Proměnili jsme slova v činy, těšilo po prvním jarním vítězství trenéra | SK Slavia Praha
Více

Proměnili jsme slova v činy, těšilo po prvním jarním vítězství trenéra

LIBEREC - Miroslav Beránek před zápasem varoval, že jeho tým čeká v Liberci těžká prověrka. Sešívaní ale své úkoly zvládli na jedničku a do ligy vstoupili výhrou 3:1. „Dnešní vítězství nám zvedlo sebevědomí. Nezůstali jsme jen u slov, ale proměnili je v činy,“ těšilo na začátek jara trenéra.
Slávisté zvládli vstup do jara se ctí, z Liberce si vezou výhru 3:1. „Hned náš první protiútok jsme úspěšně zakončili gólem, což se podepsalo na sebevědomí obou týmů. Domácí ještě stačili odpovědět, ale my jsme pak přidali ještě dvě branky. Ty padly z podobných situací a bylo tam ještě více šancí, které jsme mohli dotáhnout,“ načal hodnocení Miroslav Beránek.

Druhá půle už branku nepřinesla. „Druhý poločas jsme byli více zaměřeni na defenzivu. Bylo tam ovšem hodně ztrát míče a nechali jsme soupeře hrát. Naše hra neměla parametry prvního poločasu, ale šli jsme za vítězstvím. Jsem si jistý, že nás to nakopne do dalších zápasů,“ věří trenér.

Hattrick nastřílel Milan Škoda, kterému servírovali krásné příležitosti zakončit spoluhráči. „Už příprava naznačovala, že takto budeme hrát. Spoluhráči mu vytvořili příležitost zakončit a on ji proměnil, i když tam měl i další šance,“ dodal na adresu střelce trenér sešívaných.

V červenobílém si připsali premiérový start Krizstián Tamás a Simon Deli. „Na to, že s námi odehrál Kriztstán v přípravě pouhý zápas a půl, si myslím, že to zvládl, je to velmi adaptabilní hráč. Co se týče taktického plnění, je na něm vidět působení v Itálii. I Simon Deli odvedl na středu hodně práce. Oba se ještě mohou zlepšovat,“ vidí budoucnost pozitivně Beránek.

Na počátku mnoha šancí stál Levan Kenia „Byl v zárodku rychlých protiútoků nebo v té předfinální fázi, už podzim ukazoval, že může týmu pomoci. Má fotbalové myšlení a vidění,“ chválil si kouč.

Slavii také přijelo do Liberce podpořit hodně fanoušků, kteří nešli na stadionu přeslechnout. „Fanoušci byli skvělí, jsem rád, že dorazili v takovémto počtu, a že se jim hráči odměnili vítězstvím. Věřím, že jsme je nalákali na domácí utkání Teplicemi,“ zmínil trenér následující duel.

Slavii vítězství pomohlo, trenér ale nechce sešívané poměřovat s ostatními týmy. „Pro nás je důležitá naše hra, naše výkony a náš výsledek, to jediné můžeme ovlivnit, soupeře ne. Koncentrujeme se sami na sebe, na svou hru. Pravda leží na hřišti, dnešní vítězství nám zvedlo sebevědomí. Něco jsme si řekli a nezůstalo jen u slov, proměnili jsme to v činy. Se stejným úsilím se připravíme i na Teplice,“ hledí do budoucna slávistický kouč.

Aktuálně

Petr Ševčík donominován na EURO

12. 6. 2024
Petr Ševčík míří na svůj druhý evropský šampionát, ve středu odpoledne nahradil v nominaci zraněného Michala Sadílka. Gratulace a hodně štěstí, Šévo!

Sezona U17: mistři ligy i Československý pohár

12. 6. 2024
Nezapomenutelný ročník 2023/24 má za sebou tým mladších dorostenců U17. Prvenství na Memoriálu Františka Harašty, dvě dlouhé vítězné série, titul mistrů republiky a teď i vítězství v Československém poháru. Svěřenci Jaroslava Machače napsali příběh sezony zlatým písmem.

Stříbrné medaile žákyň ze Slavia Girls Cupu

11. 6. 2024
V sobotu 8. června se v tréninkovém centru Horních Měcholup konal druhý ročník turnaje GIRLS CUP pro dívky do šestnácti let. Slávistky ve velké konkurenci obsadily skvělé druhé místo a na turnaji nedostaly ani jednu branku! Nejlepší hráčkou se stala Michaela Pekárová ze Slavie.

Další články