Nic jsme nepodcenili, těšilo trenéra | SK Slavia Praha
Více

Nic jsme nepodcenili, těšilo trenéra

CHRUDIM - Slavia pohárový vstup nepodcenila a z hřiště Chrudimi odjela s postupovou výhrou 3:1. Trenéra Jaroslava Šilhavého potěšilo, že se tým po derby zkoncentroval. „Motivovali jsme se, říkali jsme si, že je utkání důležité. Musíme se umět připravit nejen na velký zápas, ale i na ten malý. Pořád je soutěžní,“ zdůraznil.
„Jeli jsme do Chrudimi s jasným cílem postoupit do dalšího kola, protože domácí pohár je jednou z cest, jak proniknout do evropských soutěží,“ načal své hodnocení trenér Jaroslav Šilhavý. „Nic jsme nepodcenili, byť je to soupeř z ČFL,“ měl radost z postupu.

Slavia sice po půli vedla, Chrudim ale dokázala v 68. minutě srovnat z pokutového kopu. „Sami jsme viděli, že po té srovnávací brance nebylo nic hotovo. Domácí pak hráli o deseti a nám se vydařil závěr. Ovládli jsme hru, proměnili penaltu a přidali ještě jednu branku,“ dodal trenér.

I tak byl ale v průběhu zápasu nervózní. „Klidný jsem nebyl, protože znám tyhle zápasy a vím, jak mohou skončit. Soupeř vždy nadšeně bojuje, Chrudim hrála dlouhé nákopy, standardky, dlouhé auty. Vždy to může někde uklouznout. Navíc jsem očekával, že se prosadíme dopředu také více individuálně, v tomhle smyslu zůstali někteří za očekáváním,“ poukázal na slabinu sešívaných.

V poháru dal příležitost čerstvým hráčům. „Sestavu jsme oproti derby proměnili, abychom dostali do hry další hráče, kteří zatím nebyli tolik vytížení. Trochu to na hře bylo znát, ale udělali jsme si obrázek a jsme spokojení s postupem,“ zdůraznil.

Trenér si také uvědomoval, že v euforii, která nastala po derby, je důležitá motivace týmu. „Motivovali jsme se, říkali jsme si, že je utkání důležité. Nebylo to snadné, přeci jen derby je derby a má ohromnou kulisu. Teď to bylo trochu složitější i v kontextu sestavy, která byla pomíchaná. Zvládlo se to a i tohle jsou zkušenosti. Musíme se umět připravit nejen na velký zápas, ale i na ten malý. Pořád je soutěžní. I to má pro nás důležitou vypovídací hodnotu,“ prozradil.

Potěšilo ho, že na stadion dorazilo téměř tři a půl tisíce diváků. „Chtěl bych pochválit fanoušky, vyseknout jim poklonu, dorazilo jich sem opravdu hodně. Doufám, že budeme pokračovat dál a dělat jim jen samou radost,“ zakončil Jaroslav Šilhavý svůj pozápasový komentář.

Aktuálně

Slavia je v TOP HOTELu Praha jako doma

29. 5. 2024
SK Slavia Praha využívá služeb wellnessu v TOP HOTELu Praha. Pravidelné návštěvy týmu dorostenek jsou nedílnou součástí relaxačního programu.

Nové permanentky v prodeji od 10. června

29. 5. 2024
Prodej permanentních vstupenek na novou sezonu startuje online 10. června 2024. Přečtěte si kompletní informace k prodeji a další užitečné informace pro držitele permanentních vstupenek v sezoně 2024/2025 v podrobném článku.

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Další články