Ohlasy na los: Na Kluž máme krásné vzpomínky | SK Slavia Praha
Více

Ohlasy na los: Na Kluž máme krásné vzpomínky

O své dojmy z pátečního losu základních skupin UECL, který ke Slavii přiřadil do "géčka" Kluž, Sivasspor a kosovský tým FC Ballkani, se podělili Jindřich Trpišovský, Lukáš Masopust a David Douděra.

„Bereme to, jak to je. Já jsem si přál Iry, kteří mi zase utekli, a byli tam i jiní favorité. Mrzí nás, že tam není pro fanoušky úplně zajímavý tým, někdo s velkým jménem. Ale přišli nás podpořit i na předkola, takže věřím, že nás poženou, abychom skupinu zvládli, postoupili jsme a šli jsme pak do dalšího losování,“ zamýšlí se Jindřich Trpišovský.

„Přál jsem si nejvíce Anderlecht, je to ale moje první Evropa, takže už před losem bych všechny týmy bral všema deseti. Moc jsem na to nekoukal, máme to, co máme, jsem nadšený. Jak jsem říkal, je to moje první zkušenost v Evropě, jsem za to rád,“ popisuje své dojmy z losu David Douděra.

Jedním ze soupeřů Slavie je i rumunská Kluž, na jejímž hřišti Lukáš Masopust Slavii v létě 2019 zařídil výhru 1:0, která výrazně přispěla k postupu do základní skupiny Ligy mistrů. „Myslím, že celá Slavia má na tenhle stadion krásné vzpomínky, nastartovali jsme tam naši cestu do Ligy mistrů. Všichni se tam těšíme, oba týmy prošly velkou proměnou, takže myslím, že ten zápas bude úplně jiný, než byl před třemi roky,“ říká Lukáš Masopust.

„Mají stejného trenéra i řadu hráčů, známe tamější prostředí, víme, do čeho jdeme. Pořád si drží výkonnost, vyhráli zase titul s velkým náskokem. Vzpomínky na poslední vzájemný zápas jsou příjemné, byl tam sympatický trenér i prostředí, ale jak říkám, spíš máme radši týmy, se kterými jsme ještě nehráli. V tom je to mínus, ale na druhou stranu máme hezké vzpomínky a víme, co nás čeká,“ dodává hlavní trenér Slavie.

Rumunský celek doplní ještě soupeři z Turecka a Kosova, Sivasspor a FC Ballkani. „Určitě jsme to chtěli trošku pestřejší, ale los je, jaký je. Popereme se s tím a budeme chtít postoupit,“ zdůrazňuje Masopust.

Douděra se svým parťákem souhlasí. „Jednoznačným cílem je postup. Přál jsem si týmy, přes které by byl postup dál reálný. Chceme postoupit dále, atraktivnější soupeře můžeme chytnout později.“

Aktuálně

Plán přípravy A-týmu: V Aigenu i souboj s Rakówem

8. 6. 2023
Přečtěte si v článku, jak bude vypadat letní příprava slávistů na novou sezonu a na koho v jejím rámci narazí.

Sezona v číslech: Dominance v útoku, obraně i v hledišti

7. 6. 2023
Nejvíc gólů, nejlepší obrana, nejlepší střelec i nejvyšší návštěvnost. Pojďme se podívat na uplynulou stříbrnou sezonu v číslech.

#SlaviaFest! Jaký byl, je a bude jeho příběh?

7. 6. 2023
Fotbal není jen devadesát minut hry. Je to kulturní zážitek. Místo společného setkávání. Sdílené radosti, smutku i poznávání červenobílé všehochuti, která se stala neodmyslitelnou součástí domácích zápasů Slavie.

Další články