Slavia získala Denise Halinského | SK Slavia Praha
Více

Slavia získala Denise Halinského

Do Slavie míří mládežnický reprezentant Denis Halinský. Osmnáctiletý obránce, který přichází z Příbrami, v Edenu podepsal tříletou smlouvu. Přípravu zahájí ve Vlašimi, kam by měl odejít pro podzimní část na hostování.

„Přestoupit do Slavie je pro mě velká čest. Vynaložil jsem fotbalu velké úsilí, jsem za to moc rád. Do Vlašimi se těším, mám rád nové výzvy a konkurenci. Budu na sobě dál pracovat a doufám, že jednou vyběhnu na hřiště v Edenu,“ říká Denis Halinský.

„Denise jsme sledovali dlouho, v osmnácti letech má všechno před sebou. Líbí se nám, že dokáže zahrát na více pozicích. Na stoperu, na krajích obrany, na šestce. Věříme, že je to hráč, který má schopnosti na to, aby se v budoucnosti popral o místo v prvním týmu Slavie. Od jeho působení ve Vlašimi si slibujeme, že nasaje atmosféru a styl, který se podobá tomu, kterým se profiluje slávistické áčko. Denisovi přejeme, aby se mu ve Vlašimi dařilo, aby dále rozvinul svůj talent," dodává za sportovní úsek Slavie Přemysl Kovář.

188 centimetrů vysoký stoper v loňské sezoně debutoval v seniorské kategorii. Během ročníku 2021/22 nastoupil v dresu Příbrami do 27 utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Dvakrát skóroval, 16. dubna vstřelil v 90. minutě vítěznou branku v domácím zápase proti Vlašimi. Trefil se i při výhře nad Žižkovem na začátku března.

Halinský prošel reprezentací do 19 let, za U20 si premiéru odbyl 1. června v přátelském duelu s Chorvatskem, když odehrál druhý poločas. Mladíci zvítězili 3:0 díky brankám Matěje Juráska a Marka Ichy, kteří se Slavií absolvovali v polovině června první soustředění v rakouském Aigenu.

Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články