Beru to na sebe. Díky fanouškům, jak se zachovali | SK Slavia Praha
Více

Beru to na sebe. Díky fanouškům, jak se zachovali

Aleš Mandous po porážce 1:3 s Feyenoordem v odvetě čtvrtfinále Evropské konferenční ligy hovořil o svém zaváhání před druhým gólem a ohlédl se i za premiérovým ročníkem nově vzniklé soutěže.

Výjimečná cesta Slavie končí ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy po domácí porážce s Feyenoordem. Vaše hodnocení utkání?
„Hned na začátku jsme inkasovali, pak jsme se chytli, srovnali jsme. Zbytek poločasu jsme odehráli skvěle. Druhý poločas samozřejmě poznamenala moje chyba. Pak už jsme neměli sílu to zvrátit. Otřáslo to s námi. Chtěl bych se za tu chybu omluvit fanouškům i všem klukům, kteří jsou skvělí. Bohužel jsem je takhle potopil.“

Můžete popsat tu nešťastnou situaci?
„Dostal jsem od Tarase balón, chtěl jsem to otočit. Viděl jsem, že tam je jejich útočník. Nakonec jsem to chtěl přihrát trošku jinak, střetly se mi myšlenky, kopnul jsem se druhou nohou do stojné nohy. Bylo to všechno špatně, špatný gól. Chtěl bych poděkovat fanouškům, jak se zachovali, protože to pro mě moc znamená.“

Pak jste předvedl fantastický zákrok proti nájezdu Desserse. Věřil jste, že je ještě ve vašich silách náskok Feyenoordu dotáhnout?
„Samozřejmě jsem věřil, ale Feyenoord je zkušené mužstvo, pohlídali si to. Pak už hrozili jenom z brejků. My už jsme se tam nemohli nějak dostat. Porážku beru na sebe.“

Až vyřazení přebolí, budete na tuhle evropskou sezonu vzpomínat v dobrém?
„Pro mě to bylo poprvé, co jsem chytal na evropské scéně. Celou skupinu jsem si moc užil. Zápasy s Feyenoordem nebo Unionem Berlín nezažijete každý týden. Jsem za to moc rád, ale teď jsem smutný a hlavně naštvaný na sebe.“

Aktuálně

O tíze okamžiku, psychické odolnosti i výkonu Ogbua

14. 4. 2024
Jindřich Trpišovský hovořil s novináři po prohře 0:1 s Viktorií Plzeň o chybějící agresivitě, špatném pohybu, zraněních, síle soupeře či (ne)kvalitě v ofenzivní části. Nezapomněl však vyzdvihnout výkon Oscara Dorleyho s Igohem Ogbuem, který se vrátil do základní sestavy.

Chyběla vášeň, touha. Zbraně ale neskládáme

14. 4. 2024
Tomáš Vlček nejdříve soupeři zamezil ve skórování obětavým zákrokem na brankové čáře, ani on však nedokázal odvrátit porážku 0:1 na půdě Viktorie Plzeň. Příčiny neúspěchu i klíčové momenty popsal bezprostředně po konci duelu v Doosan Areně.

Proti Plzni první venkovní porážka v ligové sezoně

14. 4. 2024
Slávisti ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY podlehli ve Štruncových sadech domácí Plzni 0:1 a připsali si první venkovní porážku v ligové sezoně. Zápas rozhodl v 87. minutě nejlepší střelec Viktorie Pavel Šulc.

Další články