Mladí vidí, co pro sebe musí udělat | SK Slavia Praha
Více

Mladí vidí, co pro sebe musí udělat

NORIMBERK - Slavia sice v Norimberku o gól prohrála, trenér Beránek ale mohl vyzkoušet hráče širšího kádru, mezi nimi i dva debutanty. „Beru to pro ně jako motivaci," komentoval nasazení Kuchty s Routkem trenér Miroslav Beránek.
„Utkání hodnotím jako prospěšné. Máme spoustu zraněných, takže se do hry dostali i další hráči. Začali jsme aktivně, v prvním poločase jsme si vytvořili spoustu šancí, bohužel jsme je nerealizovali, jak jsme chtěli. Soupeře jsme nechali vyrovnat a před poločase jsme si po naší chybě nechali dát druhý gól. To byl takový ten rozhodující moment,“ vrátil se trenér k první půli zápasu.

„O poločase jsme vyměnili hráče, postupně jsme do hry pustili i mladé, pro které to byla těžká zkouška. Takže ten druhý poločas už nebyl tak kvalitní. V závěru jsme pak snížili z penalty. Myslím si, že v tomhle období to byl prospěšný test,“ popsal Beránek změny ve druhém poločase.

V průběhu zápasu se v sestavě objevili i debutanti Kuchta s Routkem. Co říká trenér na jejich starty? „Beru to pro ně jako motivaci, že sem nakoukli, viděli, jaký se tu hraje fotbal a co pro sebe ještě musí v tom nejbližším období udělat.“

Souboj s Norimberkem byl i srovnáním úrovně české SYNOT ligy a německé druhé Bundesligy. „Domácí hráli rychle, napadali nás, byli agresivní, takže z tohoto pohledu to byl velmi dobré utkání,“ vyjádřil se Miroslav Beránek na adresu soupeře.

A jak vypadá v současnosti stav slávistických marodů? „Všichni mají individuální plán, já ale věřím, že všichni, s výjimkou těch, kteří reprezentují, se od pondělí zapojí do přípravy. Jen u Jana Mikuly ta pauza bude delší, ten má problémy s kolenem,“ věří Beránek v návrat většiny hráčů do tréninku.

Aktuálně

CITIC završil svoji úspěšnou éru majitele Slavie

27. 2. 2024
Tři mistrovské tituly, tři vítězství v českém poháru, tři čtvrtfinále prestižních evropských soutěží a nespočet pozitivních emocí na hřišti i mimo něj pro všechny sešívané příznivce. Výsledek šesti let působení CITIC Europe Holdings jako majoritního akcionáře klubu.

Dorostenci porazili Legii Varšava, přípravky na turnajích ve Wroclawi

27. 2. 2024
Mladší dorostenci sehráli utkání s Legií Varšava a zvítězili 4:2. Týmy U11, U9 a U8 vyrazily na turnaje do Polska. V derby proti Spartě rozhodli žáci o svém vítězství v poslední vteřině. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Vstupenky do Milána v prodeji od 12:00

27. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Další články