Vážné zranění Ivana Schranze, chybět bude šest týdnů | SK Slavia Praha
Více

Vážné zranění Ivana Schranze, chybět bude šest týdnů

Ivan Schranz podstoupil v průběhu čtvrteční noci v Ústřední vojenské nemocnici CT vyšetření hlavy a krční páteře, které prokázalo vážné poranění. Slovenský reprezentant bude Slavii chybět minimálně šest týdnů. Ivanovi přejeme brzké uzdravení!

Ivan Schranz se nešťastně zranil v 80. minutě čtvrtečního zápasu základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Ballkani (3:2).V běžeckém souboji s Egzonem Sinanim padl na trávník a soupeř jej kolenem neúmyslně zasáhl do oblasti spánku.

Následně byl ze hřiště otřesený odnesen na nosítkách.

Bezprostředně po konci utkání se Schranz cítil dobře, v průběhu večera se ale jeho stav zhoršil stran bolesti hlavy. V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích se v nočních hodinách podrobil CT mozku a krční páteře s nálezem praskliny spánkové kosti, očnice, šestého krčního obratle a zakrvácení.

Schranz byl následně hospitalizován ne neurochirurgii, kde zůstává na pozorování. Předběžný odhad jeho absence zní minimálně šest týdnů. Do konce podzimní části už Slavii na hřišti nepomůže.

„Se Schranzíkem jsme si psali v noci, jeho stav se následně rapidně zhoršil. Poranění hlavy i krčního obratle je velké, situace na hřišti tak i vypadala. Je to pro nás i pro něj těžká zpráva. Přejeme mu všichni brzké uzdravení a doufáme, že ho brzy uvidíme mezi námi. V jeho léčbě budeme maximálně nápomocní,“ říká hlavní trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

Mohamed Ihattaren podepsal smlouvu se Slavií

4. 12. 2023
Roční kontrakt s tříletou opcí podepsal se Slavií záložník Mohamed Ihattaren. Nizozemec přichází jako volný hráč.

Besídka se Slávinkou pro děti i dospělé

3. 12. 2023
V předvánočním čase jsme ve spolupráci s Odborem přátel připravili už tradiční setkání přímo v prostorách Fortuna Areny. Děti se mohou těšit na dovednostní soutěže a úkoly a dospělí na kvízy anebo deskové hry. V rámci vstupného je zahrnuta i prohlídka Slavia Museum a Stadium Tour.

#UEL SESTŘIH | Sheriff – Slavia 2:3

2. 12. 2023
Vraťte se společně s námi do Tiraspolu ještě jednou, o zajímavé momenty nebyla v Podněstří nouze. Elegantní patička Václava Jurečky, premiérový gól v Evropě pro Christose Zafeirise nebo vítězné dělo Muhameda Tijaniho z poslední minuty.

Další články