Slávistky vyhrály 4:1, z Plzně vezou tři body | SK Slavia Praha
Více

Slávistky vyhrály 4:1, z Plzně vezou tři body

Slávistky porazily na zasněženém trávníku Viktorii Plzeň 4:1 a v lize zůstávají neporaženy! Dvakrát se trefila Wafula Nekesa, po jedné brance přidala Tereza Kožárová a mladá Albína Goretkiová!

Trenér Karel Piták nemohl ze zdravotních důvodů počítat se zraněnou Martinou Šurnovskou, Gabrielou Šlajsovou, Lucii Bendovou a nemocnou Simonovou Necidovou a Denisou Tenkrátovou. Do nově složené stoperské dvojice se postavila Michaela Khýrová a Alika Keene. Střed zálohy tvořila mladá Albína Goretkiová, Tereza Krejčiříková a s kapitánskou páskou Tereza Szewieczková, v útoku nastoupila Wafula Nekesa.

„Byl to náročný zápas, šance jsme měly, ale nedokázaly jsme se dlouho střelecky v prvním poločase prosadit, chyběla kombinace a kazilo se dost jednoduchých přihrávek, naštěstí se mi podařilo před koncem poločasu vstřelit úvodní důležitou branku zápasu, za kterou jsem moc ráda. Branka nás uklidnila a nám se podařilo v Plzni zvítězit a odvézt si tři body,“ svěřila se po zápase mladá Albína Goretkiová.

„Chybělo nám několik hráček z důvodu zranění a nemoci, kádr se nám zužuje a navíc jsme musely prostřídat několik hráček, které chceme pošetřit na středu na důležité utkání Ligy mistryň proti rakouskému St. Pöltenu. Zápas nebyl jednoduchý, v zápase bylo hodně nepřesností, v jedné situaci nás podržela i brankářka Lukášová, kde ukázala svoje kvality. Do poločase vyřešila skvělé brankovou situaci Albína Goretkiová a my šly v poločase do vedení, druhý poločas byl od nás lepší, dokázaly jsme vstřelit i další branky, z čeho mám samozřejmě radost. Doufám, že se dají hráčky do středy zdravotně dohromady a my budeme bodovat poprvé i v Lize mistryň, “ přeje si trenér Karel Piták.

Slávistky čeká už ve středu 23.11. od 18:45 třetí zápas Ligy mistryň, soupeřem bude na stadionu v Mladé Boleslavi, rakouský St. Pölten, více info zde.

Aktuálně

Známe časy prvních pěti ligových kol

25. 6. 2024
Úvodní kolo nového ročníku ligy čeká slávisty v neděli 21. července na Slovácku od 17:00. V sobotu 27. července se sešívaní představí v prvním domácím zápase s Českými Budějovicemi od 20:00.

Sezona U15: mistři ČR i zlato z turnaje v Ostravě

25. 6. 2024
Zlatou sezonu 2023/24 zakončili i starší žáci. Tým U15 prošel ligovým ročníkem neporažen, vstřelil 150 branek a získal tituly českého i celostátního mistra. Další zlato získali slávisté na mezinárodním turnaji v Ostravě.

První fáze prodeje permanentek ukončena

24. 6. 2024
V neděli 23. června byl ukončen prodej permanentních vstupenek na sezonu 2024/25 pro jejich stávající držitele. Možnost získat permici ale stále existuje.

Další články