Petrouš: Zítra to zvládneme! | SK Slavia Praha
Více

Petrouš: Zítra to zvládneme!

Slávisté nastoupí zítra v odvetě prvního kola Poháru UEFA proti švýcarskému Servette Ženeva. Nečeká je lehký úkol – k postupu musí smazat jednogólové manko z úvodního zápasu. Mužstvo není po posledních neúspěších v optimální pohodě, obránce Adam Petrouš přesto věří v obrat, který by měl začít právě zítřejším úspěšným výsledkem. „Nálada asi není taková, jaká by měla být. Právě proto se musíme vzchopit a vyhrát,“ říká náš obránce.

„Nehrajeme vyloženě špatně, ale nedáváme góly ze stoprocentních šancí. Ty porážky jsme nečekali, takový je ale fotbal, musíme se otřepat,“ přeje si Petrouš, který věří v postup: „Zlomí se to. Věřím, že to bude zítra.“

Slavia musí na Ženevu vyrukovat mnohem odvážněji než před týdnem, kde toho dopředu moc nevymyslela. „Je to pravda, musíme je mlít hned od začátku. Když dáme gól do dvacáté minuty a budeme hrát spolehlivě v obraně, tak věřím, že utkání rozhodneme už po devadesáti minutách a nedojde na prodloužení.“ Podle Petrouše bude v soupeřově mužstvu nejvíc zlobit jediný střelec minulého týdne Oruma „Ten bude asi hodně nebezpečný. Mají také nepříjemné standardky, ale ty jsme si pohlídali minule a zvládneme to i zítra a postoupíme, o tom jsem přesvědčen.“

Aktuálně

Jsem moc vděčný za zájem. UECL? Životní zážitek

3. 2. 2023
Michal Tomič v prvním rozhovoru prozradil, jak se těší na krajany Schranze s Hromadou i bývalého parťáka Václava Jurečku, a zavzpomínal také na podzimní účast v Konferenční lize nebo dorostenecké angažmá v Itálii.

Do Slavie přichází Michal Tomič

3. 2. 2023
Novou posilou Slavie je Michal Tomič. Třiadvacetiletý slovenský pravý obránce přichází ze Slovácka a jaro stráví na hostování v Mladé Boleslavi. V Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Informace pro fanoušky do Pardubic

3. 2. 2023
V článku si přečtěte informace o vstupenkách na první jarní venkovní zápas s Pardubicemi na jejich novém stadionu.

Další články