AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Rotterdamu | SK Slavia Praha
Více

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Rotterdamu

Druhý zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia v Rotterdamu. Vstupenky jsou ve volném prodeji. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

První vzájemný zápas mezi Slavií a Feyenoordem Rotterdam se bude hrát na stadionu De Kuip 30. září od 21:00. Tento článek doporučujeme průběžně sledovat, neboť se v něm budou informace doplňovat i měnit. Níže naleznete rozcestník:

 • Vstupenky
 • Výjezdy fanouškovských organizací
 • Rotterdam
 • Doprava
 • De Kuip Stadium
 • Vstup a pobyt v sektoru
 • Kontakt pro případ nouze
 • Vstupenky

  Sektor hostí se nachází na tribuně Willema van Hanegema (jižní tribuna) v sektorech EE, FF a GG a při velkém zájmu lze kapacitu sektoru navýšit až do počtu 2400 míst.

  Vstupenky byly  v prodeji na pokladnách Sinobo Stadium, jejich cena je 950 Kč a otevírací dobu pokladen naleznete zde. Pro nákup je potřeba na pokladně nahlásit údaje (jméno, příjmení, číslo permanentky, email, telefon a "covid typ"), výjezdový formulář není tentokrát potřeba. Covid typ je informace, čím se prokážete u vstupu na stadion - tedy očkováním, testem nebo proděláním nemoci.

  Doporučujeme si vstupenky obstarat co nejdříve, níže můžete nalézt harmonogram prodeje na pokladnách Sinobo Stadium.

  Vouchery online Prodej pokladny Počet
  Permanentkáři 17. září - 22. září 6 ks
  Odbor přátel a Fanklub 17. září - 22. září 6 ks
  Volný prodej 23. září - 28. září 4 ks
  Online prodej 27. září - 29. září 4 ks

  Slávistické slevy se na tyto vstupenky nevztahují. Majitelé karet Edenka si budou moci vstupenky zakoupit ve volném prodeji. Žádná ze zakoupených vstupenek není automaticky platná. Kontrola bezinfekčnosti bude probíhat až při samotném vstupu na stadion. Upozorňujeme, že peníze za zakoupené vstupenky nelze při změně pravidel pro cestování do zahraničí požadovat zpět.

  Prodej vstupenek pro osoby mladší 18 let je možný pouze v doprovodu dospělé osoby. Fanoušci mladší 13 let nemusí dokládat žádnou bezinfekčnost, pouze vstupenku.

  Vstupenky jsou nereklamovatelné, jestliže je zakoupíte a nebudete moct jet do Rotterdamu, tak bohužel vstupenky propadají.

  Online prodej

  Slavia nabídne možnost získat vstupenky na venkovní utkání s Feyenoordem Rotterdam online. Upozorňujeme, že nákupem získáte pouze VOUCHER, který je následně nutné vyměnit elektronickou cestou za vstupenku pomocí emailu uvedeného v textu na voucheru. Prodej online zahájíme skrz systém Ticketportal v pondělí 27. září od 14:00 a ukončíme jej v úterý 28. září v 18:00. K dispozici bude omezený počet vstupenek a každá osoba bude moci zakoupit maximálně 4 vstupenky.

  Tato možnost je primárně určená fanouškům, kteří nemají možnost nákupu vstupenky na pokladnách Sinobo Stadium.

  Informace k prodeji

  V souladu s holandskými předpisy musí být všichni návštěvníci zkontrolováni na Covid-19, než mohou vstoupit do areálu stadionu. To se provádí prostřednictvím CoronaCheck nizozemské vlády. Do této aplikace lze nahrát národní nebo mezinárodní QR kód, který ukazuje negativní výsledek testu na Covid-19 (maximálně 24 hodin starý), důkaz uzdravení z Covid-19 (maximálně 6 měsíců starý) nebo prokázání úplného očkování. Kromě Rapid AG testu nakonec uzná Feyenoord i nám známý PCR test, ovšem max 24 hod starý.

