Věděl jsem, že rozhodčí pískne, říká Masopust | SK Slavia Praha
Více

Věděl jsem, že rozhodčí pískne, říká Masopust

K důležitému vítězství na půdě Bohemians přispěl kvalitním výkonem i záložník Lukáš Masopust. „Je důležité, že jsme udrželi náskok na Plzeň. Tlak jsme si ale nepřipouštěli," říká sešívaný křídelník.

První gól Slavie padl poté, co se rozhodčí po shlédnutí videa vrátil k faulu na vás a odvolal branku domácích. Pro Bohemians to asi musel být hodně nepříjemný moment…
Pro Bohemians to bylo hodně nepříjemné, musí to pro ně být hrozné. Měli defenzivní taktiku založenou na brejcích, a když to vypadalo, že jim bude vycházet, zasadili jsme jim tuhle ránu. Pro nás by bylo také hodně nepříjemné, pokud by celá situace byla obráceně. Kdybychom prohrávali v Ďolíčku 1:0, bylo by pro nás nesmírně těžké zápas otočit, když vezmu v úvahu, jaký fotbal soupeř praktikoval."

Byl jste přesvědčený o tom, že šlo o faul?
Je to vždy takové ošidné. Já jsem byl přesvědčený, že se jednalo o faul, ale  člověk nikdy neví, jak celá situace následně vypadá z pohledu kamer. Jak ale říkám, byl jsem přesvědčený, že mě Krch fauloval."

Čekal jste, že rozhodčí půjde kontrolovat video?
Vůbec jsem nevěděl, jestli se rozhodčí půjde dívat na video, nebo ne. Když se ale nakonec šel na obrazovku podívat, věděl jsem, že to pískne.“

Po jeho rozhodnutí vzplanuly v Ďolíčku velké emoce, vnímal jste je?
„Člověk to během zápasu moc neřeší, nevnímá. Bere to tak, že se není čeho bát, soustředí se na zápas.“

Jednalo se o zlomový moment utkání?
Zlomové momenty byly podle mě dva. Nejprve odvolaný gól a penalta a poté gól Milana Škody na 2:0 v závěru prvního poločasu.“

Je důležité, že jste opět odskočili Plzni na tři body?
Ano, je důležité, že stále máme náskok. Já osobně jsem třeba věděl, že se na nás Plzeň v sobotu dotáhla, ale nijak jsem to k sobě nepouštěl. Nebylo to tak, že bychom kvůli tomu v utkání na Bohemce cítili nějaký tlak.“

Před čtvrtečním zápasem v Seville vám asi vítězství na Bohemians psychicky pomůže…
Přesně tak. Vždy se lépe regeneruje po vítězném zápase.“

Aktuálně

Ženy dominovaly v přípravě osmi góly

24. 7. 2024
Slávistky vyhrály i ve druhém přípravném utkání, když na domácím hřišti v Horních Měcholupech porazily slovenského vicemistra MFK Ružomberok rozdílem osmi branek. Šestnáctiletá brankářka Gabriela Sobotková si odbyla svůj premiérový start v brance žen Slavie.

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2. srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Další články