Chorvatský šampion Bican Cupu | SK Slavia Praha
Více

Chorvatský šampion Bican Cupu

O víkendu proběhl 40. ročník mezinárodního turnaje pořádaného mládežnickou akademií SK Slavia Praha pro kategorii U15. Vítězem turnaje se vůbec poprvé v jeho historii stal chorvatský tým. Slávisté obsadili sedmé místo.

Za prosluněného srpnového víkendu se v tréninkovém areálu na Xaverově konal 40. ročník mezinárodního mládežnického turnaje pro kategorii U15, Bican Cup. Na turnaji se představili mimo české týmy i týmy z Německa, Polska, Chorvatska, Slovenska a Belgie.

První hrací den se nesl v duchu utkání v rámci turnajových skupin, kde utkání trvalo 1 x 30minut. Druhý den pak následovali utkání 2 x 20 minut o umístění a postup do finále.

Slávisté se v zápase o 7. místo utkali s pražskou Duklou, kterou porazili 2:0. Pro sešívané to z pohledu umístění nebyl úspěšný turnaj. O úspěchu může ale mluvit chorvatský účastník z Dinama Záhřeb. Dinamo se prokousalo skupinovými zápasy bez jediné porážky, v semifinále porazilo Lech Poznaň a zaslouženě postoupilo do finále, ve kterém porazilo Spartu vysoko 4:0.

Celkové umístění:

1. GNK Dinamo Záhřeb
2. AC Sparta Praha
3. Royal Antwerp FC
4. KKS Lech Poznań
5. VFL Wolfsburg
6. MŠK Žilina
7. SK Slavia Praha
8. FK Dukla Praha
9. FC Baník Ostrava
10. Hertha BSC

Nejlepším střelcem turnaje se stal Nielson Filippo z Roaylu Antwerp. Nejlepší brankář byl zvolen sparťanský Jakub Mašát a cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Iason Nempis z Dinama Záhřeb.

Aktuálně

#UEL SESTŘIH | Sheriff – Slavia 2:3

2. 12. 2023
Vraťte se společně s námi do Tiraspolu ještě jednou, o zajímavé momenty nebyla v Podněstří nouze. Elegantní patička Václava Jurečky, premiérový gól v Evropě pro Christose Zafeirise nebo vítězné dělo Muhameda Tijaniho z poslední minuty.

PREVIEW: Vlček a Houštecký před Zlínem

2. 12. 2023
O nedělním ligovém střetu ve Zlíně promluvili na kameru #SlaviaTV asistent trenéra Zdeněk Houštecký a obránce Tomáš Vlček.

MATCHDAY z Tiraspolu. Obrat, třetí postup a TJ

2. 12. 2023
Z rajónu Sheriffa lup v podobě tří bodů! A navrch sladký bonus… Slávisti dali ve čtvrtek v Tiraspolu výhrou 3:2 razítko na třetí postup do vyřazovací fáze Evropské ligy v éře trenérského týmu Jindřicha Trpišovského. MATCHDAY byl u toho!

Další články