Zápas s Karvinou i celé září věnuje Slavia dětem | SK Slavia Praha
Více

Zápas s Karvinou i celé září věnuje Slavia dětem

Poslední prázdninový zápas bude patřit dětem. Před utkáním si stovka malých fanoušků vyzkouší tvorbu choreografie a následně její prezentaci na Tribuně Sever, a dále děti mohou vyhrát za namalovaný obrázek dres Oscara Dorleyho.

V hledišti přivítáme děti z dětských domovů, které doprovodí naše hráče na plochu, a představíme kampaň projektu TERIBEAR.

Utkání 7. kola FORTUNA:LIGY proti MFK Karviná se hraje v neděli 3. září od 18 hodin ve Fortuna Areně. Brány stadionu se otevírají v 16:30, #SlaviaFest bude fanouškům k dispozici od 15 hodin.

Organizační informace ke vstupenkám a permanentkám

Vstupenky

 • Lístky na utkání jsou v prodeji v cenové kategorii Z1
 • Vstupenky koupíte v aplikaci SLAVIA, na webu Ticketportalu anebo na pokladnách u vstupu č. 4 během jejich otevírací doby
 • Pokladny u vstupu č. 2 budou v neděli uzavřeny
 • Na pokladnách u vstupu č. 4 je možné v pátek, v sobotu a v neděli doplatit dětskou vstupenku na dospělou
 • Nenaleťte podvodníkům! Jediným oficiálním prodejcem lístků je Ticketportal, klub nemůže garantovat pravost vstupenek zakoupených mimo tento prodejní kanál

Permanentkáři

 • Všichni majitelé permanentních vstupenek mají vstup na Karvinou zahrnutý ve svojí permanentce
 • Turnikety je možné projít jak s permanentkou v aplikaci, tak plastovou kartičkou
 • Pro vstup na permanentní vstupenku je nutné mít permanentku ověřenou v případě, že jste si ji kupovali v aplikaci a jste buď nový permanentkář, změnilo se jméno na permanentce anebo nárokujete slevu (netýká se slevy pro členy OP/FK). Permanentky si můžete ověřit či vyzvednout ve fyzické podobě během otevírací doby pokladen a v den zápasu na pokladnách č. 4 od 10 do 16 hodin
 • Ligové utkání s Karvinou se počítá do kvóty 3x a dost. Pokud tedy na utkání nemůžete dorazit a neodhlásili jste své místo, můžete ho ještě darovat nejpozději 2 hodiny před výkopem, obdarovaná osoba ale musí na utkání přijít, abyste měli započítanou účast na zápase
 • Pro správné načtení průchodu na každou jednotlivou permanentní vstupenku je třeba načíst QR kód na čtečce a projít přes turniket. Zkontrolujte si správné načtení průchodu na stadion ve vaší aplikaci SLAVIA v sekci Moje zápasy. Evidenci docházky na zápas je možné zkontrolovat i na webu Slavie od pondělí 4. 9. 14 hodin do středy 6. 9. 14 hodin. V případě nesrovnalostí máte možnost reklamovat nepropsání průchodu na emailu permanentky@slavia.cz do 72 hodin od konce utkání
 • Na pokladnách u vstupu č. 4 bude možné doplatit dětskou permanentku na dospělou

Vlakem na Slavii

 • I na Karvinou můžete nechat auto doma a vyrazit vlakem! Slavia ve spolupráci s Českými drahami zajišťuje posílení některých vlakových spojů a mimořádné zastávky dalších spojů přímo v Edenu. Před utkáním proti Karviné zastaví v Edenu spoj R322 Silva Nortica ve 14:05, spoj R716 Vltava v 15:05, spoj R714 Vltava v 16:05 a spoj R712 Vltava v 17:05
 • Po skončení utkání bude navýšena kapacita spoje Os2564 směr Hlavní nádraží s odjezdem ve 20:27 z Edenu. Kapacita bude navýšena i u spoje Os2569 směr Benešov s odjezdem ve 20:29 z Edenu. V Edenu zastaví i spoj R733 Vltava ve 20:54
 • V neděli zastavuje v Edenu každých 30 minut v obou směrech také vlaková linka S9, která jezdí mezi pražským Hlavním nádražím a středočeskými městy Říčany, Strančice, Čerčany nebo Benešov u Prahy
 • Za návštěvu zápasu mohou uživatelé mobilní aplikace Vlakem na výlet získat 5 bodů do věrnostního programu Českých drah

