ONLINE: V Mol Cupu proti Ústí v základu Mešanovič | SK Slavia Praha
Více

ONLINE: V Mol Cupu proti Ústí v základu Mešanovič

V 18:30 vstoupí sešívaní do letošního ročníku domácího poháru MOL Cup. Slavia začne cestu za obhajobou domácím duelem proti Ústí nad Labem.

Trenér Jindřich Trpišovský udělal v sestavě několik změn, k vidění budou také několik premiér. Střežit branku sešívaných bude Přemysl Kovář. Před nimi budou obranou dvojici tvořit stopeři Michal Frydrych a Ondřej Kúdela, na krajích obrany pak nastoupí Jan Bořil a Jaroslav Zelený.

První soutěžní start v základní sestavě si připíše osmnáctiletý odchovanec Slavie Matěj Valenta, spolu s ním nastoupí ve středu zálohy Ibrahim Traoré. Poprvé v základu nastoupí také Jan Matoušek, který bude hrát na pozici ofenzivního záložníka.

Na pozici pravého záložníka bude hrát Alexandru Baluta, na druhé straně vůbec poprvé do soutěžního zápasu A-týmu zasáhne také rychlonohý Jan Vejvar, který v letošním ročníku hraje za juniorku, představil se ale také například v přípravném utkání v Nitře, kde se dokonce dokázal gólově prosadit.

Velká návrat do základní jedenáctky hlásí Muris Mešanovič, který se bude od prvních minut rvát na hrotu útoku.

Na lavici bude připraven brankář Martin Vantruba, dále Vladimír Coufal, Jaromír Zmrhal, po zranění vracející se Peter Olayinka, Josef Hušbauer, Miroslav Stoch a poprvé se v nominaci k zápasu A-týmu ocitl kapitán vedoucího celku dorostenecké ligy Tomáše Vlček, který hraje na pozici stopera.

Sestava: Kovář – Bořil, Frydrych, Kúdela, Zelený – Valenta, Traoré – Baluta, Matoušek, Vejvar – Mešanovič
Lavička: Vantruba – Coufal, Zmrhal, Olayinka, Hušbauer, Stoch, Vlček

UTKÁNÍ MŮŽETE POSLOUCHAT NA RÁDIU SLAVIA

ONLINE REPORTÁŽ ZE ZÁPASU ČTĚTE ZDE

Aktuálně

Jsem moc vděčný za zájem. UECL? Životní zážitek

3. 2. 2023
Michal Tomič v prvním rozhovoru prozradil, jak se těší na krajany Schranze s Hromadou i bývalého parťáka Václava Jurečku, a zavzpomínal také na podzimní účast v Konferenční lize nebo dorostenecké angažmá v Itálii.

Do Slavie přichází Michal Tomič

3. 2. 2023
Novou posilou Slavie je Michal Tomič. Třiadvacetiletý slovenský pravý obránce přichází ze Slovácka a jaro stráví na hostování v Mladé Boleslavi. V Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Informace pro fanoušky do Pardubic

3. 2. 2023
V článku si přečtěte informace o vstupenkách na první jarní venkovní zápas s Pardubicemi na jejich novém stadionu.

Další články