Historická branka načala výhru nad Bohemians | SK Slavia Praha

Historická branka načala výhru nad Bohemians

0:3
(0:2)
23. kolo, 3. 3. 2019, Ďolíček
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Sešívaní vršovické derby zvládli a díky gólům Tomáše Součka, Milana Škody a Josefa Hušbauera zvítězili 3:0. Svůj náskok na čele tabulky tak obnovili znovu na tři body.

V porovnání se zápasem proti Slovácku vyslal Jindřich Trpišovský do utkání proti Bohemians velmi podobnou sestavu. Jediná změna se konala na pozici stopera, kde nemohl kvůli karetnímu trestu nastoupit Ondřej Kúdela. Po boku Simona Deliho se tak do základní sestavy vrátil Michael Ngadeu Ngadjui.

Vršovické derby začalo, jako je již zvykem, ve velmi bojovném stylu a prvních příležitostí se Slavia dočkala hned ve 4. minutě. Nejdřív se do střelecké pozice po pohledném obejití obránce dostal Lukáš Masopust. Obrana mu však neumožnila pořádně vystřelit. Úspěšnější nebyl o malou chvíli později ani Josef Hušbauer, jehož volej z pokutového území neměl potřebnou razanci a Fryšták si s ním tak poradil.

I přes soustavný tlak červenobílých to byli Bohemians, kterým se jako prvním podařilo dostat míč do branky soupeře. Neradovali se však příliš dlouho. Rozhodčí se totiž za pomoci videa vrátil k situaci, kdy byl Lukáš Masopust stažen nedovoleně ve vápně domácím Krchem a rozhodl se nařídit pokutový kop ve prospěch sešívaných. Této role se zodpovědně zhostil Tomáš Souček a střelou do pravé části branky otevřel ve 25. minutě skóre dnešního zápasu – 1:0 pro Slavii!

Ve 35. minutě ukázal Miroslav Stoch všem divákům v čem je doopravdy silný – střelbu ze střední vzdálenosti. Před vápnem napřáhl a vyslal míč perfektně do šibenice soupeřovy branky. Ke smůle červenobílých však na míč konečky prstů dosáhl Fryšták a vytěsnil střelu na břevno.

V samotném nastavení první půle ještě stihli sešívaní náskok navýšit. Po centru Vladimíra Coufala se do vzduchu nejvýše vyšrouboval Milan Škoda a hlavičku nasměroval k zadní tyči tak, že byl brankář bez nejmenší šance – 2:0 pro Slavii.

Ve druhé půli si na větší šanci z obou stran museli diváci chvíli počkat. Přišla až v 61. minutě, kdy Tomáš Souček vysunul do úniku Lukáše Masopusta. Ten pláchnul obraně, ale z úhlu se mu zakončit nepodařilo. Ojedinělou šanci měli po brejku i Bohemians, ale Ondřej Kolář si ve spolupráci s Michaelem Ngadeem dokázal bez větších obtíží poradit.

Branku, o které by se mluvilo dlouhá léta, málem vstřelil v 68. minutě Milan Škoda. Přímo k němu se totiž snesl odkop Fryštáka a slávistický kapitán neváhal a opřel se do něj z voleje. Jeho projektil však ke smůle červenobílých fanoušků zamířil kousek nad břevno opuštěné branky.

Do hry se postupně dostal Jaromír Zmrhal a Peter Olayinka. O další branku se však postaral Josef Hušbauer, který v 77. minutě po Stochově přihrávce napřáhl na hranici pokutového území a Fryšták se za jeho přízemní střelou jen otočil – 3:0 pro sešívané!

Více gólových momentů zápas nenabídl a Slavia tak díky vítězství na hřišti Bohemians obnovila svůj náskok na čele tabulky před Plzní opět na tři body.