Zápasový program

Občerstvení z foodtrucků a stánků

 • Naše fanzóna #SlaviaFest vám otevře své brány v 15 hodin
 • Těšit se můžete na občerstvení z foodtrucků Prague Jerk Station a burgery, tacos a hranolky, Bůůů & Chrocht s burgery s trhaným hovězím masem a bůčkem, Steel & Wood s kuřecími křídly, hamburgery, BBQ a tacos a samozřejmě Black Fries nabízejícím hranolky a párek v rohlíku. Pokud toužíte po něčem sladkém, tak pro vás Donuter.cz má připraveny donuty v barvách Slavie
 • U stánků si můžete dát currywurst, langoše, sekanou v housce a pivo z Pivovaru Bašta, stejně jako pivní speciály, cider, nealko démonický refresh grep a 12° ležák u výčepu Lobkowicz
 • Připraven bude i Pepsi stánek s nealko nápoji, točenou bezinkovou limonádou a malinovkou a démonickým refreshem
 • Novinkou je coffeetruck, v jehož nabídce bude kromě všech možných druhů kávy i prosecco, míchané drinky (Aperol Spritz, Cuba Libre a Gin&Tonic) a nealkoholické nápoje

Fotbalová klec a teqball

 • Přijďte si do fanzóny vyzkoušet teqball, nejen pro děti máme připravenou fotbalovou klec
 • Děti si mohou nechat namalovat na tvář slávistickou hvězdu
 • Ve fanzóně si můžete koupit suvenýry ve stánku fanshopu
 • O atmosféru ve fanzóně se postará DJ Giacomo

Nová Air zóna pro kuřáky

 • O poločasové přestávce proti Karviné můžete využít naši Air zónu
 • V Air zóně si můžete zakoupit jídlo a pití z foodtrucků a stánků a vyhnout se frontám u stánků v koridoru
 • Air zóna je určena kuřákům, kteří nevydrží celý zápas bez cigarety, a potřebují si zapálit. V zóně budou umístěny popelníky
 • Upozorňujeme fanoušky, že s existencí Air zóny budeme důslední ve vymáhání dodržování zákazu kouření na stadionu, který je nekuřácký
 • Do Air zóny je možné projít od 40. minuty a vrátit se na fotbal nejpozději v 70. minutě

Soutěž o lísky na reprezentaci

 • Na stadionu bude hrát DJ Tony
 • Po zahájení rozcvičky buďte na svém místě v hledišti, mezi fanoušky vystřelíme air cannonem 10 nákrčníků Teribear a hráčské trenýrky. V 5 z těchto "nábojů" bude umístěný voucher na účast v soutěži o poločasové přestávce. Soutěžit se bude v kopu na terč, kdy dva soutěžící, kteří umístí míč nejblíž terči, získají po dvou vstupenkách na kvalifikační zápas české reprezentace o EURO 2024 proti Albánii, který se hraje ve FORTUNA ARENĚ 7. září

