PŘÍBĚH ZÁPASU: Jak Škodovka vlétl do jara | SK Slavia Praha
Více

PŘÍBĚH ZÁPASU: Jak Škodovka vlétl do jara

PRAHA/EDEN - Po zimní přestávce se vrací i seriál Příběh zápasu. V prvním jarním kole tak trochu splývá i s rubrikou Zaostřeno na slávistu, protože oním příběhem nemůže být nic jiného, než skvělé liberecké představení Milana Škody.
Sešívaný útočník vsítil v zápase 17. kola v Liberci svůj první ligový hattrick. Stačilo mu na něj 33 minut a jelikož se neujala žádná z dalších slávistických šancí, zařídily Škodovy "zářezy" vítězství nad Slovanem 3:1. Škoda tak potvrdil formu ze zimních přípravných zápasů, ve kterých se trefil celkem pětkrát.

Škoda strávil na hřišti všech 94 minut utkání a vyslal šest střel, z nichž pět mířilo na bránu. Tři nastřílené góly znamenají, že se slávistický útočník posunul do čela tabulky ligových střelců, kde je na tom s jedenácti brankami stejně jako dosud vedoucí Libor Došek ze Slovácka.

Zajímavé jsou i další Škodovy statistiky. 13 vyhraných soubojů z celkových 31 znamená nadprůměrnou 42% úspěšnost. Co se týče vzdušných soubojů, vyhrál náš útočník 11 z celkových 18 střetů, což s úspěšností 67 % znamená téměř dvojnásobek oproti průměru všech útočníků v 17. kole a Škoda se tak řadí na třetí místo. Pokud bychom zkoumali pro změnu souboje na zemi, na druhém místě mezi všemi hráči bychom se 13 vyhranými souboji našli Jana Mikulu.

Slavia v Liberci jasně zvítězila, přesto v týmových statistikách nikterak neoslnila. Míč měli sešívaní na svých kopačkách celkem 17 minut a 35 vteřin, což je až 13. nejvyšší číslo, a v počtu útoků (celkem 82 útočných akcí v zápase) jsou slávisté dokonce až na 14. místě. O to více ale vynikne efektivita některých hráčů. Jaromír Zmrhal ovládl ligový Chance index, kde hlavní roli hrají přihrávky do gólové šance a předfinální přihrávky, ze kterých se spoluhráč do šance probojuje. Ve stejné statistice se na třetím místě umístil další z červenobílých Levan Kenia.

Přihrávkami slávisté pod Ještědem šetřili, celkových 328 pasů je o více než stovku méně, než jaký byl průměr kola. Když už se ale sešívaní k vybídnutí spoluhráče odhodlali, stálo to za to. V počtu extra útočných a klíčových přihrávek (23/14) jsou jasně na prvním místě. 

Aktuálně

O kontrole zápasu, Chytilovi i nové posile

6. 12. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl mluvil po výhře v MOL Cupu na hřišti Hradce Králové o dobrých výkonech obou celků, hře Mojmíra Chytila, střídáních, pozici Christose Zafeirise i nejnovější posile Mohamedu Ihattarenovi.

Gól? Šťastný. Jdeme dál. To je jediné, na čem záleží

6. 12. 2023
Nekonečný bezbrankový stav ukončil v Hradci Králové hlavičkující Conrad Wallem. Pro #SlaviaTV popsal postupovou trefu z prodloužení, dojmy z Malšovické arény a poděkoval fanouškům, kteří vyrazili tým na osmifinále MOL Cupu podpořit.

Stupňovali jsme tlak. Teď jen vyhrát zbývající zápasy

6. 12. 2023
Mojmír Chytil hovořil s novináři po postupu do čtvrtfinále domácího poháru o průběhu mrazivé bitvy v Hradci, vlastních neproměněných šancích, okamžiku vítězného gólu i nové posile z Nizozemska.

Další články