Slavia pomáhá Donoru i Jakubovi | SK Slavia Praha
Více

Slavia pomáhá Donoru i Jakubovi

Náš klub opět podpořil cestu bývalých pacientů dětské Transplantační jednotky FN Motol do Vratislavi.

Malí sportovci se tam zúčastnili tradičních Onkologických her dětí a mládeže.

„Devatenáct našich dětí získalo 50 zlatých, 10 stříbrných a 8 bronzových medailí v řadě disciplín. Soutěžilo se v rodinném běhu na 400 metrů, sprintu, hodu míčkem, skoku z místa, kopu na cil, v badmintonu nebo ve stolním tenise. Velice nás mrzí, že jsme po dlouhé době prohráli ve fotbale, ale když se to tak vezme, na těchto hrách byl vítězem každý,“ popsal pobyt malých bojovníků člen výboru spolku Donor a 2. místopředseda výboru Odboru přátel Slavie Pavel Moulis.

Onkologické hry se konají ve Vratislavi pravidelně a Slavia podpoří účast malých bojovníků také v příštím roce.

„Samotné hry mají úžasnou myšlenku. Těžko se bránit dojetí, když při nástupu nesou vlajku děti, které ještě před několika měsíci trávily všechen čas v nemocnici. Důležitou věcí v životě není vítězství, ale zápas, základem není to, že se zvítězilo, ale že se bojovalo dobře. Myslím, že onkologické hry tuto myšlenku vystihují dokonale,“ uvedl jeden z rodičů a účastníků her Martin Bradáč.

Podpořit aktivity spolku Donor a Transplantační jednotky můžete také vy. Více informaci najdete na stránkách donor.cz zde.

#spolujsmesilnějsi

Slavia pomáhá i hendikepovanému fanouškovi Jakubovi Vybíralovi z Mělníka. Příznivec červenobílých barev trpí těžkou mozkovou obrnou a je upoután na invalidní vozík. Aby se dostal s vozíkem do auta a mohl vyrazit do Edenu nebo k lékaři, potřebuje nutně větší auto.

„Jak jste si asi všichni během covidového období vyzkoušeli, žít v izolaci je velmi psychicky náročné. Ani nevíte, jak moc bych byl šťastný, kdyby se to povedlo a já bych mohl opět fungovat, moc by to pro mě znamenalo a obrovsky by mi to zjednodušilo a zkvalitnilo život! Nejen po té nezbytné stránce, například opět bych se mohl dostat se k lékařům na vyšetření a rehabilitace, ale s rodiči bychom po dlouhé době mohli na výlet, nebo s tátou bychom zase vyrazili na zápas Slavie,“ přeje si Jakub Vybíral.

Pokud chcete pomoci Jakubovi, aby zase mohl přijet do Edenu na fotbal, podpořte jeho sen prostřednictvím finanční sbírky na znesnaze21.cz zde. Doba trvání finanční sbírky bude prodloužena o několik měsíců, aby se podařilo vybrat celou cílovou částku a Jakub se tak opět mohl pohybovat i mimo byt.

#spolujsmesilnějsi

Aktuálně

ONLINE: Od 17:00 první kolo na Slovácku

21. 7. 2024
Slávisté se v prvním kole Change Ligy představí na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. V jaké sestavě odstartují sešívaní nový ročník?

300! Další milník Jindřicha Trpišovského

21. 7. 2024
Jindřich Trpišovský v duelu se Slováckem dosáhl dalšího milníku, a to 300 ligových zápasů, které vedl jako hlavní trenér. Pane trenére, obrovská gratulace vám i vašim kolegům!

Výhra žen na úvod přípravy

20. 7. 2024
Slávistky zahájily přípravu na novou sezonu vítězstvím, když na domácím stadionu v Horních Měcholupech porazily polský Śląsk Wrocław. Vítězný gól vstřelila v závěru utkání nejlepší střelkyně minulého ročníku, Marjolen Nekesa.

Další články