Slávistky vyhrály 4:1, z Plzně vezou tři body | SK Slavia Praha
Více

Slávistky vyhrály 4:1, z Plzně vezou tři body

Slávistky porazily na zasněženém trávníku Viktorii Plzeň 4:1 a v lize zůstávají neporaženy! Dvakrát se trefila Wafula Nekesa, po jedné brance přidala Tereza Kožárová a mladá Albína Goretkiová!

Trenér Karel Piták nemohl ze zdravotních důvodů počítat se zraněnou Martinou Šurnovskou, Gabrielou Šlajsovou, Lucii Bendovou a nemocnou Simonovou Necidovou a Denisou Tenkrátovou. Do nově složené stoperské dvojice se postavila Michaela Khýrová a Alika Keene. Střed zálohy tvořila mladá Albína Goretkiová, Tereza Krejčiříková a s kapitánskou páskou Tereza Szewieczková, v útoku nastoupila Wafula Nekesa.

„Byl to náročný zápas, šance jsme měly, ale nedokázaly jsme se dlouho střelecky v prvním poločase prosadit, chyběla kombinace a kazilo se dost jednoduchých přihrávek, naštěstí se mi podařilo před koncem poločasu vstřelit úvodní důležitou branku zápasu, za kterou jsem moc ráda. Branka nás uklidnila a nám se podařilo v Plzni zvítězit a odvézt si tři body,“ svěřila se po zápase mladá Albína Goretkiová.

„Chybělo nám několik hráček z důvodu zranění a nemoci, kádr se nám zužuje a navíc jsme musely prostřídat několik hráček, které chceme pošetřit na středu na důležité utkání Ligy mistryň proti rakouskému St. Pöltenu. Zápas nebyl jednoduchý, v zápase bylo hodně nepřesností, v jedné situaci nás podržela i brankářka Lukášová, kde ukázala svoje kvality. Do poločase vyřešila skvělé brankovou situaci Albína Goretkiová a my šly v poločase do vedení, druhý poločas byl od nás lepší, dokázaly jsme vstřelit i další branky, z čeho mám samozřejmě radost. Doufám, že se dají hráčky do středy zdravotně dohromady a my budeme bodovat poprvé i v Lize mistryň, “ přeje si trenér Karel Piták.

Slávistky čeká už ve středu 23.11. od 18:45 třetí zápas Ligy mistryň, soupeřem bude na stadionu v Mladé Boleslavi, rakouský St. Pölten, více info zde.

Aktuálně

Derby dvou Slavií? Unikát, jedinou ambicí je postup

27. 9. 2023
Sešívaní ve středu zahájí svou letošní cestu tuzemským pohárem. Ve 3. kole MOL Cupu vyzvou v Kroměříži tamní Hanáckou Slavii. O utkání promluvil asistent hlavního trenéra Jaroslav Köstl. Jak se těší na další derby a v jakém složení tým odcestoval?

MATCHDAY z derby. V rytmu saxofonu a emocí

26. 9. 2023
Nedělní domácí 308. derby skončilo remízou 1:1. Eden praskal ve švech, plály ohně, od tří bodů oddělila výběr Jindřicha Trpišovského penalta z posledních vteřin. Kameramani MATCHDAY, a že jich bylo, pro vás celý den zachytili.

U19 i U17 bez ztráty bodu, žáci na turnaji v italském Turíně

26. 9. 2023
Dorostenci z U19 a U17 mají za sebou náročný týden zakončený plným počtem bodů. Mladší žáci vyrazili na mezinárodní turnaj do Itálie. Další vítězství B-týmu proti Dukle. Starší žáci porazili Teplice. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Další články