Mladí vidí, co pro sebe musí udělat | SK Slavia Praha
Více

Mladí vidí, co pro sebe musí udělat

NORIMBERK - Slavia sice v Norimberku o gól prohrála, trenér Beránek ale mohl vyzkoušet hráče širšího kádru, mezi nimi i dva debutanty. „Beru to pro ně jako motivaci," komentoval nasazení Kuchty s Routkem trenér Miroslav Beránek.
„Utkání hodnotím jako prospěšné. Máme spoustu zraněných, takže se do hry dostali i další hráči. Začali jsme aktivně, v prvním poločase jsme si vytvořili spoustu šancí, bohužel jsme je nerealizovali, jak jsme chtěli. Soupeře jsme nechali vyrovnat a před poločase jsme si po naší chybě nechali dát druhý gól. To byl takový ten rozhodující moment,“ vrátil se trenér k první půli zápasu.

„O poločase jsme vyměnili hráče, postupně jsme do hry pustili i mladé, pro které to byla těžká zkouška. Takže ten druhý poločas už nebyl tak kvalitní. V závěru jsme pak snížili z penalty. Myslím si, že v tomhle období to byl prospěšný test,“ popsal Beránek změny ve druhém poločase.

V průběhu zápasu se v sestavě objevili i debutanti Kuchta s Routkem. Co říká trenér na jejich starty? „Beru to pro ně jako motivaci, že sem nakoukli, viděli, jaký se tu hraje fotbal a co pro sebe ještě musí v tom nejbližším období udělat.“

Souboj s Norimberkem byl i srovnáním úrovně české SYNOT ligy a německé druhé Bundesligy. „Domácí hráli rychle, napadali nás, byli agresivní, takže z tohoto pohledu to byl velmi dobré utkání,“ vyjádřil se Miroslav Beránek na adresu soupeře.

A jak vypadá v současnosti stav slávistických marodů? „Všichni mají individuální plán, já ale věřím, že všichni, s výjimkou těch, kteří reprezentují, se od pondělí zapojí do přípravy. Jen u Jana Mikuly ta pauza bude delší, ten má problémy s kolenem,“ věří Beránek v návrat většiny hráčů do tréninku.

Aktuálně

B-tým postupuje do druhé ligy

15. 6. 2024
Slávistická rezerva postoupila po výhře 2:1 v odvetném utkání play off s Velvary do druhé ligy. O branky se postaral Samuel Pikolon a vlastním gólem hostující Libor Drozda.

Do Slavie přestupuje Alexandr Bužek

15. 6. 2024
Novou posilou Slavie je mládežnický reprezentant Alexandr Bužek. Devatenáctiletý záložník, který naposledy působil ve Zlíně, podepsal v Edenu smlouvu do 30. června 2028.

Myslel jsem, že je to vtip. Strašně se těším

15. 6. 2024
Alexandr Bužek po podpisu čtyřleté smlouvy se Slavií zavítal k prvnímu rozhovoru. Probrali jsme jeho první rok mezi elitou, konkurenci, která v Edenu panuje, reakci rodinných příslušníků i plány do nového angažmá.

Další články