Soutěž o VIP vstupenky na AS Řím a podepsané dresy

 • Přijďte na zápas s Karvinou a vyhrajte dvě VIP vstupenky na domácí zápas Evropské ligy proti AS Řím a tři dresy podepsané celým týmem!
 • Soutěže se automaticky zúčastní všichni fanoušci, kteří si zakoupili lístek online v aplikaci SLAVIA či přes web Ticketportalu a majitelé permanentních vstupenek, kteří projdou turniketem
 • Ze všech fanoušků, kteří nás budou v neděli podporovat, vybereme jednoho výherce, který získá dvě VIP vstupenky na domácí zápas Evropské ligy s AS Řím a další tři fanoušky, kdy každý z nich dostane podepsaný dres od všech hráčů

Slavia v září pro TERIBEAR a děti

 • V rámci aktivit společenské odpovědnosti bude Slavia po celý rok věnovat jednotlivé měsíce tématu nebo skupině lidí, kteří si zaslouží naši pozornost, podporu a pomoc. Zápas proti MFK Karviná a měsíc září budou CSR projekty zaměřeny na děti z Prahy 10 i celé ČR
 • Pokračuje projekt „Kapitánské pásky“. V zápase proti Karviné nastoupí kapitán Slavie se speciální ceremoniální páskou navrženou Terezou Maxovou , zakladatelkou charitativního projektu TERIBEAR, který adresně pomáhá opuštěným a znevýhodněným dětem
 • Děti z dětských domovů budou doprovázet hráče na nástup a budou mávat vlajkami při nástupu
 • Celkem v hledišti bude 120 dětí z dětských domovů, pro které věříme, že návštěva zápasu bude nezapomenutelným zážitkem
 • Před a v průběhu zápasu se bude v okolí stadionu a na ploše při nástupu pohybovat červenobílý medvěd TERIBEAR, maskot projektu, jehož jsme pro letošní rok partnerem.
 • Přispět na konto dětí v dětských domovech nebo jiný dobročinný projekt, který si vyberete, můžete i vy a to pouhým během či chůzí! V rámci akce Hýbejte se s Teribearem za každý vámi zdolaný kilometr přispějí partneři 20 korunami na konto vámi vybraného projektu. Stačí mít v termínu od 14. do 23. září nainstalovanou aplikaci viRACE a kilometry se automaticky propíší do systému webu teribear.cz. Sbírat kilometry můžete i s jinými aplikacemi.
 • Červenobílé zvonění - začíná školní rok a prvňáčky tří škol přijdou 4. září uvítat současní i bývalí hráči, hráčky a trenéři Slavie. Na speciální návštěvu se mohou těšit v ZŠ Kouzelné školy , ZŠ Eden a ZŠ Břečťanova
 • Pod hvězdami v Edenu – mládežníci v kategoriích U9 - U11 prožijí v noci z 9. na 10. září „přespávačku“ přímo v Edenu. Malí hráči a hráčky se mohou těšit například na prohlídku muzea a stadionu, kvízový večer a mnoho dalšího
 • 45 minut – název nového projektu vychází z časového úseku poločasu fotbalového klání a stejně tak i jedné vyučovací hodiny v České republice. Žáci základních, středních i vysokých škol budou rozděleni do dvou skupin. Jedna z nich bude mít v naší „slávistické třídě“ poločas učení a druhá poločas pohybu. Poté se obě skupiny vymění a vznikne tak unikátní fotbalový zápas. Atraktivní „výuka“ bude probíhat přímo na stadionu v naší nově vzniklé „slávistické třídě“
 • TERIBEAR Běh a Den hrdinů – V termínu 14. – 23. září pak proběhne tradiční charitativní TERIBEAR Běh, který vyvrcholí setkáním v rámci Dne hrdinů na pražském výstavišti. Zároveň se aktivit v rámci programu i samotného běhu zúčastní speciální štafeta osobností kolem našeho klubu
 • Celé září budou probíhat i speciální prohlídky Slavia Musea a stadionu pro školy a dětské domovy a uskuteční se také první edukativní besedy v partnerských školách . Ty budou pokračovat po celý rok

