Ve čtvrtek od 19:30 odveta proti Panathinaikosu | SK Slavia Praha
Více

Ve čtvrtek od 19:30 odveta proti Panathinaikosu

Apostolos Nikolaidis Stadium. Nejstarší řecký fotbalový stadion s kapacitou 16 tisíc fanoušků. Zde se ve čtvrtek rozhodne, zda se slávisté probijí do play off o základní skupinu Evropské konferenční ligy.

Sešívaní budou proti Panathinaikosu hájit náskok dvou branek z týden starého duelu ve Fortuna Areně.

„Čeká nás zápas na soupeřově půdě, v jiném prostředí. Ten tým je kvalitní, vidíme to v zápasech, které odehrává. První zápas ovlivnily karty, bylo to trošku něco jiného, než nás čeká tady,“ očekává odlišný průběh zápasu trenér Jindřich Trpišovský.

V týden starém utkání dvacetinásobný řecký šampion neskóroval, v odvetě bude muset útočit.

„Očekávám od nich hodně silný útok. Pro nás se budou otevírat brejkové situace, budou hrát odlišně než v Edenu. Klíčový bude úvod,“ říká David Douděra.

Slávisty čeká ve čtvrtek pekelná atmosféra a náročné klimatické podmínky. Teploty v Athénách i ve večerních hodinách atakují 30 stupňů Celsia.

„Vedro bude určitě, na druhou stranu je takové počasí i v Čechách. Bude důležité, abychom zvládali udržet míč, protože Panathinaikos má skvělé rychlé útoky. Když budeme na útočné polovině, tak musíme útoky dohrávat,“ předvídá trenér Jindřich Trpišovský.

Trenérský tým Jindřicha Trpišovského nebude moci využít zraněného Ewertona s Lukášem Provodem. Chybět bude i Eduardo Santos, který byl v prvním duelu vyloučen. S týmem se naopak v Athénách připravuje Yira Sor.

„O sestavě máme stoprocentně jasno, pokud se nestane něco zdravotního. Máme možnosti i do průběhu zápasu. Uvidíme, jak to bude s Yirou Sorem, který absolvoval lehký trénink a půjde s týmem do plného tréninku před zápasem,“ uzavírá Jindřich Trpišovský.

Odveta 3. předkola UECL začíná ve čtvrtek v 19:30 českého času, přímým přenosem ji vysílá O2 TV Sport. Další informace nejen pro fanoušky cestující do Athén naleznete už teď na našich klubových kanálech. Slávisti, držte nám palce!

Aktuálně

Dívčí týmy si udržely neporazitelnost po celý víkend

27. 2. 2024
Naše mládežnické kategorie žen si o víkendu vedly skvěle. Mladší přípravky zvítězily ve třech přátelských zápasech, starší přípravka si poradila s týmem z Braníka a mladší žákyně překonaly o dva roky starší soupeřky z Jablonce.

PREVIEW: Schranz a Houštecký před 309. derby

27. 2. 2024
Jeden týden, hned dvě derby. K první konfrontaci pražských rivalů dojde ve středu od 18:00 v Edenu v rámci čtvrtfinále MOL Cupu. O duelu promluvili asistent trenéra Zdeněk Houštecký a záložník Ivan Schranz.

Pavel Tykač se stal předsedou dozorčí rady SK Slavia Praha

27. 2. 2024
Ve Fortuna Areně – Edenu dnes proběhla valná hromada SK Slavia Praha a první zasedání nové dozorčí rady klubu.

Další články