  Do aplikace CoronaCheck zadáte kód, který vám přijde formou sms a na základě kterého se Vám vygeneruje QR kód pro ověření bezinfekčnosti. Pokud jste očkovaní, stačí Vám při vstupu na stadion ukázat QR kód v české aplikaci Tečka nebo v papírové podobě oficiálního EU Covid Pas certifikátu. Rapid AG test lze absolvovat v Rotterdamu na tomto odkazu: https://www.testenvoortoegang.org/.

  Podmínky pro vstup do země a na stadion

  Doporučujeme sledovat aktuální podmínky platné pro vstup na území Nizozemska na stránkách www.mzcr.cz. Informace lze čerpat také na tomto ODKAZU. Pro vstup na stadion je následně potřeba, dle pravidel platících v Nizozemsku, prokázat platné očkování nebo negativní test na covid starý max. 24 hodin. Při vstupu na stadion se bude muset každý účastník prokázat QR kódem v rámci Covid pasu, který je uznávaný v celé Evropské unii. QR kódem se lze prokázat pomocí aplikace Tečka (obdoba holandské verze s názvem CoronaCheck). Upozorňujeme, že tímto QR kódem se budete v Nizozemí prokazovat nejen na stadionu, ale např i v dopravních prostředcích, popř. na letišti. Společně s QR kódem bude při vstupu na stadion probíhat i kontrola totožnosti. Nezapomeňte si tedy sebou na stadion vzít Občanský průkaz nebo Cestovní pas.

  Covid test můžete absolvovat také přímo v Rotterdamu. Rezervaci lze provést na tomto odkazu: https://www.testenvoortoegang.org/.

  Výjezdy fanouškovských organizací

  Do Rotterdamu se můžete vypravit s fanouškovskými organizacemi, Tribuna Sever o tom píše na svém Facebooku. Odbor přátel pak vydal článek k výjezdu. A Fanklub se výjezdu taktéž věnuje na svém webu.

  Rotterdam

  Rotterdam je druhé největší město Nizozemska. Žije zde přibližně 631 tisíc obyvatel. Jedná se také o největší přístav Evropy, město moderní architektury a zároveň město velkého historického významu. V centru města se nachází Námořní muzeum, dokumentující historii přístavu a stavby lodí. Městem protéká Nová Máza – jedno z ramen delty Rýna do Severního moře.

  Doprava

  Rotterdam má vlastní vlakovou dopravu, autobusy, tramvaje a systém metra o pěti linkách. Kvůli své poloze ve městě funguje také vlastní síť vodních taxi a jiné vodní dopravy. Autobusovou dopravu do regionů a napříč městem spravují kromě národních dopravců i soukromé společnosti, například francouzská Veolia Transport a britská Arriva. Ve městě je také rozvinutá cyklistika a nacházejí se zde půjčovny běžných bicyklů a elektrokol.

  Ve všech veřejných dopravních prostředcích je vyžadováno nosit ochranu dýchacích cest.

  De Kuip Stadium

  Stadion Feyenoordu obecně známý pod přezdívkou De Kuip (v překladu Škopek) se nachází v ulici Van Zandvlietplein v Rotterdamu, jedná se o tzv. pětihvězdičkový stadion a pojme až 51 577 diváků.

  Pochod

  Místo srazu před pochodem bude na Oudehaven (Starý přístav), kde se nachází hospody a restaurace a fanoušci se zde začnou scházet už od během poledne. Z tohoto místa se pochodem půjde v 18 hodin pochodem na stadion. 

  Kontrola bezinfekčnosti bude probíhat už na místě srazu před pochodem zhruba od 14:00 aby pak bylo napouštění fanoušků na stadion rychlejší. Přijďte na sraz dřív a navštivte stánek pro kontrolu bezinfekčnosti s předstihem.

