285. derby ONLINE: Slavia vede v poločase 1:0 | SK Slavia Praha
Více

285. derby ONLINE: Slavia vede v poločase 1:0

PRAHA/GENERALI ARÉNA – Slavia vede v poločase na vyprodané Letné 1:0. Zatím jedinou branku zápasu dal už v 6. minutě Milan Škoda, ke kterému prolétl balon po Hušbauerově rohu.
Trenér Dušan Uhrin udělal v sestavě několik změn. Kvůli zranění nebo nemoci chybí Milan Černý, Jaromír Zmrhal a Karel Piták. Naopak se do sestavy Slavie vrací Martin Berkovec nebo Jan Bořil. 

Obrana bude mít tedy skoro stejné složení jako proti Zlínu, Jana Mikulu akorát nahradí uzdravený Jan Bořil. V záloze se netradičně na místě pravého záložníka představí Lukáš Železník.

Na levém křídle bude operovat místo Jaromíra Zmrhala dnešní oslavenec Jan Štohanzl. Ve středu zálohy figuruje už tradiční dvojice Tomáš Souček – Josef Hušbauer, který se tak vrátí na stadion svého bývalého klubu.

V útoku nastoupí Milan Škoda, který se před rokem blýskl na Letné nádherným gólem, a doplní ho Miljan Vukadinovič.

Sestava Slavie: Berkovec – Bořil, Latka, Deli, Jablonský – Železník, Hušbauer, Souček, Štohanzl – Vukadinovič, Škoda
 
Lavička náhradníků: Pavlenka, Frydrych, Bílek, Barák, Mihalík, Mešanovič, Kenia

Aktuálně

O pauze nevypneme. Derby má celý tým v hlavě

26. 11. 2022
Předávání Klíče primátora hlavního města Prahy si užil i David Jurásek. Po slavnostním ceremoniálu vzpomínal na historickou výhru v derby i prozradil, komu přeje na probíhajícím mistrovství světa.

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

Další články