Vážné zranění Ivana Schranze, chybět bude šest týdnů | SK Slavia Praha
Více

Vážné zranění Ivana Schranze, chybět bude šest týdnů

Ivan Schranz podstoupil v průběhu čtvrteční noci v Ústřední vojenské nemocnici CT vyšetření hlavy a krční páteře, které prokázalo vážné poranění. Slovenský reprezentant bude Slavii chybět minimálně šest týdnů. Ivanovi přejeme brzké uzdravení!

Ivan Schranz se nešťastně zranil v 80. minutě čtvrtečního zápasu základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Ballkani (3:2).V běžeckém souboji s Egzonem Sinanim padl na trávník a soupeř jej kolenem neúmyslně zasáhl do oblasti spánku.

Následně byl ze hřiště otřesený odnesen na nosítkách.

Bezprostředně po konci utkání se Schranz cítil dobře, v průběhu večera se ale jeho stav zhoršil stran bolesti hlavy. V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích se v nočních hodinách podrobil CT mozku a krční páteře s nálezem praskliny spánkové kosti, očnice, šestého krčního obratle a zakrvácení.

Schranz byl následně hospitalizován ne neurochirurgii, kde zůstává na pozorování. Předběžný odhad jeho absence zní minimálně šest týdnů. Do konce podzimní části už Slavii na hřišti nepomůže.

„Se Schranzíkem jsme si psali v noci, jeho stav se následně rapidně zhoršil. Poranění hlavy i krčního obratle je velké, situace na hřišti tak i vypadala. Je to pro nás i pro něj těžká zpráva. Přejeme mu všichni brzké uzdravení a doufáme, že ho brzy uvidíme mezi námi. V jeho léčbě budeme maximálně nápomocní,“ říká hlavní trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

Společně jsme uklidili okolí Edenu

22. 4. 2024
Dnešní datum, tedy 22. dubna, připadá každoročně na Den Země, při kterém si celý svět připomíná, jak důležité je starat se o životní prostředí a svět kolem nás. Ve Slavii tento přístup sdílíme nejen v měsíci dubnu, ve kterém věnujeme pozornost projektům z environmentální oblasti, ale po celý rok.

Výhra s Libercem na úvod nadstavby

22. 4. 2024
Fotbalistky Slavie zvládly otočit nepříznivý průběh zápasu a v úvodním utkání nadstavby porazily na domácí půdě Slovan Liberec 4:2. Střelecky se prosadila Franny Černá, Gabriela Šlajsová, Tereza Krejčiříková a Tereza Szewieczková.

U15 vyhrála Turnaj národů v Ostravě

22. 4. 2024
Žáci v Ostravě nepoznali chuť porážky, a i díky zvládnutým pokutovým kopům se probojovali až do finále. V něm porazili Herthu Berlín. Nejlepším střelcem turnaje se stal se čtyřmi góly Matouš Srb.

Další články