.

Zápas rozhodně nepředstavoval nějakou taktickou vyčkávanou, jak se mohlo před výkopem očekávat. K první velké příležitosti se domácí dostali v 8. minutě. Tucudean už se napřahoval ke střele před Ondřejem Kolářem, ale v jeho plánech mu fantastickým skluzem zamezil pohotový David Hovorka!

Ačkoliv se hra přelévala rychle z jedné strany na druhou, šance si tvořili hlavně červenobílí fotbalisté – tentokrát netradičně oděni v zeleném. Jako další mohl ohrozit branku po kombinaci Vladimíra Coufala a Ibrahima Traorého aktivní Peter Olayinka, svůj střílený centr ale zamířil pouze do zázemí. Ve 25. minutě už nigerijský křídelník Arlauskise přízemní střelou prověřil, ale rána neměla potřebnou razanci, a tak ji vytáhlý litevský gólman bez potíží lapil.

Ve 27. minutě sešívané podržel fantastickým reflexivním zákrokem Ondřej Kolář poté, co se k hlavičce z bezprostřední blízkosti dostal Tucudean!

Na gólové oslavy si několik stovek neustále skandujících slávistických fanoušků muselo počkat do 28. minuty. Nicolae Stanciu našel přesným rohovým kopem za vápnem čekajícího Lukáše Masopusta. Ten se do padajícího míče tvrdě opřel placírkou a poslal míč nádherným způsobem za záda Arlauskise – 1:0 pro Slavii!

Závěr půle patřil rovněž sešívaným, ale větší šance už nepřišla a do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení.

Na povedený konec druhého poločasu ale sešívaní nedokázali navázat, a hráči Kluže tak dostali Slavii z počátku druhého dějství několika šancemi pod velký tlak. Nově příchozí Rondon trefil v 51. minutě po zaváhání v obraně tyč branky Ondřeje Koláře a o malou chvíli později jen o chlup minul Bordeianu.

Jako první se z lavice náhradníků dostal v 64. minutě do hry Alex Král, který ve středu hřiště nahradil Ibrahima Traorého. O malou chvíli později se konala změna i v útoku, kde Milan Škoda vystřídal Micka van Burena.

Ve druhém poločase se slávistům příliš nedařilo udržet míč po delší dobu na svých kopačkách a Kluž se stále více osmělovala směrem do útoku. Při jedné takové ofenzivní akci Peter Olayinka nešetrně zasáhl v pokutovém území Omraniho a hlavní sudí Cakir nařídil pokutový kop. Penalty se zhostil sám faulovaný, ale Ondřej Kolář jeho záměr přečetl a fantasticky proti penaltě zasáhl!

Jako poslední se do hry podíval Tomáš Holeš, který nahradil střelce jediného gólu Lukáše Masopusta.

Závěr zápasu byl kouskovaný mnoha fauly a nepřesnostmi z obou stran, větší gólové příležitosti se ale už nezrodily!

Slávisté díky nádherné trefě Lukáše Masopusta z prvního poločasu porazili rumunskou Kluž na jejím hřišti 1:0 a vypracovali si tak výbornou výchozí pozici do domácí odvety!