PREVIEW: Jurásek a Trpišovský před Pardubicemi | SK Slavia Praha
Více

PREVIEW: Jurásek a Trpišovský před Pardubicemi

Sešívané čeká v sobotu od 18:00 venkovní zápas v Pardubicích na novém stadionu soupeře. Duel vyhlíží trenér Jindřich Trpišovský a Matěj Jurásek, který vstřelil v minulém ligovém kole dva góly.

Po skalpu Jablonce a posunu do čela tabulky vyhlíží slávisté sobotu. Od 18:00 budou aktéry historicky prvního fotbalového utkání na zrekonstruovaném Stadionu Arnošta Košťála. Proti domácím Pardubicím odehrají 18. kolo FORTUNA:LIGY.

„Pardubice si to zaslouží, pro ně jenom dobře. Pro nás je to složitější, protože jsme s nimi jinak měli zápas pět minut od stadionu, teď musíme do Pardubic. Bude to fotbalové prostředí, nový stadion. Vážíme si toho, že ho budeme vlastně otevírat soutěžním zápasem. Věříme, že tam bude lepší tráva, což by mohla být výhoda. Přijde dost lidí a bude skvělá kulisa,“ říká trenér Jindřich Trpišovský.

„Budeme tam hrát poprvé, soupeř taky, takže se těším moc,“ říká Matěj Jurásek k novému stadionu Pardubic.

Pardubicím patří v tabulce poslední 16. příčka. Na úvod jara ale v Liberci vybojovaly cenný bod za remízu 1:1. Navíc získaly do branky zkušeného gólmana.

„Dobře skončily podzim. Doma uhrály s Plzní remízu, mohly vyhrát. Uzdravila se jim spousta hráčů, doplnili je noví hráči. Bod v Liberci byl zasloužený, tým hrál kompaktně a byl nepříjemný. Jedna věc je být poslední v tabulce, druhá je aktuální výkonnost. Nekoukat na tabulku, chceme získat tři body a ty mají stejnou váhu jako s jakýmkoliv jiným soupeřem,“ myslí si hlavní trenér.

Zápas proti Pardubicím začíná v sobotu v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Slávisti, držte nám palce!

Aktuálně

ONLINE: Od 15:00 domácí zápas proti Sigmě Olomouc

21. 4. 2024
Slávisté přivítají v posledním domácím utkání základní části Sigmu Olomouc. Do základní sestavy se vrací kapitán Jan Bořil.

Lístky na zápas s Olomoucí jsou vyprodané

21. 4. 2024
Vstupenky na poslední domácí zápas základní části FORTUNA:LIGY proti Olomouci jsou vyprodány. Slavii bude povzbuzovat plná Fortuna Arena!

Totální podcast s Olivií Lukášovou a Gabrielou Šlajsovou

20. 4. 2024
Olivie stráží tři tyče, Gabriela brání i tvoří hru a se spoluhráčkami míří k obhajobě „doublu“. Kromě výkonů na hřišti se zajímají také o popularizaci žen ve sportu. Co říkají na kampaň #LetUsCook a v jakém stavu je český ženský fotbal? To a ještě mnohem víc se dozvíte v novém Totálním podcastu.

Další články