PŘÍBĚH ZÁPASU: Proti Teplicím jako u Verdunu | SK Slavia Praha
Více

PŘÍBĚH ZÁPASU: Proti Teplicím jako u Verdunu

PRAHA/EDEN - I po druhém jarním zápase pokračujeme s rubrikou Příběh zápasu. Slavia remizovala doma s Teplicemi 2:2, měla ale převahu, kterou nejlépe dokumentují statistiky střel. Právě na ně se zaměřila analýza 18. kola.
Slávisté svého soupeře ohrozili celkem 21 střelami, naopak Teplice vyslaly směrem na naši branku "jenom" 10 projektilů. Mezi tři tyče gólmana Grygara mířilo 6 střel, mimo branku 10, 2 míče skončily na brankové konstrukci a 3 rány zblokovala obrana Severočechů. Uvnitř pokutového území pálili slávisté třináctkrát, čtyři střely z tohoto počtu mířily na branku.

Víckrát ohrozilo v 18. kole soupeřovu branku už jenom Slovácko, které to zkusilo 22krát. Nakonec ale v Jihlavě vybojovalo jen těsnou výhru 1:0.

Sešívaní předvedli za zápas celkem 113 útočných akcí, což je řadí na druhé místo za (poněkud překvapivě) českobudějovické Dynamo. 26 rychlých protiútoků a dokonce 28 útočných akcí ze standardní situace znamená v obou případech nejvyšší číslo ze všech týmů, které se v 18. kole SYNOT ligy předvedly.

Nejpilnějším střelcem nebyl proti Teplicím nikdo jiný než Milan Škoda. Ze svých šesti střel poslal dvě mezi tři tyče - jedna skončila gólem, s jednou si poradil Tomáš Grygar. Škodovi byl nakonec připsán jeden gól, ten hlavou z 19. minuty. Prsty měl ale i v brance, která znamenala vyrovnání na konečných 2:2, když se jeho střela odrazila od břevna do brankáře Grygara a od jeho zad do sítě. Na druhém místě je co do počtu střel Simon Deli, který Grigara vystrašil celkem třikrát. Jednou proti němu musel gólman hostů zasahovat.

"Škoďák" se po 18. kole s 12 góly osamostatnil na čele tabulky střelců. Za dva jarní zápasy má na kontě už čtyři branky.

Aktuálně

CITIC završil svoji úspěšnou éru majitele Slavie

27. 2. 2024
Tři mistrovské tituly, tři vítězství v českém poháru, tři čtvrtfinále prestižních evropských soutěží a nespočet pozitivních emocí na hřišti i mimo něj pro všechny sešívané příznivce. Výsledek šesti let působení CITIC Europe Holdings jako majoritního akcionáře klubu.

Dorostenci porazili Legii Varšava, přípravky vyhrály ve Wroclawi

27. 2. 2024
Mladší dorostenci sehráli utkání s Legií Varšava a zvítězili 4:2. Týmy U11, U9 a U8 vyrazily na turnaje do Polska. V derby proti Spartě rozhodli žáci o svém vítězství v poslední vteřině. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Vstupenky do Milána v prodeji od 12:00

27. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Další články