Oscar prodloužil smlouvu: Je mi tu moc dobře | SK Slavia Praha
Více

Oscar prodloužil smlouvu: Je mi tu moc dobře

Oscar Dorley prodloužil se Slavií kontrakt do 30. června 2027. Podpisový ceremoniál s ním tradičně prožívala maminka, v rozhovoru se podělil o své dojmy i radost z povedeného vstupu do sezony.

Liberijský reprezentant do Slavie přišel v srpnu 2019, podzimní část ročníku 2019/20 ještě strávil na hostování v Liberci. V červenobílém dresu debutoval 1. března 2020 na Slovácku. Se Slavií dvakrát zvedl nad hlavu mistrovský pohár, dvakrát se radoval z triumfu v domácí poháru.

Zahrál si čtvrtfinále Evropské ligy i Evropské konferenční ligy, stal se nepostradatelným členem sestavy realizačního týmu Jindřicha Trpišovského. A až se uzdraví, bude moci rozšířit svou bilanci 130 soutěžních startů (4+16) za Slavii.

„Z nové smlouvy jsem nadšený. Jsem tady rád, těší mě, že budu ve Slavii pokračovat. Beru to jako začátek nové kapitoly. Slavia je jeden z nejlepších týmů. Hrát za ni je velká čest,“ říkal Oscar bezprostředně po podpisu nové smlouvy.

Krátce předtím telefonicky dohovořil se svou maminkou, stejný rituál společně předvedli i při podepisování kontraktu stávajícího, který má platnost do června 2025.

„Moje máma je pro mě hodně důležitá. Cokoliv dělám, tak se snažím, aby byla u toho, pomáhá mi dělat důležitá rozhodnutí. Vždycky tu je pro mě, vždycky to tak bylo. Že jsme to mohli prožít spolu pro mě moc znamená. Byla se mnou v horších časech, v dobrých, prostě pokaždé. Proto ji chci mít vždycky nablízku,“ prozradil 25letý univerzál, kterého z posledních tří soutěžních utkání vyřadilo zranění.

„Cítím se mnohem líp. Na začátku týdne se už snad zapojím do tréninku s týmem. Start sezony je velmi dobrý, lepší než v minulé sezoně. Chci u toho být. Postupně ještě sílíme. Když takhle budeme pokračovat, rozhodně budeme mistři. Maximálně tomu věřím,“ hlásí Oscar a na závěr ocenil i fazonu Muhameda Tijaniho, který zapsal vítězné trefy proti Baníku i v úvodním zápase play off UEL proti Zorje.

„TeeJay má teď skvělou formu. Držím mu palce, aby mu to vydrželo a pokračoval tak i dál. Budeme ho potřebovat.“

Aktuálně

#UEL SESTŘIH | Sheriff – Slavia 2:3

2. 12. 2023
Vraťte se společně s námi do Tiraspolu ještě jednou, o zajímavé momenty nebyla v Podněstří nouze. Elegantní patička Václava Jurečky, premiérový gól v Evropě pro Christose Zafeirise nebo vítězné dělo Muhameda Tijaniho z poslední minuty.

PREVIEW: Vlček a Houštecký před Zlínem

2. 12. 2023
O nedělním ligovém střetu ve Zlíně promluvili na kameru #SlaviaTV asistent trenéra Zdeněk Houštecký a obránce Tomáš Vlček.

MATCHDAY z Tiraspolu. Obrat, třetí postup a TJ

2. 12. 2023
Z rajónu Sheriffa lup v podobě tří bodů! A navrch sladký bonus… Slávisti dali ve čtvrtek v Tiraspolu výhrou 3:2 razítko na třetí postup do vyřazovací fáze Evropské ligy v éře trenérského týmu Jindřicha Trpišovského. MATCHDAY byl u toho!

Další články