PREVIEW: Trpišovský a Bořil před Plzní | SK Slavia Praha
Více

PREVIEW: Trpišovský a Bořil před Plzní

V neděli do Fortuna Areny přijede Viktoria Plzeň. Před vyprodaným šlágrem promluvili trenér Jindřich Trpišovský a kapitán Jan Bořil.

Slavisté vyhlíží nedělní ligový šlágr. Ve vyprodaném Edenu se od 18:00 představí předloňský šampion Viktoria Plzeň. Svěřenci Jindřicha Trpišovského půjdou do utkání z pozice lídra tabulky. Na první příčku se dostali po výhře nad Bohemians.

„Pořád je začátek ligy, ještě neskončila ani podzimní část. Moc si nehrajeme na ty příčky, ty budou důležité na konci sezony. Musíme se soustředit na jednotlivé utkání ve třech soutěžích, které hrajeme. Čeká nás další velký domácí zápas, ve kterém musíme potvrdit výhru z Bohemians,“ říká hlavní trenér Jindřich Trpišovský.

Plzni po třinácti kolech náleží v tabulce páté místo. Miroslav Koubek už nemůže počítat se službami Rafiu Durosinmiho. Nejlepší střelec týmu si vážně poranil koleno.

„Musíme si spíš rozebrat celkově tým Plzně. Velké zápasy venku hrají dobře, vyhráli v Záhřebu, na Spartě taky hráli dobrý zápas. Hodně hráčů je tam dlouhou dobu, známe i trenéra Koubka. Umí tým připravit na takové zápasy. Durosinmiho na hrotu typologicky může nahradit Chorý,“ vysvětluje trenér sešívaných.

Společně s Plzní se vrátí do Edenu autor jedné z nejslavnějších sešívaných tref Ibrahim Traoré. Se Slavií získal tři mistrovské tituly, čtyřikrát slavil triumf v domácím poháru.

„Na Ibru se těším hodně, spoustu jsme toho spolu prožili. Dělali jsme ho ze Zlína narychlo, když se nám zranil Honza Sýkora a strávil tu krásné roky. Je to hráč pro velké zápasy, zase ho rád uvidím, po dlouhé době to bude soupeř,“ vyhlíží setkání s bývalým svěřencem Jindřich Trpišovský.

Na dotazy fanoušků na sociálních sítích odpovídal Jan Bořil, který s kapitánskou páskou dovedl tým k výhře ve vršovickém derby. Vzpomenul na své fotbalové začátky nebo prozradil svůj oblíbený chorál

Jindřich Trpišovský promluvil před nedělním utkáním také o zdravotním stavu kádru.

„Hrajeme až v neděli, potřebujeme se dostat z viróz, které se objevily po návratu z Říma. Volný týden jsme využili na doléčení, věřím, že jsme to zažehnali. Kromě dlouhodobých marodů Ševčíka a Pecha by měl být kádr kompletní,“ uzavírá trenér Jindřich Trpišovský.

Zápas proti Plzni začíná v neděli v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další zajímavé informace naleznete už teď na našich klubových kanálech. Utkání i předzápasový program se ponese ve znamení uctění válečných veteránů.

Slávisti, uvidíme se v Edenu. Těšíme se na vás.

Aktuálně

Douděra 2028: Rodina i domov. Jsem tu šťastný

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články