Soutěž o dres Oscara Dorleyho v Sektoru Rodiče a děti

 • V naší soutěži pro děti je tentokrát ve hře podepsaný dres Oscara Dorleyho. Vyhrát ho mohou děti, které namalují obrázek na téma Proč chodím rád/a na Slavii. Víme, že do Fortuna Areny nechodíte jen na fotbal, můžete nakreslit třeba oblíbené občerstvení, na které se těšíte
 • Soutěže se mohou zúčastnit děti do 14 let. Přineste do Sektoru Rodiče a děti před zápasem anebo o poločasové přestávce obrázek, který mohou děti namalovat i přímo u stolečku v sektoru a odevzdat hosteskám. Na zadní stranu nezapomeňte uvést jméno a věk dítěte, kontaktní telefon a sektor, ve kterém budete fandit během utkání. Během druhého poločasu vybereme tři obrázky, kdy výherce získá dres Oscara Dorleyho podepsaný celým týmem. Fanoušek na druhém místě obdrží slávistické Člověče, nezlob se a soutěžící na třetím místě vyhraje zbrusu nové slávistické pexeso. Výherce budeme kontaktovat v průběhu druhého poločasu ohledně předání ceny. Z obrázků, které děti namalovaly během jara, jsme vyrobili velkou tapetu, můžete si ji prohlédnout u vstupu do Sektoru Rodiče a děti a zkusit najít svůj obrázek!
 • V dětském sektoru si děti mohou na herní konzoli PS4 zahrát FIFU 2020
 • Dále si děti mohou zahrát slávistické Člověče, nezlob se, slávistické pexeso, stolní fotbálek pro nejmenší slávisty, mohou si vyzkoušet kop na bránu, nechat si udělat slávistické tetování nebo si namalovat nové logo na obličej. Dětem jsou k dispozici i omalovánky, vodovky, pastelky, razítka s novým logem a můžou si kreslit křídou na tabule. Slávistické hostesky mají pro děti připraveny i soutěže o malé sladké ceny
 • V dětském sektoru najdete sortiment občerstvení přizpůsobený dětem, kromě párku v rohlíku a šunkové klobásy si můžete koupit i nanuky, ovocné kapsičky, kukuřičné křupky, popcorn, sušenky a pitíčka s brčkem, aby se zabránilo vylití nápoje
 • Pro návštěvníky dětského sektoru, kteří zavítají před utkáním do CZC Gaming Showroom, je připravena FIFA 2023. CZC Gaming Showroom je primárně určen pro děti od 10 do 16 let a je otevřen hodinu a půl před výkopem. Každý si může zahrát jednu hru, aby se dostalo na všechny. Na utkání proti Hradci můžete vyzvat na souboj i člena slávistického esports týmu! CZC Gaming Showroom najdete v 1. patře po cestě do sektoru Rodiče a děti

Magazín Poločas

 • Na titulní straně Poločasu najdete obránce Michala Tomiče, který se zapojil do týmu během letní přestávky. Povypráví o tom, co mu dalo jarní hostování v Mladé Boleslavi a jak se postupnými krůčky dostává do sestavy
 • Před zápasem s Karvinou proběhne první Choreoškolka - její výsledky uvidíte během zápasu, v Poločase se můžete dozvědět více o celém projektu
 • Novou rubrikou jsou rozhovory s našimi hráči na hostování. Prvním zpovídaným hráčem je Embrima Singhateh, kterému se ve Vlašimi nadmíru dobře daří. S 6 vstřelenými góly mu patří dělené druhé místo střelecké tabulky F:NL
 • V září proběhnou nábory do našich partnerských klubů, v Poločase se dozvíte konkrétní termíny, kdy a kam přivést vaše dítě, aby hrálo poblíž svého bydliště a jednou třeba přestoupilo do Slavie
 • V elektronické podobě najdete Magazín Poločas v den zápasu na adrese https://www.slavia.cz/magazin-polocas

