Youth League: Sešívaní padli v Dortmundu | SK Slavia Praha

Youth League: Sešívaní padli v Dortmundu

5:1
(3:0)
LM6, 10. 12. 2019
Borussia Dortmund - SK Slavia Praha
Mladí slávisté prohráli v Dortmundu 5:1 a nepostoupí do jarní části Youth League. Jedinou branku sešívaných vsítil Adam Toula.

První šanci utkání vypracoval díky prudkému centru z pravé strany sešívaný Michal Hošek, nabíhající Adam Toula ale na letící míč těsně nedosáhl. Na druhé straně hřiště nebezpečně pálil Knauff, jeho pokus však na poslední chvíli skvěle zblokovala vracející se sešívaná obrana.

V jedenácté minutě centroval z přímého kopu z levé strany Jakub Křišťan a míč nalezl hlavu nabíhajícího Lukáše Červa, který ale trefil pouze rukavice připraveného gólmana Borussie.

Otevřít skóre mohl následně domácí Göckan, jeho umístěnou ránu ale dokázal patou zblokovat vracející se David Štětka.

V šestnácté minutě přízemním centrem vyzval Michal Hošek ke skórování Adama Toulu, útočníka Slavie však na poslední chvíli dokázal vychytat vybíhající Unbehaun.

Ve 26. minutě se dostali domácí do vedení. K odraženému míči za vápnem Slavie dostal Moukoko, který tečovanou ranou z voleje se štěstím překonal bezmocného Jakuba Markoviče.

O rychlou odpověď Slavie se pokoušel Martin Douděra, jeho prudký centr na přední tyč ale těsně přelétl hlavu nabíhajícího Adama Touly.

Ve 32. minutě propadl ve vápně Slavie míč k osamocenému Reynovi, jeho prudkou ránu z voleje mířící doprostřed brány ukryl v rukavicích pozorný Jakub Markovič.

O chvíli později už ale sešívaní prohrávali o dvě branky. Mladí slávisté propadli ve středu hřiště a Raschl vyslal do úniku Moukoka, který zakončením na zadní tyč překonal vybíhajícího Jakuba Markoviče.

Třetí gól Dortmundu vsítil ve 39. minutě nabíhající Reyna, kterého k zakončení milimetrovým pasem vyzval Pherai, a do kabin se tak v poločase šlo za jasného vedení domácích.

Šest minut po začátku druhé půle zakončoval z hranice malého vápna domácí kapitán Raschl, vybíhající Jakub Markovič ale skvěle zasáhl a zabránil míči v cestě do sítě. O chvíli později zasáhl sešívaný brankář i proti prudké střele aktivního Moukoka.

V 59. minutě už ale Borussia přidala čtvrtou branku. Rychlý protiútok domácích vyústil přihrávkou Pheraie na zcela osamoceného Reynu, který bez problémů poslal míč do sítě Slavie.

Pátý gól Dortmundu vsítil o pět minut později Moukoko, který ranou k tyči z hranice malého vápna dovršil hattrick.

V 73. minutě se sešívaní dočkali alespoň čestného úspěchu. Lukáš Červ po individuálním průniku přihrál zcela neobsazenému Adamovi Toulovi, který vsítil jedinou branku Slavie. Druhý gól sešívaných mohl po centru Jakuba Zeronika přidat Joao Felipe, který ale na zadní tyči netrefil ideálně míč a zápas tak skončil vítězstvím domácích 5:1.