  Trasu pochodu nalenete na mapě níže. Upozorňujeme fanoušky, že mimo restaurační podniky a zahrádky je pití alkoholu striktně zakázáno. Policie má dle místních zákonů právo provádět preventivní prohlídky ve veřejných prostorech.

  Vstup a pobyt v sektoru

  Vstup na stadion se nachází na západ od stadionu za silnicí, tam proběhne kontrola vstupenky a QR z aplikace CoronaCheck. Následovat bude osobní prohlídka a poté se nadchodem půjde ke stadionu, viz mapa níže. Otevřeno bude od 19:00. 

  Parkoviště pro auta na P5C je vyprodané, parkujte prosím buď u autobusů anebo v podzemním parkovišti, parkoviště pro autobusy bude před zápasem vedle parkoviště P5C, po začátku utkání se však přesunou ke vstupu do sektoru hostí, aby byly připraveny na konec zápasu a odjezd do Prahy. Obojí naleznete na mapě níže.

  Občerstvení na stadionu lze platit pouze kartou.

  Na stadion není povoleno vnášet batohy větší než formát A4, objemné předměty a zavazadla, dětské kočárky, zbraně, drogy, alkohol, pyrotechniku, jakékoliv rasistické, xenofobní či politické nápisy nebo oblečení, drony, lasery, hořlaviny, nářadí, tyče, hudební nástroje, počítače, profesionální kamery, zvířata, megafony, bubny a vlajky na tyči.

  Vlajky na pověšení jsou povolené v maximálním rozměru do 2 metrů, větší vlajky je třeba poslat ke schválení. V případě zájmu o větší vlajku do sektoru ji prosím pošlete na email slo@slavia.cz. V emailu prosím uveďte rozměr a fotku vlajky.

  Orientační mapa

  Po zápase

  Po konci zápasu budou fanoušci čekat v sektoru na rozhodnutí policie, než je pustí ze stadionu. Předběžný odhad čekání je až 30 minut a následně budou fanoušci v doprovodu policie dovedeni na parkoviště.

  Kontaktní osoba pro případ nouze

  Fanouškům bude přímo v Rotterdamu od středy k dispozici kontaktní osoba Slavie pro fanoušky Martin Benda na emailu slo@slavia.cz, twitterovém účtu a ve facebookové skupině Slavia výjezdy. Můžete se na něj obracet ohledně otázek spojených přímo se zápasem, pište na email, twitter nebo do facebookové skupiny. V případě ztráty vstupenky nebude možné vyřídit náhradní vstupenku.

  Pro všechny případy je fanouškům k dispozici české velvyslanectví v nedalekém Haagu (adresa: Paleisstraat 4, 2514 JA Den Haag, Netherlands), úřední hodiny jsou pondělí až pátek 7:45 - 16:15. K dispozici je pro všechny telefonní linka +31 (0)70 313 00 31 pro případ nouze jako je například ztráta cestovních dokladů, zranění nebo zadržení.

  Aktuálně

  Předprodej na Raków startuje 15. srpna

  15. 8. 2022
  Slavia po postupu do play off Konferenční ligy přivítá ve čtvrtek 25. srpna doma ve Fortuna Areně polský tým Raków Čenstochová. Vstupenky na toto utkání se budou přednostně prodávat pro majitele permanentních vstupenek.

  O výkonu mladíků, prostupné obraně i zranění Kačaraby

  14. 8. 2022
  Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po těsné výhře v Jablonci o kontrastu mezi výkonem v ofenzivě a defenzivě, přínosu mladých hráčů, zraněních i změnách v sestavě.

  Představovali jsme si lepší výkon. V kabině byl hukot

  14. 8. 2022
  Na pozápasové tiskové konferenci hodnotil výhru 3:2 v Jablonci reprezentační záložník Lukáš Masopust, který se v základní sestavě Slavie představil vinou zranění poprvé od 20. března.

  Další články