V sobotu přijede do Edenu Jablonec | SK Slavia Praha
Více

V sobotu přijede do Edenu Jablonec

V pátém kolem FORTUNA:LIGY se sešívaní utkají na domácí půdě v Edenu s Jabloncem. Slavia má po čtyřech kolech plný počet bodů, Jablonec je se čtyřmi body jedenáctý.

Sešívaní se na další domácí zápas v Edenu těší: „Těšíme se hodně, hráli jsme doma dvakrát v lize velice dobře. Chceme co nejdříve zapomenout na úterní zápas. Tohle je ideální příležitost. Máme Jablonci co vracet. Doufám, že se nám podaří prolomit patnáctitisícovou hranici v návštěvě a že zápas zvládneme, vyhrajeme a přijde po úterku na jiné myšlenky,“ řekl trenér Jindřich Trpišovský.

„Všichni se těšíme na domácí zápas, který je důležitý stejně jako každý jiný. Věříme, že si zlepšíme chuť po vyřazení z Ligy mistrů a i nadále budeme v lize stoprocentní,“ věří ofenzivní univerzál Miroslav Stoch.

Ve výhru věří také útočník Stanislav Tecl: „Zápasů je dost. Po úterku musíme zase přepnout na ligu. Je potřeba to zvládnout,“ říká útočník, který právě v Jablonci nedávno působil.

Trenér Jindřich Trpišovský soupeře dobře zná: „Viděl jsem všechny zápasy Jablonce. Neměli výsledkově dobrý vstup, ale herně to bylo velice dobré. Na úvod prohráli v Ostravě, kde neproměnili hodně šancí, určitě byli lepší. Doma pak bylo to samé se Spartou, kdy měli čtyři nebo pět šancí, pak dostali dva hloupé góly. Pak vedli celou dobu ve Zlíně, teď porazili jednoznačně Karvinou. Nemají tolik bodů, kolik by si představovali. Na druhou stranu je to pořád stejný Jablonec jako loni. Zápas to bude dost podobný. Jsou hodně disciplinovaní,“ očekává od Jablonce trenér.

Sešívaní mají Jablonci co vracet: „Posledně jsme tu s Jabloncem prohráli, máme jim co vracet. Pro nás je dobře, že máme minulý zápas jako ponaučení. Teď uděláme vše pro to, abychom to napravili a vrátili jim porážku,“ řekl Stanislav Tecl.

„Musíme se soustředit na sebe. Doteď máme plný počet bodů. Nečeká nás nic lehkého, protože víme, jakou má Jablonec sílu. Ale hrajeme doma. Musíme získat tři body a zůstat stále stoprocentní,“ dodal před zápasem s Jabloncem Miroslav Stoch.

Po vypadnutí z Ligy mistrů budou mít sešívaní ve druhé polovině srpna volnější program: „Nečeká nás další Evropa, tak se nám to trochu uvolní. Od soboty to je ideální, hrajeme pak tři soboty po sobě. Možná to je trochu výhoda, že se srovnáme. Dozvuky tam budou, na některé hráče čeká pátý zápas během přibližně osmnácti dnů, z Kyjeva jsme se navíc vrátili pozdě v noci. Budeme chtít využít některé hráče, kteří třeba mají dobrou aktuální formu a nezasáhli do zápasu v Kyjevě. Jsou tam dvě až tři zdravotní indispozice, ne nějak vážné. K týmu se připojili až v pátek, bude se rozhodovat až dnes. Tak dvě až tři změny v sestavě budou,“ zakončil komentářem ke zdravotnímu stavu kádru trenér.

Aktuálně

Ženy dominovaly v přípravě osmi góly

24. 7. 2024
Slávistky vyhrály i ve druhém přípravném utkání, když na domácím hřišti v Horních Měcholupech porazily slovenského vicemistra MFK Ružomberok rozdílem osmi branek. Šestnáctiletá brankářka Gabriela Sobotková si odbyla svůj premiérový start v brance žen Slavie.

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2. srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Další články