O nedostatku pohybu, psychice i inkasované brance | SK Slavia Praha
Více

O nedostatku pohybu, psychice i inkasované brance

Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po porážce v Českých Budějovicích o nedůrazné hře, nedostatcích v ofenzivě, gólu soupeře i situaci v tabulce.

„Hodnocení je pro nás tristní, prohráli jsme a nemáme ani bod. Nedali jsme gól, v prvním poločase měl náš výkon spoustu vad směrem do ofenzivy. V druhé půli jsme se trochu zlepšili, vytvořili jsme si některé nebezpečné situace, udělali jsme ale chybu, kterou jsme udělat nechtěli. Pustili jsme soupeře do brejku, který krásně vyřešil a dal nám gól. Tím jsme si zápas ještě ztížili a i když jsme zkoušeli všechno možné, změnili rozestavení i prostřídali hráče, tak to nevedlo k tomu, abychom zápas dovedli alespoň do remízy. Byla tam spousta chyb a vad, v prvním poločase nám chyběla hlavně rychlost, byli jsme pozdě u soupeře, neměli jsme odražené míče. Ve druhé půli se pohyb zlepšil, celkově jsme v tom zápase ale hodně zaostávali v osobních soubojích a důrazu. V nasazení byly Budějovice lepší, zápas pro nás byl složitý hlavně tím inkasovaným gólem. Ještě jsme se upozorňovali, že utkání může rozhodnout jedna branka, že musíme být trpěliví a pohlídat brejkové situace. Soupeř má dobré a rychlé hráče na střídání, kteří nám mohou utéct. Přesně to se také stalo, což nám ještě zkomplikovalo vývoj na konci zápasu,“ říká po porážce v Budějovicích trenér Jindřich Trpišovský.

Jak moc velká komplikace pro vás je situace na špičce tabulky, kde se to hodně zamotává? Je možné, že i to má na vaše výkony vliv?
„Myslím si, že problém je hlavně v tom, že se nám venku nedaří dát první gól. Ať už to bylo v Teplicích, nebo teď, doma jsou týmy důraznější. Je to i terény, na kterých se hraje, jsou trochu pomalejší, stejně jako kombinace na nich. Hodně jsme se na to připravovali, v prvním poločase se nám to ale vůbec nedařilo. Navíc jsme měli nějaké brejkové situace, které jsme mohli lépe vyřešit. Namátkou, jednou mohl jít sám na bránu Matěj Jurásek, prováhali jsme ale tu přihrávku. Spíš bych řekl, že to, jestli je to v tabulce o tolik nebo tolik, zas není tak důležité. My jsme na podzim byli druhém místě, doháněli jsme velkou ztrátu. Tím to není, je to spíš tím, že jsme v Teplicích a teď nedokázali v první půli dát gól. Naopak jsme jako první inkasovali, což vám zápas udělá v hlavě ještě těžší, protože víte, že musíte dát dva góly. Soupeři to naopak psychicky pomůže, za mě bych to nespojoval s vývojem v tabulce, ale i se vstupem do zápasu.“

Bylo to po inkasované brance pro hráče psychicky ještě těžší?
„Je to těžké hlavně v tom, že soupeř může ještě více brejkovat. Potřebujeme dostat více hráčů do ofenzivy, z čehož pramení takovéto situace. To je úskalí toho gólu, protože i když výkon není v ofenzivě optimální, nakonec si většinou tlak vytvoříme. Gól jsme dostali v době, kdy jsme hráli asi nejlépe a měli největší tlak. Soupeř to ale dobře vyřešil balonem za obranu, my jsme měli chybné postavení, hráč to udělal skvěle a trefil to. Naše nastavení se pak změnilo tak, že jsme začali ještě více spěchat, najednou nám nestačil jen jeden gól. O půli jsme mluvili o tom, že se chceme hodně zlepšit do ofenzivy, bavili jsme se ale i o zbytkovém postavení v obraně po ztrátě míče. Bylo to do té doby snad jediné ohrožení brány, jedna chyba, ze které nás soupeř hned potrestal. Budějovice hrály velice dobře, jejich výkon byl skvělý a my si to udělali strašně těžké. Po první chybě přišla šance soupeře a gól, které nám to udělal těžší. Horší terén nás pak samozřejmě nutil do těžších dlouhých míčů do prostoru, všechno bylo v tom obehrání pomalejší, déle to trvalo. Soupeř snad celkem čtyřikrát v zápase měnil rozestavení, pro nás se to pak v tom zakládání hodně měnilo. Těch klíčů je více, stejně jako v Teplicích jsme měli hodně rohů a kopů ze strany, tam je ještě velký prostor pro zlepšení.“

Pořád se považujete za favority soutěže?
„Musíme se dívat sami na sebe. Chceme hrát nahoře, musíme se dívat na vlastní zápasy, abychom je zvládli a neměli takové výkyvy ve výkonu. Hráli jsme mnohem lépe než v Teplicích, byla tam samozřejmě spousta vad, nechtěli jsme hlavně dopustit, aby se nám také soupeř šel ve druhé minutě sám na bránu. To se nám v první půli podařilo eliminovat, nebyli jsme ale moc nebezpeční. V druhé půli se to zlepšilo, přišla ale ta chyba vzadu. Myslím si, že to není o tom, kolik je na špici bodů a kolik týmů, ale o tom, kdo bude zvládat jednotlivé zápasy. Teď v zimních měsících se může stát cokoliv s kýmkoliv, což se i potvrzuje. Je to podobné jako v minulých letech, musíme zvládat svoje utkání. Za poslední zápasy jsme venku dali tří góly, dva z toho z penalty, z toho pramení to, že jsme body ztratili. Je jasné, že tady jsou další dva silné týmy, které chtějí hrát nahoře a být úspěšné.“

Domácí vás vcelku napadaly a měli spoustu odražených balonů. Překvapilo vás to?
„Trochu jsme s tím počítali, každý tým nemá s námi co ztratit, na terénech, které jsou, je navíc kombinace složitější a pomalejší. To bude platit do doby, než se terény zlepší. Je to logický krok, počítali jsme s ním, nám ale chyběly náběhy za obranu, větší nabídka. Soupeř nás hned napadal, nastoupili se dvěma útočníky, proto jsme přecházeli na jiný způsob rozehrávky. Snažili jsme se pro to všechno udělat, v první půli jsme to i eliminovali. Výkon Budějovic byl ale dobrý, souvisí to i s námi, nebyli jsme tak kvalitní, abychom soupeře donutili k větším chybám, než jsme ho donutili.“


Aktuálně

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky na ligové derby

1. 3. 2024
V neděli 3. března odehrajeme derby se Spartou na Letné. Veškeré lístky klub rozdělil mezi fanouškovské organizace, v článku si přečtěte informace k zápasu.

Lístky na zápas s Teplicemi jsou aktuálně vyprodané

1. 3. 2024
Ve 24. kole FORTUNA:LIGY přivítáme ve Fortuna Areně tým Teplic. Vstupenky na tento duel jsou aktuálně vyprodány, do prodeje půjdou už pouze místa uvolněna majiteli permanentních vstupenek.

V sobotu 2. 3. čtvrtfinále poháru s Lokomotivou Brno

29. 2. 2024
Fotbalistky Slavie se po účasti v Lize mistryň a absolvování zimní přípravy pustí do jarní části sezony. Jejich první výzvou bude čtvrtfinálový duel poháru FAČR, který se odehraje na hřišti Lokomotivy Brno. Utkání je naplánováno na sobotu 2. března a začíná v 16:30 hodin.

Další články