Premiéra choreoškolky

 • Děti si poprvé budou moci vyzkoušet výrobu choreografie a během zápasu ji prezentovat v dětském kotli, který vznikne na Tribuně Sever
 • Do projektu se zapojí přes 100 dětí, zaznamenali jsme obrovský zájem a určitě se v budoucnu dostane i na další děti
 • Instrukce všem přihlášeným přišly na email

Ve fanshopu nové kšiltovky a batohy

 • V prodeji budou nové kšiltovky trucker, snapbacky, i nový sešívaný model pro děti i dospělé
 • Výbava na rok 2024 je tady – 6 druhů slávistických diářů můžete pořídit už teď
 • Nové dětské, dámské i pánské vesty Premium
 • Fanshop bude mít dva stánky, jeden ve fanzóně a jeden před kamennou prodejnou. Otevřeny budou od 15 do 18 hodin ve fanzóně a od 16 do 18 hodin před kamennou prodejnou
 • Během poločasové přestávky můžete přijít nakoupit suvenýry i přes prodejní okénko do koridoru u Tribuny Sever
 • Na stáncích ve fanzoně a před prodejnou je možné platit platební kartou
 • Kamenná prodejna fanshopu má otevřeno od 10 hodin do začátku zápasu a pak opět po skončení utkání do obsloužení posledního zákazníka

Občerstvení

 • U vstupu č. 1 a v Sektoru pro rodiče a děti (SRD) bude v prodeji zmrzlina
 • Na stáncích na platformě u vstupů č. 1, 2 a 4 budou kromě klobásy v bagetě i klobásy norimberské a currywurst
 • Na stáncích u vstupů č. 1 a 2 pro fanoušky budeme čepovat pivo pomocí technologie beerjet
 • Na kavárnách bude k dispozici víno a vinný střik
 • V této sezoně čepujeme pivo Slávistická 11°

Platba pouze kartou

 • Upozorňujeme fanoušky, že u všech stánků se dá platit platební kartou a jen na některých stáncích lze platit hotově. Tyto stánky jsou označeny cedulemi s upozorněním na platbu pouze kartou
 • V mapce jsou výhradně bezhotovostní stánky označeny červeně. Vratná záloha za kelímky se vrací v hotovosti. Věříme, že přechod k platbě výhradně kartou na stáncích přinese zrychlení procesu nákupu občerstvení a obsloužení fanoušků během kratší doby
 • Fanouškům bude v koridoru k dispozici personál, který bude upozorňovat nejen na platbu pouze kartou u dílčích stánků, ale také směrovat fanoušky na stánky, kde je kratší fronta

Vstup do Fortuna Areny

 • Brány Fortuna Areny se otevírají hodinu a půl před výkopem, to znamená v 16:30
 • Fortuna Arena je vybavena turnikety, které snímají QR kódy. Není tak nutné vstupenky tisknout, kód stačí načíst z E-ticketu v mobilním telefonu
 • Pro příchod na stadion využijte vstup, který máte uvedený na vaší vstupence nebo permanentce. Na jiném vstupu nebude ani vstupenka, ani permanentka fungovat
 • Upozorňujeme fanoušky na zákaz vstupu do Fortuna Areny s kartonovou cedulí s žádostí o dres. Dres mohou děti vyhrát v naší soutěži v malování obrázků

