S Bohemkou se mi daří. Šance? Snazší situace než gólová | SK Slavia Praha
Více

S Bohemkou se mi daří. Šance? Snazší situace než gólová

Konečnou podobu výsledku vršovického derby (2:0) dal Mojmír Chytil. Po utkání hovořil o posunu na první místo v tabulce, promarněné šanci z prvního poločasu i své úctyhodné bilanci proti Bohemians.

Výhra nad Bohemians znamená posun na první místo tabulky, status jediného neporaženého týmu v lize. Jak se vám to poslouchá?
„Je to super, o ztrátě soupeřů jsme věděli. Jako každý zápas jsme se dobře připravili, chtěli jsme to tady zvládnout. Čekali jsme těžké utkání, soubojové, to se potvrdilo. Naštěstí jsme ho zvládli dobře.“

K vítězství jste přispěl brankou, vaše velká šance z první půle zůstala nevyužitá.
„První situace byla podstatně lehčí než ta druhá (smích). Moje velká chyba, že jsem to neproměnil. Naštěstí ve druhém poločase to tam spadlo, jsem za to moc rád.“

Pálit na zadní tyč jste zamýšlel?
„Obránce mě nastřelil, šli jsme dva na jednoho s Matějem Juráskem, ještě tam dobíhal Tiji. Čekal jsem na pohyb obránce, chtěl jsem to dát klukům do prázdné branky. Obránce ale pořád šel s Matesem, tak jsem to vzal na sebe. A poslal jsem to na zadní.“

Platí, že Bohemians jsou vaším oblíbeným soupeřem? V jedenácti ligových utkáních jste jim dal šest branek, nikdy s nimi neprohrál.
„Ano, před zápasem jsem na to koukal, trošku počítal (smích). Věděl jsem, že se mi proti nim daří. Za Pardubice jsem jim dal gól, s Olomoucí taky. Neřekl bych, že jsou mým oblíbeným soupeřem, ale daří se mi proti nim. To je hlavní.“


Aktuálně

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Starší žáci se přiblížili k titulu, mládežníci vyrazili na turnaje do zahraničí

28. 5. 2024
Starší žáci U15 zvládli těžké utkání v Pardubicích a jsou tři kola před koncem blízko titulu. B-tým porazil v klíčovém utkání v boji o postup Domažlice. Mládežníci vyrazili na mezinárodní turnaje do zahraničí. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Jindřich Staněk Brankářem sezony

28. 5. 2024
Ligová fotbalová asociace v úterý zveřejnila vítěze individuálních anket ve FORTUNA:LIZE za sezonu 2023/24, Jindřich Staněk získal ocenění pro nejlepšího brankáře. Jindro, velká gratulace!

Další články