Stanciu byl u všech nebezpečných akcí | SK Slavia Praha
Více

Stanciu byl u všech nebezpečných akcí

Sešívaní zvítězili ve 13. kole FORTUNA:LIGY doma nad Bohemians 1905 těsně 2:1. „Hodně nám pomohl příchod Ibry Traorého, který hru zklidnil," říká Jindřich Trpišovský.

„Byl to náročný zápas, jak jsme predikovali. Hodně bojovný, soubojový. Dobře jsme do něj vstoupili, měli jsme první šanci,  z další jsme hned dali gól. Dvacet minut jsme hráli dobře, pak ale šel náš výkon dolů a hra se vyrovnala. Udělali jsme si to těžší tím, že jsme neproměnili šance. Co se týče technických dovedností, bylo to od nás hodně špatné, ztráceli jsme míče a posílali soupeře do brejku. V druhém poločase se to trochu zlepšilo a přidali jsme druhý gól, vzápětí ale Hronek snížil a pak už to bylo takové nervózní. Hodně nám pomohl příchod Ibry Traorého, který hru zklidnil. Zbytek zápasu postrádal fotbalovou kvalitu, nahoru jsme nehráli dobře a případné šance už jsme neproměnili,“ hodnotí výhru nad Bohemians trenér Jindřich Trpišovský.

Dalším gólem a asistencí se blýskl talentovaný Abdallah Sima. „Je to podobné jako minulé utkání, kdy dal dva góly, ale jeho výkon v poli nebyl tak dobrý. Proti Bohemce se to opakovalo, pokud ale bude mít dva body za zápas a nebude jinak vidět, je to lepší, než kdyby hrál skvěle a bez bodů. Potvrdil výborný výběr místa i zakončení, měl i dvě další příležitosti, zejména pohybově to ale tentokrát nebylo úplně ono,“ má jasno kouč Slavie.

Na gól senegalskému křídelníkovi krásně přihrál Nicolae Stanciu. „Nico proti Bohemians vyslal kluky do třech gólových šancí, jsem s ním z tohoto pohledu spokojený. Pokud proměníme všechny jeho přihrávky, bude mít více bodů. Finální pasy má každé utkání a myslím si, že do doby, co byl na hřišti, byl v zárodku všeho nebezpečného, co jsme měli. Měl i tři skvělé předfinální příhry, herně samozřejmě může hrát lépe, v některých herních činnostech to ještě není on. Je to s ním stejné jako u Abdallaha Simy,“ objasňuje Jindřich Trpišovský.

Karanténa? Nic příjemného

Sešívaní se v týdnu dostali po pozitivním výsledku na COVID-19 do karantény, kvůli které muselo být odloženo středeční utkání se Zlínem. „Pro nás to bylo složité. V pondělí jsme se dozvěděli, že devět lidí je pozitivních, rozpustili jsme tým a sešli se až v pátek. Až do čtvrtka jsme si všichni mysleli, že jsme nakažení, a pokud si někdo myslí, že to pro nás a naše rodiny bylo příjemné, tak nebylo. Spousta z nás rušilo svátky, báli jsme se, že jsme nakazili své blízké. Ve čtvrtek nám vzali krev a zjistilo se, že naštěstí pozitivní nejsme a ani jsme nebyli. Nebylo to nic příjemného, nikomu bych to nepřál zažít,“ říká trenér sešívaných.

Kvůli jarnímu i podzimnímu přerušení ligy v důsledku koronaviru čeká slávisty po Vánocích hodně krátká zimní pauza. „Je to podstatná změna, zimní příprava není v podstatě žádná. Naplánované to nějak máme, 23. prosince končíme sezonu, hned 3. ledna pak začínáme přípravu a zhruba 16. ledna už budeme hrát. Hráči dostanu desetidenní dovolenou s dvěma dny lehké přípravy. Budeme mít dva týdny na trénink. Takový model je pro nás nový, nikdy to zde nebylo. Pro hráče bude rozhodně příjemnější, že budou hrát, pro mě je starost, v jakém stavu budou hřiště a tréninkové plochy, jaké budou podmínky k přípravě a tréninku. Musí to samozřejmě tak být, termíny nejsou, je to pro všechny stejné. Máme v hlavě, co bychom chtěli v přípravě stihnout, ale nikdo z nás, kromě některých zahraničních hráčů, kteří takové tempo znají z jiných týmů, tak krátkou zimní přípravu nezažil. Uvidíme, co to přinese, má to svá negativa i pozitiva,“ přibližuje situaci Jindřich Trpišovský.

Plzeň je doma silná, bude mít obrovskou motivaci

„Komplikované je to i tím, že jsme přišli už o letní přípravu, kdy jsme měli pozitivní případ v Rakousku a vraceli jsme se do Česka. Učíme se s tím pracovat, ani v sezoně není moc kdy pořádně trénovat. Nejhorší je stereotyp zápas – regenerace – předzápasový trénink – zápas, protože pokud jedete v takovém režimu tři měsíce, tělo nemá čas na odpočinek a energie mu pak chybí. Na jaro chceme v ideálním případě mít o malinko širší kádr a hráče občas vyndat ze zápasového bloku a dotrénovávat je během týdne. Uvidíme, co nám dovolí COVID, pokud ale hráči pojedou jako doteď, není to dobré pro jejich fyzičku ani psychiku,“ dodává trenér sešívaných.

Sešívané ve středu čeká poslední zápas roku na hřišti Viktorie Plzeň, která aktuálně za sešívanými zaostává v tabulce o dvanáct bodů. „S výkonem proti Bohemce spokojený nejsem, měli jsme hrát mnohem lépe v útoku a dostali jsme zbytečný gól. Je to ale utkání za tři body, ve středu je další a nesmíme koukat na to, o kolik bodů vedeme a jak to bude dál. Je těžké předvídat, co bude za tři nebo čtyři měsíce. Ve středu začne zápas a bude úplně jedno, kolik bodů máme nebo nemáme náskok. Proti Plzni to nebude nic jiného než těžký duel, budeme to muset co nejlépe zvládnout a získat body,“ ví kouč Slavie.

„Ve středu rozhodně to, kdo bude lépe nachystaný. Je to o momentální rozpoložení. Víme samozřejmě, že doma jsou silní a budou mít navíc obrovskou motivaci dokázat, že mají kvalitu,“ uzavírá Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

Společně jsme uklidili okolí Edenu

22. 4. 2024
Dnešní datum, tedy 22. dubna, připadá každoročně na Den Země, při kterém si celý svět připomíná, jak důležité je starat se o životní prostředí a svět kolem nás. Ve Slavii tento přístup sdílíme nejen v měsíci dubnu, ve kterém věnujeme pozornost projektům z environmentální oblasti, ale po celý rok.

Výhra s Libercem na úvod nadstavby

22. 4. 2024
Fotbalistky Slavie zvládly otočit nepříznivý průběh zápasu a v úvodním utkání nadstavby porazily na domácí půdě Slovan Liberec 4:2. Střelecky se prosadila Franny Černá, Gabriela Šlajsová, Tereza Krejčiříková a Tereza Szewieczková.

U15 vyhrála Turnaj národů v Ostravě

22. 4. 2024
Žáci v Ostravě nepoznali chuť porážky, a i díky zvládnutým pokutovým kopům se probojovali až do finále. V něm porazili Herthu Berlín. Nejlepším střelcem turnaje se stal se čtyřmi góly Matouš Srb.

Další články