Doprava a parkování

 • V okolí Fortuna Areny jsou velice omezené možnosti parkování, proto doporučujeme využít parkovací místa v obchodních centrech v okolí stadionu
 • Všem fanouškům doporučujeme cestování hromadnou dopravou. Pro dopravu na utkání doporučujeme využít linku A metra s výstupem ve stanici Želivského nebo Strašnická s docházkovou vzdáleností ke stadionu cca 10 minut
 • Přímo u stadionu je vlaková zastávka Praha - Eden. Dostanete se na ni spoji z Hlavního nádraží do Benešova a z Benešova na Hlavní nádraží, který v Edenu zastavuje dvakrát za hodinu v každém směru
 • Slavia ve spolupráci s Dopravním podnikem připravila posílení hromadné dopravy po skončení zápasu. Zhruba od 20 hod. bude krátkodobě posílen provoz v zastávkách Slavia (tramvaj 22 směr Nám. Míru – I.P. Pavlova – Karlovo nám. a autobus 136 směr Letňany), nicméně vzhledem k očekávané neprůjezdnosti v nejbližším okolí opět doporučujeme krátkou procházku k oběma nejbližším stanicím metra, případně opět vlakovou dopravu
 • Pokud pojedete na zápas autem, k parkování můžete využít krytého parkoviště naproti stadionu v NC Eden. Návštěvníci centra mají 3 hodiny parkování zdarma denně. Každá další započatá hodina je zpoplatněna částkou 40 korun
 • Další parkoviště v dojezdové vzdálenosti hromadnou dopravou je v OC Atrium Flóra. Parkování je zdarma buď 1 nebo 3 hodiny dle denní doby a za každou další hodinu se platí 50 korun
 • Jednou z variant je parkování u obchodního centra Vivo! Hostivař, které je zdarma po neomezenou dobu. Do Edenu se poté dostanete za 12 minut jízdou tramvají č. 22
 • Pokud cestujete do Prahy z větší vzdálenosti autem, doporučujeme využít záchytná parkoviště v okolních částech Prahy a přímo ke stadionu dojet linkou MHD. Nejbližší P+R parkoviště se nacházejí u konečné stanice metra A Depo Hostivař a stanice metra A Skalka
 • Kapacita parkoviště P2 za stadionem je zcela vyčerpána. Pro parkování autobusů využijte parkoviště v ulici U Seřadiště, která se nachází pět minut jízdy od stadionu
 • U hotelu mezi pokladnami u vstupu č. 2 a vstupem do hotelu a dále u závory u vjezdu na parkoviště P1 najdete stojany na kolo. Upozorňujeme, že klub neručí za odložená kola

Úschovna zavazadel

 • Připomínáme, že na stadion nebudete vpuštěni s objemnými zavazadly. Batohy, kufříky, cestovní tašky, notebooky a další věci, které se podle Návštěvního řádu Fortuna Areny nemohou vnášet na stadion, si můžete odložit v úschovně zavazadel, která se nachází ve Výdeji čestných vstupenek u pokladen č. 4. Otevřena bude od 16:30 a svá zavazadla si můžete vyzvednout hodinu po skončení zápasu. Poplatek za úschovu je 50 korun za menší předměty (batoh, notebook) a 100 korun za větší předměty

Radio Slavia

 • Pokud se nedostanete na zápas do Fortuna Areny, pusťte si přímo v aplikaci SLAVIA či na webu Radio Slavia, kde můžete sledovat rozhlasový komentář celého utkání. Zápas také vysílá přímým přenosem O2 TV Fotbal.

Aktuálně

Slávistická hvězda jako šuriken proti rakovině

24. 2. 2024
Pro únor, měsíc věnovaný boji proti rakovině, vznikl další design pro projekt Kapitánské pásky. Na starost si ho vzal Michal Cimala, který nám ve svém ateliéru v nedalekých Nuslích vyprávěl nejen, jak návrh vznikl.

Hráči na hostování: Horský ve formě i probuzený Ewerton

24. 2. 2024
Jak se v uplynulém týdnu dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Nedělní oběd ve fanzóně a pak fotbal!

24. 2. 2024
Jestli patříte mezi ty, kteří mají lístek nebo permanentku na nedělní zápas s Pardubicemi, nudit se před začátkem zápasu určitě nebudete! Bude pro vás přichystána fanzóna s občerstvením se širokým sortimentem dobrot a atrakce o ceny nebo jen tak pro zábavu. Přijďte vyzkoušet novou autodráhu anebo si zasoutěžit s Lovcem světel.

Další články